sobota, 29 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Robert Biedroń w Szczecinie. Mówił o ojcu Rydzyku i zamykaniu kopalń

Robert Biedroń w Szczecinie. Mówił o ojcu Rydzyku i zamykaniu kopalń

Robert Biedroń w Szczecinie. Mówił o ojcu Rydzyku i zamykaniu kopalń
Data publikacji: 2020-01-25 18:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-27 12:20
Wywietleń: 1700 439893

- Jechałem do państwa z Gryfina, przez Niemcy. Nie wiem czy prezesowi Kaczyńskiemu by się to podobało - żartował Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta RP, podczas sobotniego spotkania w szczecińskiej restauracji "A Nuż Widelec". - Trzeba utrzymać to, że przekraczamy granicę bez dowodów. Niestety, straciliśmy w Polsce partnerów zagranicznych z Niemiec, Francji i Stanów. Pozostał nam tylko San Escobar - dodał.

Robert Biedroń zadeklarował, że jako prezydent zadba o rozdział Kościoła i państwa, zgodnie z konstytucją.

Podatki idą na wspieranie ojca Rydzyka

- Kwaśniewski dał ludziom konstytucję, a Biedroń ją zrealizuje - usłyszeli uczestnicy spotkania. - Stop finansowaniu ojca Rydzyka i tego typu biznesów! Jeśli Kościół chce mieć religię w szkole, to niech sobie za nią płaci. Nie może być tak, że biskupi mają prawo decydować o naszym życiu, o tym, co robić ze swoim brzuchem i co oglądać w internecie. Czas skończyć z piekłem kobiet - przemocą domową i tak zwanym kompromisem aborcyjnym.

Biedroń zadeklarował, iż jako prezydent chce zmienić system emerytalny ("Obecne emerytury są głodowe"- mówił), a także system podatkowy

- Obecny system podatkowy jest niesprawiedliwy, a przy tym dzisiaj nie mamy poczucia, że nasze podatki są dobrze wykorzystywane. Bo jak ja słyszę, że wasze i moje podatki idą na wspieranie ojca Rydzyka, na Polską Fundację Narodową i jakieś ławki niepodległości, to się z tym nie zgadzam. Uważam też, że jak ktoś jest bogatszy, to powinien płacić proporcjonalnie większy podatek, a ten biedniejszy, mniejszy.

Biedroń będzie zamykać kopalnie 

Według Robert Biedronia Polska powinna odejść od palenia węglem, dla dobra klimatu i planety.
- To wcale nie znaczy, że z dnia na dzień będą zamykane kopalnie. Ale ludzi trzeba przygotować do tego, by mieli poczucie bezpieczeństwa w sytuacji zmiany drogi zawodowej - mówił kandydat na prezydenta. - Trzeba mieć odwagę, by zacząć zamykać kopalnie i ja mam tę odwagę.

R. Biedroń uważa, że ma szansę wygrać wybory prezydenckie.

- Kiedy startowałem na prezydenta Słupska, według sondaży miałem cztery procent poparcia głosów. A jednak wygrałem wybory. Dzisiaj jestem na trzecim miejscu w rankingu wyborów na prezydenta, mimo iż kampanię zacząłem zaledwie sześć dni temu. Mamy szansę wygrać te wybory. Potrzebna jest tylko solidarność i determinacja. Wiemy, że Polska może wyglądać inaczej. Wybory prezydenckie to będzie wybór cywilizacyjny - między cywilizacją pogardy a cywilizacją godności. Jeszcze Polska nie zginęła! - tak Biedroń zakończył swoje spotkanie.

Obecnie w całej Polsce powstają lokalne Komitety Biedronia. Sobotnim spotkaniem w Szczecinie, Robert Biedroń zainaugurował ten w stolicy naszego województwa.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Robert Biedroń w Szczecinie. Mówił o ojcu Rydzyku i zamykaniu kopalń Robert Biedroń w Szczecinie. Mówił o ojcu Rydzyku i zamykaniu kopalń Robert Biedroń w Szczecinie. Mówił o ojcu Rydzyku i zamykaniu kopalń Robert Biedroń w Szczecinie. Mówił o ojcu Rydzyku i zamykaniu kopalń

Komentarze

taka prawda
Rydzyk to samo ZŁO - to wcielenie Szatana na Ziemi.
2020-01-27 09:53:45
@NRD
Przekaz jest prosty - PiS nie buduje dróg w naszym regionie
2020-01-27 09:43:34
ccc
PRZECIEZ TO przeciez to jest kompletny idiota p
2020-01-27 04:48:04
duet
PO-Kidawa w Szczecinku - kolega LEWY-kontrkandydat w Szczecinie... Już PO-zamiatane pod dywan historii...
2020-01-26 17:06:48
NRD
Ważny przekaz dał nam kandydat lewicy na prezydenta.Do Szczecina musiał koniecznie jechać przez Niemcy,co innej drogi nie zna?
2020-01-26 15:51:06
Olek
A gdzie Pierwsza Dama? Powinieneś zawsze mieć ją przy sobie, Robercie. Ze Śmiszkiem o wiele śmieszniej.
2020-01-26 15:35:54
Wielki szacun dla Pana Roberta
Jest Pan człowiekiem sukcesu, odważnym, o wielkim sercu, uczciwym, bez obciążeń politycznych,wierzę w Pana misję,życzę powodzenia.
2020-01-26 15:35:34
yarek
Brawo, Robert. Wygraj z Maliniakiem!!!
2020-01-26 15:19:04
@człowiek pomyłka
zapomniałeś o aborcji jako niezbywalnym i podstawowym prawie człowieka
2020-01-26 14:42:09
- Jechałem do państwa z Gryfina, przez Niemcy.
żeby sprawdzić czy sklepy są otwarte w sobotę! Jak Kaczyński będzie przy korycie to schowają biednym babcim i dziadkom dowody osobiste przed wyborami, aby na "robercików" przypadkiem nie zagłosowali.
2020-01-26 13:59:21
6% kandydat ;)
ten kandydat ma ze 6% poparcia ale ego większa od marszałka Grodzkiego
2020-01-26 11:06:44
Zawiedzione nadzieje
Kolega Robinek nie spełnia swoich obietnic,miał zrzec się mandatu europosła i już kilkukrotnie zapowiedział że ujawni nieheteronormatywne osoby na prawicy.Jak dotąd guzik z tego.Dlatego wątpię by spełnił jakieś inne obietnice
2020-01-26 10:57:30
Człowiek pomyłka
Jakże ubogi intelektualnie musi być elektorat Roberta skoro startuje w kolejnych wyborach z tym samym zestawem tez: Rydzyk,PiS,kopalnie,preferencje sexualne,konkordat i dotacje.Reszte tematów nie ogarniają.Nie wiedzą czym się zajmuje osoba prezydenta zgodnie z Konstytucją?
2020-01-26 10:41:37
WALDI
Co mnie obchodzą kopalnie,niech to zamkną i tak PIS sprowadza miliony ton od ruskich.
2020-01-26 09:19:52
Obsesja Roberta
T.Rydzyk to obsesja Roberta, czy prezedent moze miec obsesje ad personam?
2020-01-26 08:45:41
DAWNY STUDENT
WIECZOREK, POLITECHNIKA SIĘ ZAŚMUCILA JAK ZOBACZYLA.........B......A
2020-01-26 07:10:49
chester
Spotkanie się odbyło w restauracji, żeby Biedroń miał chociaż dziesięciu słuchaczy. Jak widać na zdjęciach, nawet to się nie udało. Wieczorek przyciągnął całą rodzinę i nie pomogło.
2020-01-26 05:30:18
Wieczorek za Biedroniem
to pestka, ale co robi ta ruda prze "części rowera"?
2020-01-26 00:03:19
A co z 447?
to będzie nas kosztować nawet 350 miliardów $ - a za Biedroniem skazany Wieczorek za przewały ze sprzedażą gruntów przy Mieszka I... nie ma to jak okrągły stół będący źródłem tego lewackiego nowotworu.
2020-01-25 23:14:59
MoDo
lewica to wypadek przy pracy demokracji
2020-01-25 22:45:51
do >?>> Apropo pana T. z TOrunia
- przecież to wy poj..y (Neumann) odgrażaliście sią przed wyborami iż rozliczycie "OJDyra" za tzw. cegiełki! Spier..liście 8 (osiem) lat!
2020-01-25 22:21:39
Krótko
Wiecie co jest gorsze w pozbawianiu wolności jednostki od skrajnej prawicy? Skrajna lewica.
2020-01-25 22:18:43
roger
odczep sie pustaku od rydzyka!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dno
2020-01-25 22:06:46
Wawrzek
O pan Biedroń stracił partnerów zagranicznych!, czy to dla nas dobrze czy źle?, czy pan Timmermans będzie więcej atakował Polskę czy Biedronia? o to jest pytanie. A pana Kaczyńskiego panie Biedroń to ty pocałuj w d..... Chyba już mamy dość "wybitnych" Biedroniów , Nitrasów, Napieralskich. Polsce potrzeba Ludzi uczciwych i pracowitych
2020-01-25 21:58:34
@>?>>
Nie będzie śledztwa w sprawie zbiórki pieniędzy na ratowanie Stoczni Gdańskiej przez Radio Maryja. Prokuratura Okręgowa w Toruniu, „po dokonaniu szczegółowej analizy akt zakończonych postępowań dotyczących Radia Maryja”, podjęła decyzję o odmowie wszczęcia takiego śledztwa. Analizę akt prokuratura podjęła po publikacji „Gazety Wyborczej” o tym, że o. Jan Król, nazywany „kasjerem Radia Maryja”, za pośrednictwem pełnomocnika zainwestował świadectwa udziałowe NFI, przekazane przez słuchaczy w latach 1997-98 na ratowanie Stoczni Gdańskiej, w giełdową spółkę ESPEBEPE ze Szczecina, której upadłość ogłoszono w 2002 r. Prokuratura ustaliła, iż zbiórkę pieniędzy zorganizował Społeczny Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej. Radio Maryja udostępniło swoje konto bankowe, na które wpłynęło ponad 7 mln złotych. Ponieważ jednak stocznia została sprzedana. Radio Maryja poinformowało o możliwości zwrotu pieniędzy - czytamy w komunikacie. Do Radia Maryja wpłynęły wnioski o zwrot wpłat, a także oświadczenia-prośby o przekazanie wpłaconych kwot na rzecz Radia Maryja.https://expressbydgoski.pl/ojciec-rydzyk-ma-spokoj/ar/11369277
2020-01-25 21:35:32
A nie wiedziałem czemu dziś mnie tak mdliło.
.
2020-01-25 21:35:11
@ :)
Aleś ty nudny.
2020-01-25 21:33:19
@>?>>
Wszystko wiadomo, ale jesteś niedoinformowany - zgodnie z zasadą: jeżeli ktoś GW czyta, to GW wie.
2020-01-25 21:00:30
guciu
Planeta małp....
2020-01-25 20:51:55
trol
Wara wam od ojca Rydzyka! Nie jesteście godni czyścić butów Temu Wielkiemu Polakowi On z Bożą pomocą oczyści ten kraj ze wszelkiego zła!
2020-01-25 20:46:33
mdm
Czy oszust Biedroń oddał już mandat posła do Europarlamentu, co publicznie obiecywał?
2020-01-25 20:45:38
OMG
Cyt. : " Jechałem do państwa z Gryfina, przez Niemcy." czyli Pierdoń zaszedł państwa od d...... strony. Klasyka gatunku
2020-01-25 20:40:43
karierowicz
Pewnie znajdą się ojkofoby, które zagłosują na tego matkobijcę.
2020-01-25 20:26:21
krzychu
Jeszcze Polska nie zginęła, ale już nad tym pracujemy!
2020-01-25 20:13:48
rerik
Żeby Rydzyka nie było, żeby kopalń nie było... Żeby niczego nie było? Skądś to znam...
2020-01-25 20:10:58
co za pajac
A jeszcze żałośniejsi ci, którzy go słuchają. Dno.
2020-01-25 19:52:21
>?>>
Apropo pana T. z TOrunia do dziś nie wiadomo gdzie podziały się miliony zł zbierane na "ratownie" stoczni gdanskiej która zreszta w 2007 jedyna słuszna partia sprzedała a pare lat pozniej bohatersko odkupiła, czy to było 50 tys dla xiendza x 10000 ? w tym kraju ktos to wyjasni ? a jak to było do tego misjonarza z afryki -zreszta kolegi- gdzies ty sie nie mył ?jak to nazwa? jak tam prezenty od bezdomnych ?https://wyborcza.pl/1,76842,3170824.html
2020-01-25 19:37:22
yoyo
niezatapialny komuch wieczorek i gejuszek klamczuszek. zalosna hucpa
2020-01-25 19:34:38
jan
"Według Robert Biedronia Polska powinna odejść od palenia węglem, dla dobra klimatu i planety." - Tak panie Biedroń i zacząć kupować prąd od Niemców którzy swoja energetykę opartą o węgiel brunatny rozwijają! Klimatowi zagrażają tacy imbecyle jak pan a nie CO2 produkowane przez człowieka które praktycznie ma zerowy wpływ na klimat! Pozamykają kopalnie, nastawiają wiatraków a później będą zganiać na PIS że prąd drożeje i koszty życia w Polsce!
2020-01-25 19:30:38
:)
W końcu ktoś odważnie mówi o tym ile miliardów złotych kosztuje nas utrzymanie Państwa Watykan.Rocznie kilka miliardów-fundusz koscielny,indoktrynacja religijna w szkołach 2 mld, grunty, przyjmowanie datków bez paragonów itd. itdp. Sobie policzcie przez te ostatnie minimum 30 lat ile by za to można dobrego zrobić- szpitale miałyby złote tomografy ,a co dało wam Panstwo Watykan?-jedna z ponad 250 religii na swiecie? a no nic , tylko kasa kasa i kasa a od paru lat lokowanie produktu w wystapieniach jedynej slusznej partii, jak to mozliwe ze ci ludzie spożywaja alkohol w czasie nabożenstwa w towarzystwie osob nieletnich ? przeciez to jest demoralizacja a tu w punkt od mądrzejszych od wiekszosci tu piszacych : Kościół zawsze występuje jako zdecydowany wróg postępu i gdzie może stawia przeszkody na jego drodze.Kiedy się jednak tak złoży,że postęp zwycięża-kościół czym prędzej przypisuje sobie tę zasługę.Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków. Mark Twain
2020-01-25 19:29:50
Czy POza gromadą sprzedajnych klakierów ktoś traktuje go w Polsce na serio ?
?
2020-01-25 19:29:00
Brawo
Ma mój głos w wyborach
2020-01-25 19:20:22
smutniejszy
miało być nibyprezydent pisowski
2020-01-25 19:13:10
Lepszy Biedroń
Niż ten Duda i cały smutny PiS.
2020-01-25 19:10:44
smutniejszy
na pewno nie tym czym zajmuje się obecny nibyprezydent Lisowski.
2020-01-25 19:10:29
Smutny
Ten biedny pan nie pojmuje czym zajmuje sie prezydent RP :(