niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rondo Gryfa i ulica Kwiatkowskiego

Rondo Gryfa i ulica Kwiatkowskiego

Rondo Gryfa i ulica Kwiatkowskiego
Data publikacji: 2016-05-09 23:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:26
Wywietleń: 672 132864

Prawie dwa lata czekano w Załomiu na decyzję o tym, czy rondo u zbiegu ulic Lubczyńskiej i Goleniowskiej będzie nosiło nazwę Gryfa. Ale jest już na to zgoda radnych z Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności.

Mieszkańcy tej dzielnicy chcą także, by na rondzie znalazł się monument przedstawiający gryfa, dotąd znajdujący się u zbiegu ulic: Produkcyjnej i Goleniowskiej. Czy uda się pomysł zrealizować, czas pokaże.

Więcej kontrowersji wywołała koncepcja Alsecco. Deweloper budujący osiedle na terenie byłej cukrowni zaproponował, by ulicy, przy której staną budynki mieszkalne, patronował Eugeniusz Kwiatkowski. Przypomnijmy, że to on współtworzył miasto i port w Gdyni, dzięki jego inicjatywie powstał Centralny Ośrodek Przemysłowy. W międzywojniu był ministrem przemysłu i handlu, wicepremierem, ministrem skarbu. 

- Ranga tej ulicy nie odpowiada zasługom tego polityka, jego prestiżowi. Myślałem, by ulica Kwiatkowskiego znajdowała się np. na Łasztowni - mówił Rafał Niburski (Prawo i Sprawiedliwość).

Niburskiego przekonał argument, że docelowo przy ulicy Kwiatkowskiego może zamieszkać nawet ponad 1300 osób, deweloper myśli też, by w tym miejscu powstał budynek biurowy i supermarket.

Jeśli radni podczas sesji Rady Miasta przegłosują te i dwa inne projekty, wówczas Szczecin wzbogaci się także o ulicę Fregaty i ulicę Klimatyczną, obydwie w jego prawobrzeżnej części. ©℗ (kol)

fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Rondo u zbiegu ulic Lubczyńskiej i Goleniowskiej być może będzie nosiło nazwę Gryfa

Komentarze

DarRum
A nie może zostać Krygiera ??
2016-05-10 20:28:41
Pomorzanin
Może w końcu ktoś, kto w Naszym Mieście żył i tu coś po sobie zostawił. E.Kwaiatkowski - co zrobił dla Szczecina i Pomorza Zachodniego? Nie ma też jeszcze ulic od miast regionu np: Świnoujskiej, Międzyzdrojskiej, Rewalskiej czy Myśliborskiej.
2016-05-10 10:00:20
Jadwiga
A czy to przypadkiem nie jest propozycja RO Dąbie? Coś mi tu nie gra...
2016-05-10 08:07:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”