Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Rodzice z wyjątkową misją - święto w Kids Arenie [GALERIA]

Data publikacji: 2022-05-28 15:28
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-28 15:28
Rodzice z wyjątkową misją - święto w Kids Arenie
Fot. Anna Gniazdowska  

Dla dzieci - kilka godzin szalonej zabawy, dla ich opiekunów - czas na integrujące rozmowy przy poczęstunku. Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbył się w sobotę w Kids Arenie przy ul. Staszica w Szczecinie.

Z okazji tego wyjątkowego święta Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie zaprosił rodziny zastępcze, a także wszystkie osoby, które chciały się dowiedzieć, czym jest piecza zastępcza, na festyn rodzinny. Kiedy najmłodsi do utraty tchu korzystali z mnóstwa atrakcji Kids Areny, opiekunowie mieli czas na rozmowy i wymianę doświadczeń.

W Szczecinie w prawie 500 rodzinach zastępczych ma zapewnioną opiekę ponad 700 dzieci. Jednak wciąż 150 dzieci przebywa w interwencyjnych formach pieczy zastępczej i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. - To dla nich szukamy rodzin - przypomina szczeciński MOPR.

Festyn był okazją do promowania rodzicielstwa zastępczego i odpowiedzi na pytania z tym związane: kto może być rodziną zastępczą, od czego zacząć, aby taką rodzinę stworzyć, jaka jest oferta wsparcia dla opiekunów zastępczych oraz ich wychowanków. Informacje na ten temat są też dostępne na stronie https://zastepczydom.szczecin.eu/ oraz w Dziale Pieczy Zastępczej MOPR, tel.: 91 44 10 427, 697, 801, 772, e-mail: zastepczydom@mopr.szczecin.pl

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA