Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Rodzice „wypędzali diabła" z rocznego dziecka. Szokujące zdarzenie w powiecie gryfickim (akt. 1)

Data publikacji: 13 czerwca 2024 r. 15:33
Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2024 r. 21:31
Rodzice „wypędzali diabła" z rocznego dziecka. Szokujące zdarzenie w powiecie gryfickim
Fot. Sylwia Dudek  

Do wstrząsającego zdarzenia z udziałem rocznego dziecka doszło 12 czerwca, około godz. 15.30 w okolicach Mojszewa w powiecie gryfickim. Para trzydziestolatków pilnie poszukiwała egzorcysty, by wypędzić diabła z ciała swej rocznej córeczki. Dziewczynkę odnaleziono całą w błocie, zziębniętą, na dodatek oboje rodzice mieli ją uderzać gałęziami, czym spowodowali zadrapania na jej ciele. Sprawa ma już dalszy ciąg - 14 czerwca Sąd Rejonowy w Gryficach miał zadecydować o areszcie dla ojca dziecka, o co wnioskowała gryficka prokuratura.

O bulwersującej sprawie jako pierwszy poinformował Superportal24.pl. Według relacji jednego z reporterów para w średnim wieku poszukiwała egzorcysty dla swojej rocznej córki. W tym celu zatrzymywali jadące samochody na drodze w okolicach wsi Mojszewo w gminie Karnice, w powiecie gryfickim. To wzbudziło niepokój jednego z kierowców przejeżdżających drogą. O karygodnym zachowaniu pary poinformował służby. 

Po dotarciu funkcjonariuszy policji na miejsce, w pobliskim lesie dziewczynkę odnaleziono całą w błocie - była zziębnięta i bardzo przestraszona.

Jak powiedział informator Superportal24.pl.: „matka miała trzymać dziecko za jedną rękę, ojciec za drugą i oboje mieli uderzać je gałęziami. Kobieta miała stwierdzić, że odprawia egzorcyzm, aby wypędzić diabła ze swojego dziecka. Przestraszone dziecko krzyczało wniebogłosy”.

Cała rodzina została zabrana do gryfickiego szpitala. Rodziców skierowano na oddział psychiatryczny, dziewczynką zaopiekowano się na oddziale dziecięcym. Stan poszkodowanej dziewczynki lekarze określili jako dobry, dziecku nie zagraża niebezpieczeństwo.

Badaniem okoliczności tego zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Gryficach. Rodzice to trzydziestolatkowie mieszkający poza województwem zachodniopomorskim, według nieoficjalnych informacji pochodzą z Dolnego Śląska. W piątek, 14 czerwca przesłuchano ojca dziecka. 

- Prokurator po wykonaniu czynności z udziałem ojca dziecka zdecydował o skierowaniu wniosku do Sądu Rejonowego w Gryficach o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - wyjaśnia prok. Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Matka dziecka wciąż przebywa w szpitalu w Gryficach, ze względu na jej stan zdrowia na razie niemożliwe jest wykonanie z nią czynności procesowych. W szpitalu wciąż przebywa także dziecko pary. Prokurator złożył do Sądu Rejonowego także wniosek o wszczęcie postępowania opiekuńczego wobec rocznej dziewczynki. Jego celem jest zapewnienia bezpieczeństwa i opieki dziecku.

Czynności gryfickiej prokuratury prowadzone są w kierunku art. 160 par. 2, czyli narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w sytuacji gdy sprawca miał obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo. Rodzicom grozi od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Taka prawda !
2024-06-15 10:40:17
Sędziowie w TVN-e zamienili się w celebrytów . Zaczynają powoli stanowić prawo ! Niech się nie dziwią , że ludziska sami zaczną sądzić tak jak Oni to uważają . Pierwsze łby spadną sędziom Lusticji , bo to ONI wprowadzili burdel w Państwie ! Idą trudne czasy to fakt. Dużo przestępców z Ukrainy , są już goście od Makreli , naszych przybywa lawinowo, bo nie ma gdzie ich osadzać . W brudnej wodzie nie będzie , że ma kasę to jej się nie napije !Nie wiadomo kto? nie wiadomo kiedy ? nie wiadomo za co?
Wybraliśta trzecią
2024-06-15 10:08:30
nogę i jest jak ta noga wygląda ! Nawet nie przypomina to h... , bo z niego to czasami i pożytek jest ! Brawo durnie ! Podniecasz się , że prokuratory wsadzą kogoś do pierdla ! Po pierwsze , dęte oskarżenia ,i wina PIS-owców bardziej moralna niż karna . Po drugie , jaki Sędzia posadzi kogoś za pomówienia publiczne jak nie ma podstaw prawnych ! Rozgrzany z Lusticji niech spróbuje ! Idą czasy , że będą szybko stygli w niewyjaśnionych okolicznościach ! Ludzie już nie idą do Sądów , bo po co ?
@2024-06-14 16:43:44
2024-06-15 10:01:08
Tak samo jesteś i mądry i bogaty jak ten sierota z Warszawy , gdzie gość Makreli skacze mu po samochodzie , a ten przygłup czeka w aucie i szuka dla niego banana w nagrodę ! Facet z jajami , to wyszedłby z auta z bejsbolem , albo z toporkiem ( ja zawsze mam pod ręką , teraz zrobię sobie jeszcze obżyna !) wypalił czarnemu w ryja i po kosiorach i odwiózłby pod rezydencję Tuska na Parkową ,niech Go sobie weźmie . No , ale jak w aucie była Kurdej i Szatan , to mu jeszcze " kapy " nadstawi !
Do 2024-06-14 16:43:
2024-06-15 09:52:49
Debilem jesteś Ty , bo już głupio wybrałeś 15 X 23 r. Ze 100 obietnic nie masz NIC , ale jako Polak jesteś już beneficjentem ciabatych! Za darmo, bez zapowiadanej na 2026 r relokacji solidarnościowej ! Tuskowi "pali " się pod dupą i mocno przyspieszył ten proceder .Kasę wziął od UE i realizuje wszystko co dobre , ale dla Niemców !TY oglądałeś Szymusia pizdeczkę , końskiego jełopę i scerbę, a tymczasem Niemieckie służby " wpakowali do Polski oficjalnie na papier 3558 twarzy i drugie tyle bez !
@@Różne jest zboczen
2024-06-14 21:11:43
i kto tu jest debilem bez szkoły i przygłupem ? ty chcący wsadzać ludzi do więzienia za to że zgodnie z nauką mówią że są tylko dwie płcie czy może on gdy komentuje otaczająca go rzeczywistość taką jaka ona jest.
@Różne jest zboczeni
2024-06-14 16:43:44
Z każdym wpisem tylko wszystkich utwierdzasz że jesteś debilem bez szkoły. Książkowy wręcz przykład pisowskiego przygłupa.
Różne jest zboczenie
2024-06-14 13:23:40
i będzie jeszcze większe . Dobrze wykształconej młodzieży coraz mniej , a zryte berety już widać w akcji .Moda na papierosy elektroniczne, na dopalacze, na narkotyki . Szuka się wrażeń , odlotów . Co się dziwić jak imponuje gnojom celebryta ze srajfona ! Im więcej dziary na skórze tym więcej odsłon ! Ten nauczyciel w Sejmie już dał próbki swojej mądrości . O Franku nie wspomnę , bo franuś zawsze miał coś z deklem . U mnie na wsi franuś pojechał z dupy w szparę na ulu. Ledwie głupka odratowali !
@no i ?
2024-06-14 11:55:36
Co ma wiara do choroby psychicznej?
@są specjalistami.
2024-06-14 10:13:11
sam nie wiem kto gorszy, ci co jak ich określasz (kłamliwie bo kłamcą jesteś endemicznym) "właściciele boga" czy taczej ci co B*ga poprawiają scyzorykiem i ustami mohela wysysają krew z niemowlęcego napletka (to a propos blood libel, że niby krew nie kosher), to i tak postęp bo kiedyś mohel odcinał napletek swoim zaostrzonym, brudnym paznokciem... ty nasz azjatycki jasnogrodzianinie zapalający świeczki i kręcący kogutem nad głową, z dwoma kompletami garnków i zmywarek do naczyń.
no i ?
2024-06-14 09:54:41
tysiące rodziców co niedziela łazi z dziećmi do kościółka i dlaczego nikt ich nie zatrzyma i umieszcza w szpitalach psychiatrycznych ?? co za różnica jak krzywdzi się dziecko i jaką religią psyche ryje
są specjalistami.
2024-06-13 21:57:46
Właściciele boga są specjalistami od cudów i od egzorcyzmów.
bzdury
2024-06-13 21:27:11
to się nazywa "bania" i jes powszechnie praktykowanym tradycyjnym sposobem dbania o zdrowie... poza tym poseł Józefaciuk któremu bez wątpienia nie można stawiać zarzutów ciemnogrodzianizmu sam praktykuje podobne tradycyjne sposoby dbania o zdrowie, np świecowanie uszu... o świętych tatuażach i skaryfikacji rytualnej nie wspomnę...
Wojtek
2024-06-13 21:07:19
Sprawdźcie czy nie wkładali świeczek dziecku do ucha. W Sejmie posłem jest ex dyrektor szkoły , taki z tatuażami który mówi o takich metodach jak konchowanie czy wikka. Niby ta Wicca celebrowana klasycznie jest religią dualistyczną, zaś przewodnimi bóstwami są Potrójna Bogini oraz Rogaty Bóg. Bóstwa są często postrzegane jako aspekty większej panteistycznej istoty, manifestujące się jako różnorakie bóstwa politeistyczne. I to w naszym Sejmie, na poważnie, europejczyk całą twarzą
👨🏻‍🍳Ewa
2024-06-13 18:45:59
Myślałam że ktoś sobie robi żarty . Ale nie ....To możliwe .??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA