Czwartek, 23 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Rewitalizacja śródmieścia Szczecina. Konsultacje i czas na wnioski

Data publikacji: 01 stycznia 2017 r. 16:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:24
Rewitalizacja śródmieścia Szczecina. Konsultacje i czas na wnioski
 
Z początkiem nowego roku 2017 szczeciński magistrat ogłasza konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji zapisów Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecin. Od 4 stycznia każdy zainteresowany może składać wnioski, propozycje i uwagi.
- Konsultacje społeczne zostaną przeprowadzone w formie badania opinii mieszkańców poprzez umieszczenie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecin na stronie internetowej Urzędu Miasta Szczecin: http://konsultuj.szczecin.pl - informuje Magdalena Strózik z Centrum Informacji Miasta Urzędu Miasta Szczecin.

Osoby chcące wypowiedzieć się, swoje wnioski, propozycje i uwagi nt. rewitalizacji śródmieścia będą mogły przekazać, wypełniając przygotowane w tym celu specjalne formularze. Termin ich składania osobiście ( Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej), drogą elektroniczną (adres mailowy: rewitalizacja@um.szczecin.pl) lub wysłać pocztą (adres:Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin) wyznaczony został do 3 lutego 2017 roku.

- Celem Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecin (LPR) jest zaplanowanie i wdrożenie działań, których realizacja przyczyni się do usuwania przyczyn degradacji wydzielonego obszaru i stworzy warunki do zrównoważonego rozwoju miasta. Lokalny Program Rewitalizacji dla Miasta Szczecin określa działania planowane do realizacji w wydzielonym obszarze miasta w perspektywie lat 2011-2020 - wyjaśnia M. Strózik. - Z uwagi na skalę potrzeb w zakresie koniecznych działań rewitalizacyjnych, horyzont czasowy realizacji programu znacznie przekracza ten okres. W związku z tym zakłada się jego weryfikację i aktualizację w dostosowaniu do aktualnych uwarunkowań i pojawiających się możliwości. Kontynuacja działań w dłuższej perspektywie dotyczy w szczególności przygotowywania i wdrażania zintegrowanych działań w pozostałych obszarach zdegradowanych oraz realizacji projektów nieinfrastrukturalnych, skierowanych do osób zagrożonych patologią i wykluczeniem społecznym.

Zespół obszarów w śródmieściu, objęty programem rewitalizacji, uchwalanym i aktualizowanym w formie uchwały radnych miasta, tworzą: kwartały zabudowy (od południa – ul. Partyzantów, pl. Zwycięstwa, ul. M. Kopernika, ul. G. Narutowicza, al. Piastów, ul. Ojca A. Kordeckiego, ul. Ks. Witosa, ul. Ku Słońcu, od zachodu – al. Bohaterów Warszawy i zabudowa przy ul. Mickiewicza, północną granicę stanowią ulice: A. Mickiewicza, B. Śmiałego, 5 Lipca, Wielkopolska, Monte Cassino, zabudowa przy ul. M. Niedziałkowskiego, al. Papieża Jana Pawła II oraz ul. M. Niedziałkowskiego, a wschodnią: al. Wyzwolenia i al. Niepodległości), Stare Miasto, Nowe Miasto i rejon ul. Kolumba.

Wyniki konsultacji społecznych powinny być podane do publicznej wiadomości w terminie 30 dni od daty ich zakończenia na stronie internetowej: http://konsultuj.szczecin.pl i w Biuletynie Informacji Publicznej UM Szczecin.

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

musztarda po obiedzie
2017-01-02 10:14:24
to teraz chcecie robic rewitalizacje? nareszcie się obudzily urzędasy, ale niestety z reka po lokiec w nocniku z cuchnącym moczem; trzeba było myslec wtedy jak były wydawane pozwolenia na budowę olbrzymich centrow handlowych w samym sercu miasta (Galaxy,Kaskada,Carrefour) - ludzie, tego nawet w murzynowie nie ma; ktoś za to wzial kase i miał w dupie ze miasto upadlo; jak już chcecie co zrobić dobrego - to wybudujcie parkingowce w centrum miasta;ladnie zaprojektowane, estetyczne i funkcjonalne; nie musza być za darmo, ale za rozsądny abonament znajda tysiace klientów przez caly rok; jak ktoś nie wie jak to powinno wygladac - odsyłam do Miami,Nowego Jorku lub San Diego - niech popatrzy
TZ.
2017-01-02 00:48:35
Punkt pierwszy - przywrócenie handlu kwiatami na pl. Żołnierza, usunięcie pozostawionych tam przez budowlańców szklanych bloków i przekształcenie alei kwiatowej w aleję spacerową. Punkt drugi - zburzenie budynku zasłaniającego kino Kosmos i przywrócenie kinu jego dawnej funkcji. Punkt czwarty - zburzenie czarnego bunkra na Bramie Portowej, przywrócenie tam skweru i lokalizacja na nim lekkiej, niskiej zabudowy. Punkt piąty - zburzenie jednego piętra domów przy ulicy Panieńskiej, zasłaniającego widok z tarasu Zamku na panoramę portu szczecińskiego i Góry Bukowe. Punkt szósty - przywrócenie wielofunkcyjnego charakteru i atrakcyjności Alei Wojska Polskiego. Punkt siódmy - otwarcie w centrum dwóch lub trzech normalnych kin (w tym Kosmosu, o czym było wyżej). To tak na początek.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA