czwartek, 03 grudnia 2020r.

Rewal zwyciężył w konkursie „Bitwa o wozy”

Data publikacji: 2020-07-03 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-29 13:46
Rewal zwyciężył w konkursie „Bitwa o wozy”
 

Gmina Rewal znalazła się wśród zwycięzców konkursu „Bitwa o wozy”, który zorganizowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W piątek  (3 lipca) promesę na zakup nowego wozu strażackiego wręczył jej minister Mariusz Kamiński.

Gmina podkreśla, że znalazła się wśród 16 nagrodzonych samorządów z najwyższą frekwencją w głosowaniu w wyborach prezydenckich, nie tylko w województwie zachodniopomorskim, ale i całej Polsce. 

Wóz ratowniczo-gaśniczy dla Rewala

Promesę na sfinansowanie średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej odebrał wójt Rewala Konstanty T. Oświęcimski wraz z przedstawicielami OSP Niechorze i OSP Pobierowo. 

"Wszystkim mieszkańcom i przebywającym u nas turystom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w I turze wyborów. Dzięki temu nabytkowi, zadbamy bezpieczeństwo nas wszystkich" - napisała gmina Rewal na swoim profilu na Facebooku.

Bitwa o wozy

W sumie promesy na zakup wozów dla OSP od ministra Mariusza Kamińskiego odebrali w piątek wójtowie i burmistrzowie 16 gmin z całej Polski. Każda z wyróżnionych jednostek samorządu osiągnęła najwyższą frekwencję w swoim województwie. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł. Pojazdy trafią do gmin: Czernica (woj. dolnośląskie), Osielsko (woj. kujawsko-pomorskie), Godziszów (woj. lubelskie), Zabór (woj. lubuskie), Nowosolna (woj. łódzkie), Żegocina (woj. małopolskiego), Michałowice (woj. mazowieckie), Praszka (woj. opolskie), Cisna (woj. podkarpackie), Kulesze Kościelne (woj. podlaskie), Koszarawa (woj. śląskie), Masłów (woj. świętokrzyskie), Stawiguda (woj. warmińsko-mazurskie), Suchy Las (woj. wielkopolskie), Rewal (woj. zachodniopomorskie) i miasta Łeba (woj. pomorskie).

Druga tura "Bitwy o wozy"

Minister Mariusz Kamiński podczas uroczystości poinformował, że odbędzie się druga edycja akcji „Bitwa o wozy". Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

- Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – mówił szef MSWiA.

(k)

Fot. Facebook/rewal.pl

Komentarze

CIEKAWSKI
2020-07-29 13:20:54
A te promesy to nie są kontynuacją tekturowych czeków bez pokrycia MORAWIECKIEGO, tak szumnie i chętnie rozdawanych gminom przed wyborami? Czy za tym idą pieniądze, czy też gmina będzie na taki wóz strażacki wyłożyć ze swoich, a promesa to tak jak dawniej bywało, to tylko "Talon, uprawniający do zakupu" ?
ale fajowo
2020-07-04 00:43:13
Promesa - przyrzeczenie, obietnica...
@tylko
2020-07-03 22:43:23
Pan jest nienormalny . Normalnie nie można . Nie po to kasa była zamelinowana , żeby promocji nie było .
tylko przed wyborami?
2020-07-03 18:48:49
czary mary i są pieniądze, a nie można by tak normalnie dysponować - tam gdzie są potrzebne?
To się nazywa obłuda PIS Buhahah...
2020-07-03 18:16:09
A w tle znienawidzone wozy "szkopskiej firmy MAN" Szczyt hipokryzji...
Będzie reprymenda od bezzębnego malskacza :))
2020-07-03 18:01:24
A wygrał kto?? Trzask!!! i tak 10 na 16 razy w POLSCE .Ludzie głupi nie są , jak to Kurski twierdził. Ciemny lud to kupi ...No to macie Pisiornio :)))

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ