Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Rodzinny festyn - bo Wielkanoc tuż, tuż

Data publikacji: 19 marca 2016 r. 09:39
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
Rodzinny festyn - bo Wielkanoc tuż, tuż
 

Żurek zapowiadają dopiero po godz. 13, ale poza tym... moc atrakcji już od g. 11: wspólne malowanie gigantycznych pisanek oraz tworzenie ozdób świątecznych. To i jeszcze więcej podczas rodzinnego festynu, dla którego pretekstem stała się nadchodząca Wielkanoc - w dawnej alei kwiatowej już w ten weekend (19-20 marca).

Prowadzącym będzie wielki wielkanocny zając. On zachęci najmłodszych do tworzenia kolorowych malowanek na chodniku, nauki ekologicznej piosenki, do gier, tańców, wyścigu w potrójnych spodniach, spotkania i zabaw ze szczudlarzem, a nawet do zabawy w sortowanie śmieci (!). W programie również: konkurs na najwyższą wieżę ze śmieci z recyclingu (g. 14, sobota), na najpiękniejszą kartkę wielkanocną (niedziela, g. 11.10), na wielkanocną palmę oraz wiosenny kwiat (po g. 14), a wcześniej - także w niedzielę - robienie wydmuszek (g. 11.30), pogadanka na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych (g. 12).

Będą też gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, malowanie (mega)pisanek, warsztaty artystyczne z robienia ozdób wielkanocnych oraz okolicznościowego ogródka, słodki poczęstunek i - oczywiście - żurek.

Weekendowa impreza w d. alei kwiatowej potrwa w sobotę od godz. 11 do 17, a w niedzielę - do g. 16. ©℗

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA