Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Rondo Gryfa i ulica Kwiatkowskiego

Data publikacji: 09 maja 2016 r. 23:32
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Rondo Gryfa i ulica Kwiatkowskiego
 

Prawie dwa lata czekano w Załomiu na decyzję o tym, czy rondo u zbiegu ulic Lubczyńskiej i Goleniowskiej będzie nosiło nazwę Gryfa. Ale jest już na to zgoda radnych z Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności.

Mieszkańcy tej dzielnicy chcą także, by na rondzie znalazł się monument przedstawiający gryfa, dotąd znajdujący się u zbiegu ulic: Produkcyjnej i Goleniowskiej. Czy uda się pomysł zrealizować, czas pokaże.

Więcej kontrowersji wywołała koncepcja Alsecco. Deweloper budujący osiedle na terenie byłej cukrowni zaproponował, by ulicy, przy której staną budynki mieszkalne, patronował Eugeniusz Kwiatkowski. Przypomnijmy, że to on współtworzył miasto i port w Gdyni, dzięki jego inicjatywie powstał Centralny Ośrodek Przemysłowy. W międzywojniu był ministrem przemysłu i handlu, wicepremierem, ministrem skarbu. 

- Ranga tej ulicy nie odpowiada zasługom tego polityka, jego prestiżowi. Myślałem, by ulica Kwiatkowskiego znajdowała się np. na Łasztowni - mówił Rafał Niburski (Prawo i Sprawiedliwość).

Niburskiego przekonał argument, że docelowo przy ulicy Kwiatkowskiego może zamieszkać nawet ponad 1300 osób, deweloper myśli też, by w tym miejscu powstał budynek biurowy i supermarket.

Jeśli radni podczas sesji Rady Miasta przegłosują te i dwa inne projekty, wówczas Szczecin wzbogaci się także o ulicę Fregaty i ulicę Klimatyczną, obydwie w jego prawobrzeżnej części. ©℗ (kol)

fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Rondo u zbiegu ulic Lubczyńskiej i Goleniowskiej być może będzie nosiło nazwę Gryfa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

DarRum
2016-05-10 20:28:41
A nie może zostać Krygiera ??
Pomorzanin
2016-05-10 10:00:20
Może w końcu ktoś, kto w Naszym Mieście żył i tu coś po sobie zostawił. E.Kwaiatkowski - co zrobił dla Szczecina i Pomorza Zachodniego? Nie ma też jeszcze ulic od miast regionu np: Świnoujskiej, Międzyzdrojskiej, Rewalskiej czy Myśliborskiej.
Jadwiga
2016-05-10 08:07:47
A czy to przypadkiem nie jest propozycja RO Dąbie? Coś mi tu nie gra...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA