wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rondo w Gryfinie odebrane

Rondo w Gryfinie odebrane [GALERIA]

Rondo w Gryfinie odebrane
Data publikacji: 2017-12-13 20:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:32
Wywietleń: 1436 305094

W środę (13 bm.) oficjalnie odebrano roboty drogowe związane z budową ronda w Gryfinie na skrzyżowaniu ulic: Wojska Polskiego, Pomorskiej i Kolejowej, w ciągu drogi wojewódzkiej 120; tydzień temu (6 bm.) oddano je do użytkowania zmotoryzowanym.

Początkowo planowano, że rondo – budowane od sierpnia br. – powstanie w ciągu dwóch miesięcy. Jak nas poinformował kierownik budowy z myśliborskiej firmy Maldrobud, na ogół podczas podobnych prac zdarzają się nieprzewidziane w planach okoliczności, które ostatecznie wydłużają zakończenie budowy. W przypadku ronda w Gryfinie były to m.in. sytuacje, kiedy na terenie budowy wykopano ludzkie szczątki (rondo znajduje się w pobliżu cmentarza), czy też odkryto groźne znalezisko z czasów II wojny światowej; do tego budowę utrudniały wody spływające z wyżej położonych odcinków ul. Wojska Polskiego.

Prace związane z przebudową dróg w tej części miasta nie zostały jeszcze zakończone. Planowana jest budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego (w tym projekcie ulica 9 Maja będzie miała bezpośrednie połączenie z ulicą Kolejową, dwukierunkową) i przebudowa ostatniego odcinka na drodze wojewódzkiej 120 w Gryfinie związana z budową drugiego ronda – na skrzyżowaniu ulicy Krasińskiego z Wojska Polskiego – oraz odcinkiem szlakowym od ronda pierwszego do skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II (przy okazji tej przebudowy ma powstać bezpośrednie połączenie ul. 9 Maja z ul. Wojska Polskiego bez przejazdu przez rondo, poprzez zastosowanie spinki prawoskrętnej w kierunku Wełtynia).

Tekst i fot. (akme)

Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane Rondo w Gryfinie odebrane

Komentarze

nie nowoczesny
i po co ta śmieszna ewka tu sie pokazuje
2017-12-14 16:22:24
rondo
Kamień wygrał, jakaś masakra.
2017-12-14 06:46:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy