piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Parcele powojskowe na mieszkania

Parcele powojskowe na mieszkania

Parcele powojskowe na mieszkania
Data publikacji: 2018-02-13 19:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 1175 312974

Na powojskowych terenach ze zdegradowaną zabudową w obszarze dawnego Fortu Prusy, znajdującego się w granicach obecnego osiedla Nowe Miasto w Szczecinie, ruszyła kolejna inwestycja mieszkaniowa. Chodzi o rejon u zbiegu ulic Janusza Kusocińskiego, gen. Józefa Sowińskiego i Bartosza Głowackiego. To kontynuacja przedsięwzięcia Towarzystwa Budownictwa Społecznego Prawobrzeże. Od lat w nową zabudowę w tym rejonie inwestuje także jedna ze szczecińskich spółek deweloperskich Siemaszko. 

 TBS Prawobrzeże rozpoczął budowę kolejnego etapu osiedla. Wybrany w przetargu wykonawca robót spółka Ciroko weszła na plac budowy. Obok już istniejącej nowej zabudowy mieszkaniowej osiedla (to trzy budynki z prawie setka mieszkań i zagospodarowanym otoczeniem oddane zostały do użytku w 2010 r.) na działce o powierzchni ponad 7 tys. mkw. powstaną jeszcze trzy niepodpiwniczone budynki trzy- i czteropiętrowe z 95 mieszkaniami jedno-, dwu- i trzypokojowymi o powierzchni od 40 do 52-68 metrów kwadratowych. Podobnie jak podczas poprzedniego etapu realizacji niektóre fragmenty starej zabudowy (to teren objęty ochroną konserwatorską) zostaną zachowane. Dwa ze znajdujących się tam narożnych budynków ceglanych przejdą kompleksową renowację i będą zaadaptowane na trzy lokale użytkowe.

W każdej klatce schodowej zaprojektowano wózkownię do użytku mieszkańców. Mieszkania parterowe będą miały dostęp do ogródków przydomowych. Każde mieszkanie powyżej parteru balkonem lub tarasem. Mieszkania oddawane w standardzie pod klucz. Ściany pomalowane na biało, wykładziny PCV na  podłogach, w łazienkach okładziny ceramiczne na ścianach i podłodze, kuchenka  elektryczna energooszczędna z płytą  ceramiczną w kuchni, łazienka z białym montażem (wanna, umywalka).Lokale wyposażone będą w stację cieplną z funkcją indywidualnego programowania ogrzewania pomieszczeń. Dostawcą ciepła i podgrzania wody będzie Szczecińska Energetyka Cieplna  z indywidualnym rozliczeniem zużytej energii cieplnej dla każdego mieszkania.

Zakres inwestycji, której projekt wykonała Firma Projektowa J. Nawrocki ze Szczecina, przewiduje - tak jak w sąsiedztwie - urządzenie chodników, alejek, placu zabaw dla dzieci, miejsc parkingowych. Zasadzonych ma być 56 drzew ozdobnych i 163 krzewy. 

Jak informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa, ukończenie prac i oddanie mieszkań do użytku zaplanowane jest na przełom maja i czerwca 2019 roku. Wykonawcą inwestycji jest wspomniane Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko, które jako jedyne stanęło do przetargu i skalkulowało swoją ofertę usług na  22 782 847,84 zł. To ponad 4 mln zł więcej, niż wcześniej zakładany przez TBSP wydatek na ten cel. Nadzór inwestorski w imieniu spółki ma pełnić Michał Wolańczyk z Goleniowa, którego ofertę za 178 tys. zł TBSP uznał za najkorzystniejszą.

Budowę osiedla dofinansowuje Bank Gospodarstwa Krajowego, a ponadto źródłami jej finansowania są - jak w każdym z takich przypadków - wpłaty partycypantów oraz środki przekazywane z budżetu miasta. Planowany koszt budowy metra kwadratowego powierzchni użytkowej mieszkań wynosi 4 061,37 zł, z czego wkład własny tj. partycypacja, przyszłego najemcy wynosi 25% tej kwoty, tj. około 1 015,34 zł/m². ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

Parcele powojskowe na mieszkania Parcele powojskowe na mieszkania Parcele powojskowe na mieszkania Parcele powojskowe na mieszkania Parcele powojskowe na mieszkania

Komentarze

budowanie bez pomysłu
łatwo wyburzyć ale żeby wybudować coś ciekawego to już niestety chętnych brak, budują jak najtańszym kosztem bez piwnic, garaży, boisk, itp.
2018-02-13 21:57:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”