Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Renowacja dźwigozaurów

Data publikacji: 29 listopada 2016 r. 11:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Renowacja dźwigozaurów
 

Rozpoczęły się prace związane z renowacją trzech żurawi portowych znajdujących się na nabrzeżu Starówka w Szczecinie. Jak już informowaliśmy, dźwigi wyremontuje gdyńska firma Mega za 554 tys. zł.

Spółka Mega jest liderem konsorcjum, które wykonuje przebudowę nabrzeża Starówka. W przetargu na renowację zabytkowych dźwigów, nazywanych żartobliwie dźwigozaurami, złożyła najkorzystniejszą ofertę.

- Umowa ze spółką Mega została podpisana 16 listopada - poinformował Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej, miejskiej spółki, która jest administratorem niektórych nabrzeży. - Na jej mocy gdyńska firma w ciągu 60 dni musi przywrócić zabytkowym żurawiom ich dawny blask.

Prace obejmą m.in. wstępną obróbkę powierzchni, piaskowanie i malowanie renowacyjne. Kolorystyka ma być zbliżona do oryginalnej.

Żurawie pochodzą z lat 20. ub. wieku. Siedem lat temu zostały przekazane szczecińskiemu Muzeum Narodowemu przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego niedawno się zgodził na wypożyczenie ich miastu na pięć lat. W związku z przebudową nabrzeża Starówka, będą nieco przesunięte – na teren należący do gminy.

Jak zaobserwowaliśmy, w ostatnim czasie przy dźwigach zgromadzono m.in. materiał do piaskowania.

Tekst i fot. (ek)
 
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Miś na Miarę
2016-11-29 14:22:34
No to sobie protestuj. My lubimy dźwigozaury i chcemy, żeby były śliczne i lśniące.
OBSERWATOR
2016-11-29 12:38:07
Moje pytanie jest takie. Za czyje pieniądze będzie robiona ta renowacja?? Za nasze publiczne , miejskie pieniądze? Za ta renowacje powinna zapłacić Stara Rzeżnia -Pani Laura Hołowacz której to fanaberie , zachcianki i dziwne pomysły spełnia Zarząd Miasta.Stanowczo protestuję!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA