wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rośnie nowe osiedle

Rośnie nowe osiedle

Rośnie nowe osiedle
Data publikacji: 2018-06-01 07:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Wywietleń: 2619 330194

Trwa rewitalizacja w historycznym miejscu – nowe osiedle mieszkaniowe powstaje na terenie dawnego Fortu Prusy. Inwestycję realizuje Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże.

Na działce o powierzchni ponad 7 tys. mkw. powstają trzy budynki – trzy- i czteropiętrowe. Znajdzie się w nich 95 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 5 tys. mkw. Średni metraż mieszkania wynosi 53 mkw.

W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie chodników, alejek, ławek, placu zabaw dla dzieci, miejsc parkingowych. Na terenie osiedla zasadzonych będzie 56 drzew ozdobnych i 163 krzewy.

– Inwestycja położona jest na terenie objętym ochroną konserwatorską w zakresie historycznej struktury przestrzennej – mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. – Z tego względu dwa istniejące narożne budynki ceglane poddane zostaną kompleksowej renowacji i adaptacji na trzy lokale użytkowe o łącznej powierzchni około 190 metrów kwadratowych. Wykonano już rozbiórki istniejących obiektów warsztatowych i garaży, wymieniono grunt pod budynkami, w miejscach gdzie warunki geotechniczne tego wymagały. Obecnie trwają prace fundamentowe oraz wznoszone są ściany budynków.

Ukończenie inwestycji i oddanie mieszkań zaplanowane jest na czerwiec 2019 r. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko ze Szczecina. Planowany koszt zadania wynosi około 29 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego, wpłat partycypantów i środków gminy Szczecin.

– Mieszkania oddawane będą w standardzie pod klucz. Ściany pomalowane na biało, wykładziny PCV na podłogach, w łazienkach okładziny ceramiczne na ścianach i podłodze, kuchenka elektryczna energooszczędna z płytą ceramiczną w kuchni, łazienka z białym montażem: wanna, umywalka – wylicza Tomasz Klek. – Mieszkania parterowe będą miały dostęp do ogródków przydomowych. Natomiast każde powyżej parteru będzie miało balkon lub taras.

Trwa nabór chętnych na mieszkania. Mogą się zgłaszać do TBS-u Prawobrzeże. 

(KaNa)

Fot. TBSP

Rośnie nowe osiedle Rośnie nowe osiedle Rośnie nowe osiedle

Komentarze

Bartek
Odpowiedz. Zobacz ile jeździ aut na rejestracjach ZDR, ZGR, ZSW, FZ, FG, FGW i inne. Ci ludzie często są nawet właścicielami mieszkań, ale podatki płacą w swoich miasteczkach co powinno być ukrucone, bo korzystają z naszych dróg, szpitali, szkół itp. Po drugie, mnóstwo ludzi wynajmuje, Polacy i Ukraińcy głównie, po trzecie populacja spada nieznacznie i chyba najgorzej było koło 2007 roku, a tak oscyluje koło 407tys mieszkańców, maks było 419tys. To nie są duże różnice weź pod uwagę choćby Łódź. Po trzecie Bezrzecze urosło z kilkuset osób do 5tys. Mierzyn też z kilkuset do 7tys. i wicaz rosną. Po czwarte studenci spoza Szczecina czyli około 20-30tys. Po piąte ludzie z forsa wola kupić mieszkanie niż dać na lokatę, bo z mieszkania można uzyskać 8% a z lokaty 2%. Po piąte w ciaz mamy kilkukrotnie niższy odsetek wynajmowanych mieszkań do własnościowych niż Europa zachodnia, wciąż ludzie mieszkają w klika pokoleń pod jednym dachem w ciasnocie i bez intymności co jest zacofaniem postkomunistycznym. Wraz z zamożnością rośnie też liczba potencjalnych najemców.
2018-06-01 13:32:35
Odpowiedź
Studenci + napływ z mniejszych miast + sprowadzani bez kontroli ukraińcy. To powoduje, że rośnie również biznes na skupowaniu mieszkań pod wynajem przez pazernych i nieuczciwych ludzi. Niestety, tak właśnie jest.
2018-06-01 11:21:54
Pytanie
Słuchajcie może mi ktoś mądrze odpowie. Buduje się więcej i więcej mieszkań a według danych populacja miasta spada, mimo, że schodzą one na tzw. pniu. O co chodzi? Nie wierzę, że tyle z nich zostaje wykupionych jako inwestycję bądź pod wynajem (w tym drugim przypadku też populacja musiałaby rosnąć). Więc jak to jest?
2018-06-01 09:26:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie