Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Rewitalizacja kamienicy przy deptaku Bogusława

Data publikacji: 2021-11-21 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-23 13:12
Rewitalizacja kamienicy przy deptaku Bogusława
Modernizację wykonuje szczecińskie TBS Fot. TBS  

Kolejny budynek w śródmieściu Szczecina odzyskuje dawny blask. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy ul. ks. Bogusława X 52. Modernizację wykonuje Szczecińskie TBS. 

- Aktualnie prowadzone są prace elewacyjne i dekarskie, związane z podniesieniem dachu - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - Akcenty rzeźbiarskie, zdobiące ściany kamienicy, poddane zostały renowacji. W najbliższych tygodniach elewacja odzyska nowy, jasnobeżowy kolor. Wewnątrz kamienicy także odbywają się prace wykończeniowe. Położono nowe instalacje. Większość pomieszczeń jest już poszpachlowana, wymieniono obudowę stropów i układane są płytki w łazienkach. Remontowane są klatki schodowe, naprawiane stopnie. W piwnicy prace w większości są już zakończone, wyrównano poziom, położono nową posadzkę i oczyszczono ściany.

Oprócz odnowienia elewacji i zdobień, renowacji poddane są także balkony i dach.

- Z kolei wewnątrz kamienicy zaplanowano kompleksową modernizację i przebudowę pomieszczeń, w tym także tych położonych w piwnicy i na poddaszu - przekazuje Tomasz Klek. - Od podwórka budowana jest winda i zewnętrzna komora śmietnikowa, a także tarasy i instalacja alarmowa. W związku z adaptacją poddasza na cele mieszkalne i biurowe nastąpiło podwyższenie dachu poprzez dobudowanie ścian zewnętrznych od strony podwórza. W budynku wymieniono również instalację, m.in.: elektryczną, telefoniczną i teletechniczną, wodno-kanalizacyjną, gazową i wentylacji grawitacyjnej. 

W wyniku przebudowy i modernizacji kamienicy powstanie 12 lokali użytkowych oraz 7 mieszkalnych. Wykonawcą robót jest Firma Handlowo-Usługowa „GEKO” Wojciech Gryczka. Koszt inwestycji wynosi ok 5.5 mln zł brutto.

Trwają również przygotowania do kolejnego remontu przy deptaku Bogusława. Na ukończeniu jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla renowacji kamienicy przy ul. ks. Bogusława X 49.

(ksz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Grom
2021-11-23 12:58:08
Ta cała renowacja deptaku to jakaś kpina z mieszkańców .Część kamienic z odnowioną elewacją, jest znowu brudna i zaniedbana jak po wojnie.Różnokolorowe kamienice wyglądają jak z cyrku,każda napaćkana takimi barwami które akurat przyszły do głowy odpowiedzialnym za renowację.Zero harmonii i estetyki.Wstyd dla miasta,Zresztą nie tylko to miejsce jest antywizytówką Szczecina,do czego włodarze zdążyli już nas przyzwyczaić.
Lalo
2021-11-22 08:52:56
Tam nie ma rzeźb. Jest sztukateria. To pewna różnica Panie Rzeczniku. Ale i tak dobrze. Szkoda, że na zakończenie renowacji tych wszystkich oszpeconych latami zaniedbań elewacji przyjdzie jeszcze długo poczekać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA