Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Ruszyła przebudowa Starówki

Data publikacji: 2016-09-29 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:16
Ruszyła przebudowa Starówki
Przebudowa nabrzeża Starówka na szczecińskiej Łasztowni Fot. Żegluga Szczecińska  

Wykonawca przebudowy nabrzeża Starówka na szczecińskiej Łasztowni przejął już plac budowy. Teren inwestycji został ogrodzony i rozpoczęły się pierwsze prace rozbiórkowe. Po nich przyjdzie czas na roboty hydrotechniczne.

– Inwestycja realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj – przypomina Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej, spółki miejskiej, która również zarządza nabrzeżami. – Obejmuje między innymi likwidację nieszczelności w ścianach nabrzeża, naprawę lica ścian odbojowych, renowację i uzupełnienie punktów cumowniczych, ustawienie czterech pomostów pływających, wykonanie utwardzonej nawierzchni oraz umieszczenie elementów małej architektury, jak ławki, kosze na śmieci, lampy, stojaki na rowery.

Przebudowany zostanie odcinek o długości 650 m – od Trasy Zamkowej na północ, do granicy terenu Portu Rybackiego „Gryf”. Tym samym Szczecin zyska naturalną kontynuację bulwaru Gdyńskiego. Wygodniej będzie dojść także do portu jachtowego oraz do Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej.

Za przebudowę odpowiada konsorcjum firm Mega z Gdyni i Kowal ze Szczecina, które wygrało przetarg. Umowę na realizację zadania podpisana została 27 czerwca 2016 r. Zgodnie z jej zapisami, nabrzeże ma być przebudowane do końca maja 2017 roku.

Koszt inwestycji to prawie 14 mln zł. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2016-09-30 09:38:31
wincyj ,wincyj :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA