Piątek, 09 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Remonty mają swoje biuro

Data publikacji: 10 września 2016 r. 11:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Remonty mają swoje biuro
 

Wraz z rozpoczęciem tego roku szkolnego nowy wydział powstał w szczecińskim magistracie. Ma się zajmować nadzorem m.in. remontów szkół oraz przygotowywaniem przetargów na takie inwestycje.

Dotąd inwestycjami w oświacie kierował Wydział Oświaty, ale też częściowo uczestniczył w nich Wydział Inwestycji Miejskich. W pierwszym z wydziałów działał bowiem referat techniczny, a w drugim - referat ds. inwestycji oświaty. Pracownicy zajmujący się zatem remontami i inwestycjami w placówkach edukacyjnych przeszli do nowego wydziału, który otrzymał nazwę: Biuro Inwestycji i Remontów Oświatowych.

W odpowiedzi na interpelację radnej Urszuli Pańki, sekretarz miasta - Ryszard Słoka poinformował, że powołanie jednego wydziału miało na celu „centralizację zadań w zakresie przygotowania i nadzoru nad realizacją inwestycji i remontów w sferze placówek oświatowych w kontekście występujących potrzeb oświatowych". I jeszcze: „W związku z powyższym struktura organizacyjna Biura zawiera dwa obszary komplementarne tj. sferę budżetowo – finansową placówek oświatowych oraz sferę odpowiedzialną za ustalenie priorytetów i potrzeb inwestycyjno – remontowych placówek, jak też odpowiedzialność za sferę przygotowania i zapewnienia działań realizacyjnych".

W 2017 roku nowo powstały wydział ma do zrealizowania inwestycje na ponad 90 milionów złotych, w tym na ok. 42 mln przejęte z Wydziału Oświaty oraz ponad 50 mln - z Wydziału Inwestycji Miejskich. Wśród planów na przyszły rok są choćby: modernizacja i przebudowa budynku Gimnazjum nr 21 na potrzeby utworzenia siedziby Centrum Psychologiczno - Pedagogicznego, modernizacja burs i internatów w szczecińskich placówkach oświatowych, budowa i modernizacja boisk szkolnych, osiedlowych i dzielnicowych centrów sportu oraz rekreacji, termomodernizacja budynków, a także rozwój i zwiększenie wykorzystania energii słonecznej w miejskich jednostkach.

Biuro Inwestycji i Remontów Oświatowych podlega zastępcy prezydenta miasta ds. inwestycji - Michałowi Przepierze.

(MON)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nadzieja
2016-09-11 13:04:04
teraz czas na redukcję etatów w szkołach i przedszkolach . Normy zatrudnienia w gminie muszą być zachowane urząd więcej etatów szkoły i przedszkola do cięcia zgroza !
timek
2016-09-10 17:56:45
Nowe miejsca pracy w urzędzie to nowe "szable" przy nowych wyborach tak się robi politykę. A za rok czy dwa powiedzą że nie można tego zlikwidować bo zrobiono tyle dobrego. A jak zauważył "Um" nie było wydziału i też remontowali
Jest dobrze...
2016-09-10 13:10:22
Tworzymy nowe biura, nowych dyrektorów, kierowników, referentów, sekretarki...Nowe biurka, fotele, krzesła, nowe expressy do kaw, nowe dywany,kompy, laptopy, tablety itd, itp... Kwitniemy, Szczecin rozwija się błyskawicznie... Tymczasem na torowisku SST cały ub. tydzień widziałem jakies ekipy przy szynach...SSt pędziły z zawrotną szybkością ca' 30/h... No Fryga - "fryga"...a Słoneczny Zegar magistraccy popychają jakimiś jarmarkami, odpustami itp "imprezami podobnie jak i całą exAleję Kwiatową... O Szklanej Pułapce nie ma co wspominać...
Um
2016-09-10 12:53:10
No tak, nowe stołki, nowy dyrektor i kasa leci. Do tej pory remontowany szkoły, a Wydziału nie było.
miki
2016-09-10 12:40:35
Oprócz nagród mamy jeszcze jedno biuro.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA