Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Rok więzienia za jajko z niespodzianką

Data publikacji: 2018-12-29 17:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Rok więzienia za jajko z niespodzianką
 

Prawie dwa lata zajęło wymiarowi sprawiedliwości ustalenie przebiegu zdarzenia, podczas którego 16–miesięczna dziewczynka zażyła amfetaminę.

Do zdarzenia doszło w kwietniu 2017 roku w Szczecinku. Matka dziecka wezwała pogotowie, gdyż – jak twierdziła – dziecko dziwnie się zachowywało. Dziewczynka trafiła do szpitala, a tam w jej organizmie stwierdzono obecność narkotyku. Rodzice malucha twierdzili wówczas, że dziecko znalazło w mieszkaniu plastykowe opakowanie po jajku-niespodziance, którym się bawiło. W pewnym momencie udało się dziecku otworzyć opakowanie, a znajdujący się wewnątrz plastykowy woreczek z białym proszkiem trafił do jego ust. Matka zabrała woreczek, ale część jego zawartości znalazła się w organizmie dziecka. Rodzice twierdzili, że narkotyki nie należały do nich, że jest to pozostałość po poprzednich lokatorach wynajmowanego przez nich mieszkania. Policjanci jednak uważali inaczej i po żmudnym ustalaniu prawdy, prokurator mógł przedstawić zarzuty ojcu dziecka.

W akcie oskarżenia zarzucono mu przestępstwo nieumyślnego narażenia na utratę życia lub zdrowia osoby, nad którą ciąży na nim obowiązek opieki, a także posiadanie narkotyków. W kodeksie karnym za te czyny przewidziano karę do 5 lat pozbawienia wolności. W piątek szczecinecki Sąd Rejonowy wydal wyrok. Sąd uznał ojca dziecka za winnego zarzucanych mu czynów i skazał go na rok pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznał się do winy i zapowiada apelację.

Tekst i fot. (bar)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do endi z Reska
2018-12-30 12:51:33
Twój wpis ni wypioł ni przypioł,internetowy trollu!!
endi z Reska
2018-12-29 19:01:29
Takie jajko musiało kosztować z 500+zł.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ