niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie

Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie [GALERIA]

Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie
Data publikacji: 2020-06-03 22:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-04 21:32
Wywietleń: 1242 457874

PKP Polskie Linie Kolejowe SA prowadzą obecnie warty blisko dwa miliony złotych remont ściany oporowej wiaduktu kolejowego przy ulicy Krzysztofa Kolumba w Szczecinie. Inwestycja zapewni sprawny i bezpieczny ruch pociągów oraz poprawi estetykę obiektu.

– Zakres prac przewiduje między innymi zabezpieczenie wiaduktu przed korozją i warunkami atmosferycznymi, remont gzymsów i wykonanie balustrad na gzymsach wzdłuż całej ściany na ulicy Kolumba – poinformował Radosław Śledziński z Zespołu Prasowego PKP PLK. – Obiekt zostanie także pomalowany, co poprawi jego estetykę.

Jak dodał, prace planowane są do końca września tego roku. Nie ograniczają one ruchu kolejowego. Roboty realizowane są w ten sposób, by umożliwić planowany przez samorząd remont nawierzchni ulicy.

Pewne utrudnienia mają kierowcy – w związku z pracami krótki odcinek pasa jezdni na ul. Kolumba (od wiaduktu w kierunku ul. Chmielewskiego) został wyłączony z ruchu.

Przypomnijmy, że trzy lata temu, w lipcu 2017 roku, również prowadzono prace remontowe przy tym wiadukcie, ale dotyczyły jego dolnej części. Wtedy na pewien czas zamknięto przejazd pod tym obiektem, odcinając połączenie ulicy Kolumba z Dąbrowskiego.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie Remontują wiadukt na ul. Kolumba w Szczecinie

Komentarze

poprawi estetykę obiektu?
nawet chwastów nie ma kto usunąć ze skarpy i muru.
2020-06-04 20:45:29
wiadukt
Szkoda, że to tylko remont i nie zmieni się jego wysokość.
2020-06-04 07:01:58
Drodzy dziennikarze
Trzy lata temu to wyremontowano 1/3 tego mostu a konkretnie pod torem prowadzącym na Gumieniiece i dalej do Niemiec. Teraz zrobią w końcu to samo (tak myślę) z częściom która jest pod torami prowadzącymi do Dąbia. I pewnie też zamknął na jakiś czas przejazd pod nim gdy będą go piaskować.
2020-06-04 05:40:19
To dobrze, bardzo dobrze !!!
Kto by wpadł na to, że trzeba !!
2020-06-03 22:39:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie