piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rondo Gryfa i ulica Kwiatkowskiego

Rondo Gryfa i ulica Kwiatkowskiego

Rondo Gryfa i ulica Kwiatkowskiego
Data publikacji: 2016-05-09 23:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 1153 132864

Prawie dwa lata czekano w Załomiu na decyzję o tym, czy rondo u zbiegu ulic Lubczyńskiej i Goleniowskiej będzie nosiło nazwę Gryfa. Ale jest już na to zgoda radnych z Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności.

Mieszkańcy tej dzielnicy chcą także, by na rondzie znalazł się monument przedstawiający gryfa, dotąd znajdujący się u zbiegu ulic: Produkcyjnej i Goleniowskiej. Czy uda się pomysł zrealizować, czas pokaże.

Więcej kontrowersji wywołała koncepcja Alsecco. Deweloper budujący osiedle na terenie byłej cukrowni zaproponował, by ulicy, przy której staną budynki mieszkalne, patronował Eugeniusz Kwiatkowski. Przypomnijmy, że to on współtworzył miasto i port w Gdyni, dzięki jego inicjatywie powstał Centralny Ośrodek Przemysłowy. W międzywojniu był ministrem przemysłu i handlu, wicepremierem, ministrem skarbu. 

- Ranga tej ulicy nie odpowiada zasługom tego polityka, jego prestiżowi. Myślałem, by ulica Kwiatkowskiego znajdowała się np. na Łasztowni - mówił Rafał Niburski (Prawo i Sprawiedliwość).

Niburskiego przekonał argument, że docelowo przy ulicy Kwiatkowskiego może zamieszkać nawet ponad 1300 osób, deweloper myśli też, by w tym miejscu powstał budynek biurowy i supermarket.

Jeśli radni podczas sesji Rady Miasta przegłosują te i dwa inne projekty, wówczas Szczecin wzbogaci się także o ulicę Fregaty i ulicę Klimatyczną, obydwie w jego prawobrzeżnej części. ©℗ (kol)

fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Rondo u zbiegu ulic Lubczyńskiej i Goleniowskiej być może będzie nosiło nazwę Gryfa

Komentarze

DarRum
A nie może zostać Krygiera ??
2016-05-10 20:28:41
Pomorzanin
Może w końcu ktoś, kto w Naszym Mieście żył i tu coś po sobie zostawił. E.Kwaiatkowski - co zrobił dla Szczecina i Pomorza Zachodniego? Nie ma też jeszcze ulic od miast regionu np: Świnoujskiej, Międzyzdrojskiej, Rewalskiej czy Myśliborskiej.
2016-05-10 10:00:20
Jadwiga
A czy to przypadkiem nie jest propozycja RO Dąbie? Coś mi tu nie gra...
2016-05-10 08:07:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie