poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nowe rondo i... demolka

Nowe rondo i... demolka

Nowe rondo i... demolka
Data publikacji: 2017-09-19 08:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:27
Wywietleń: 3076 292803

Skrzyżowanie ulic Wernyhory, Żołnierskiej, Reduty Ordona i Adama Mickiewicza w Szczecinie. Czyli nowiutkie rondo. Po niedawnej gruntownej przebudowie dziś wygląda tak. Słowem, klasyka drogowa - niestety - po szczecińsku. Co z grubsza oznacza splot takich okoliczności, jak projekty z sufitu, potem wykonawstwo, brak właściwego nadzoru, a następnie poprawki w nieskończoność. A kasa leci...

Rozkopy wokół tego ronda, w tym jego wyspy centralnej, od strony odcinka jezdni prowadzącego do ronda i w ul. Wernyhory, jak też na pasie wysepki rozdzielającej jezdnię w ul. Wernyhory na jej odcinku dochodzącym do ronda, ruszyły ponad tydzień temu. Od minionego piątku od rana do poniedziałku do godz. 10 nic tam się nie działo. Ani jednego robotnika. Tylko pozostał samotny toi-toi, pachoły, pozarzucane gruzem z urobku oraz zdewastowane przez ciężki sprzęt trawnik wykładane z rolki.

Dlaczego nikt nie wykonywał tam robót w piątek, w kolejne dni i nie wykonywał ich w poniedziałkowe przedpołudnie? To pytanie skierowaliśmy do rzecznika prasowego szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 września 2017 r.

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Zdemolowane, bo w przeróbce, nowe rondo. U zbiegu ulic: Mickiewicza, Żołnierskiej, Wernyhory i Reduty Ordona.

Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka Nowe rondo i... demolka

Komentarze

3K
A ludzi prowadzących swoje małe biznesy wywalono spod muru, bo rzekomo nie było po przebudowie dla nich miejsca... I co? Chodnik szerszy niż był, spokojnie by się zmieścili. Chlebek można było kupić i inne frykasy, obok był kiosk. A teraz nie ma nic... i do tego ten piękny mur-płot od KWP Szczecin, pewien wydział wydał dużo kasy na renowację ogrodzenia, a efekt widać :D To było widoczne niedługo po remoncie, zatem pytanie jest, dlaczego nikt nie skorzystał z gwarancji? Fuszera jak miejskie inwestycje :/
2018-04-19 21:18:13
mordo ty moja...
Pan prezydent doprowadził wydział inwestycji do zapaści a inwestycje prowadzą jednostki do tego nie przygotowane jak na przykład ZDiTM. A może o to chodziło?
2018-04-18 10:46:22
Alicja
To rondo to koszmar. Z ul. Mickiewicza w kierunku ul. Żołnierskiej są dwa pasy ruchu ale zjazd z ronda w ul. Reduty Ordona już tylko jeden (chociaż na rondzie są dwa pasy ruchu). Zatem planując skręcić w lewo w ul. Reduty Ordona powinnam ustawić się na ul. Mickiewicza na lewym pasie ruchu. Otóż nie, to błąd ponieważ tylko pas zewnętrzny, czyli prawy pas prowadzi do zjazdu. Proszę się dokładnie drogi kierowco przyjrzeć ponieważ ci co próbują zjechać w Reduty Ordona z lewego pasa na rondzie często wymuszają to, gdyż trochę głupieją na tym rondzie. Uważam, że rondo to jest źle zaprojektowane. Poza tym autobus, który jedzie po torach tramwajowych, chociaż ma znak przed sobą ustąp pierwszeństwa przejazdu zawsze wymusza pierwszeństwo wjazdu na rondo, żeby skręcić w Wernyhory. Jest to nagminne i niebezpieczne. Uważam, że kierowców autobusów tych linii należałoby przeszkolić ze znaków drogowych.
2018-04-16 09:21:33
A może ktoś wyremontuje żołnierską ?
Czy prokuratura z urzędu nie mogłaby zająć się ostatnim remontem torowiska i brukowej drogi ul. żołnierskiej. Może władza pofatyguje się i przejedzie najlepiej swoim prywatnym samochodem po odcinku od ronda na Wernyhory do zajezdni tramwajowej i z powrotem aby poznać głupotę decydentów o utrzymaniu kostki brukowej na tej drodze , a jeszcze bardziej zobaczyć jej katastrofalny stan, który dzisiaj niczym się nie różni od momentu zakończenia jej remontu wraz z torowiskiem. Nie ma słów na określenie głupoty wszystkich decydentów tej inwestycji i jej nadzoru.
2017-09-20 11:47:01
Leszek Rogaliński
Niestety to standardowa procedura jeżeli w umowie jest termin rozpoczęcia prac i termin zakończenia prac. Czyli musza coś zrobić pierwszego dnia i skończyć przed ostatnim. Jeżeli w umowie byłby czas realizacji prac jako oceniany parametr przetargu to wiele remontów trwałoby znacznie krócej.
2017-09-20 09:39:27
jamto
Rondo i całe skrzyżowanie pięknie zmodernizowane a mur jako płot obskurne budynki wokół ronda psują estetykę tego miejsca
2017-09-19 13:51:58
Po sąsiedzku
To jest metoda "na zmęczenie przeciwnika" lub klasyczne wymuszenie czegoś tam.Firmy tak postępują-rozkopią pierwszego dnia,lub częściowo rozbiorą dany obiekt i na polecenie szefostwa firmy schodzą z placu budowy.Tu mamy do czynienia z taką metodologią i próbą wymuszenia.Zarząd Dróg,Miasto jak widać są wobec tej fuszerki bezradni i nic nie zapowiada aby na tym placu coś w najbliższym czasie zaczęło dziać.To takie naprawdę polskie.Klasyka
2017-09-19 11:44:09
Miejscowy
Rozkopywanie nowo oddanych odcinków infrastruktury drogowej to norma. Co jest nie tak z tym rondem - za ciasne, wcześniej nikt tego nie przewidział a wszystko okazało się w praniu ? nowe a już remont ...
2017-09-19 11:35:08
Bolo
Najbardziej szkoda tego trawnika z rolki.
2017-09-19 11:34:42
gość
Pan rzecznik Wasilewski zapracowany na tylu etatach(w innym artykule jest przedstawiony nie jako rzecznik ZDiTM a spółki Tramwaje Szczecińskie) że mu się chyba wszystko plącze, bo że świadomie mija się z prawdą to nie wierzę ;) Jak napisał "d" - ewidentnie widać ze nie chodzi o żadne "bieżące utrzymanie" tylko mamy do czynienia z naprawą fuszerki projektanta. O zgrozo ten sam projektant maczał palce w przebudowie Jagiellońskiej, czy tam także potrzebne będą prace "bieżącego utrzymania" okaże się niebawem.
2017-09-19 11:29:29
ckm
chyba już czas zlikwidować ZDiTM ? lub przynajmniej dyrekcje.
2017-09-19 11:26:50
który paragraf
Czy chociaż jeden "fachowiec" z ZDiTM wyleciał za te usterki? Czy któryś wiceprezydent za ten inwestycyjny bajzel wyleciał z roboty, a nie awansował do lepszej pracy. Jedynie ścieżki rowerowe budowano terminowo ale to był nadzór prywatny, a kasa Unijna.
2017-09-19 10:46:45
Tymczasem...
Szczecinski "Szybki" Tramwaj - nocami ma spawawne szyny, od Stoczni PARNICA do mostu na Parnicy. szyny podpiera się kołkami ze starych podkładów koleowych i zbija gwożdziami.... W dzień na te partackie "dzieło" puszcza siętramwaje wypełnione ludżmi... A prokuratorzy zajmują się "innymi ważnymi sprawami dla Partii i IV RP!"(.."Ale to już było...")
2017-09-19 10:29:56
Zed
Brawo PiS tak się rządzi Szczecinem
2017-09-19 10:19:02
pytania do prezia
A co na te fuszerki budowlane prezio Krzystek??? Jak zawsze zadowolony z siebie???
2017-09-19 10:14:39
d
Takie są skutki jak niewłaściwie projektuje się profil zakrętu. wszystko na temat.
2017-09-19 10:07:08
HogoFogo
Do Szczecina, jak muchy do końskiej kupy zlatują się cwaniacy z całej galaktyki. Wiadomo bowiem, że u nas każdy knot i każda fucha przejdzie "niezauważona".
2017-09-19 09:51:01
#
Brak nadzoru robi swoje - wolna amerykanka. Ale po nagrody to każdy łapy wyciąga....
2017-09-19 09:17:52
Mieszkaniec Bezrzeczu.
Brawo Krzystek i gratulacje wraz z odpowiednią nagrodą dla zarządu dróg. Zresztą kierownika działu dróg poznałem osobiście gdy przysłał mi swoją odpowiedź jako doradcy, jak dobrze widac profesionalizm i gospodarnosc to dwie cechy obce urzędnikom na czele których stoi prezydent. Szkoda mieszkańców, pieniedzy, czasu i dobijania Szczecina do dna.
2017-09-19 09:15:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy