Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Bliżej przebudowy chodników na Gumieńcach

Data publikacji: 2020-02-07 06:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-22 10:22
Bliżej przebudowy chodników na Gumieńcach
 

Jest szansa, że wiosną rozpocznie się przebudowa chodników i poboczy w ciągu ul. Braniborskiej na odcinku od ul. Wierzbowej do ul. Chobolańskiej. Zgłosili się chętni do realizacji tego zadania, a jedna z ofert zawiera się w zakładanym budżecie. Trwa analiza dokumentacji przetargowej.

W ramach projektu zaplanowano zawężenie północnej jezdni ulicy Braniborskiej do szerokości min. 5,5 m. Umożliwia to wydzielenie obustronnych chodników o szerokości 3,5 m. Pozostała część pasa drogowego będzie zagospodarowana opaską z kostki kamiennej.

Zjazdy na posesje będą miały zmienną szerokość, dostosowaną do wymiarów bram wjazdowych na przyległe posesje. Dodatkowo, na prostopadłych dojściach z ciągów pieszych ul. Osikowej i ul. Cisowej, pojawią się uliczne barierki. Słupki blokujące zlokalizowane będą w obrębie skrzyżowań z ul. Chobolańską i ul. Brzozową.

Oferty złożone w przetargu:

  • Elbud Szczecin sp. z o.o. – 829 976, 67zł
  • MDB sp. z o.o. – 939 800, 00zł
  • BEN – BRUK Benedykt Chłap – 602 262, 76zł

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 764 126 zł. Termin wykonania zadania wynosi 90 dni kalendarzowych liczonych od dnia przekazania placu budowy. Planowany termin przekazania placu budowy to 1 kwietnia 2020 r. Trwa weryfikacja złożonych ofert.

(ip)

Fot. Marzenna Głuchowska (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

DC
2020-07-22 10:07:29
Parę lat zajmowałem się brukarstwem i to co robią na braniborskiej to czysta amatorka. Pomijam linie proste ale chodnik jeszcze nie oddany a już płytki się bujają no i są położone krzywo, jedna wyżej druga niżej itd. karygodne jest też to że piasek którym powinno się zamulać przestrzenie między kostką po prostu sobie leży na chodniku rozwiewany gdzie się da przez wiatr. Po chodniku ciężko się poruszać, pieszy ślizga się na piasku jak na lodzie. Co mają powiedzieć osoby starsze ! Ulica jest cała w piasku, co stwarza zagrożenie w ruchu. Ten sam piach zatyka również studzienki odprowadzające wodę. Czy ktoś zwróci na to uwagę, czy zostanie to w takim stanie odebrane ? Potem ciągłe poprawki i utrudnienia dla pieszych, a przy tej ulicy mieszka wiele starszych osób. Mam nadzieję że miasto się tym zajmie, w końcu sami wybrali tą firmę.
Szczecinianin
2020-02-08 08:41:47
Harnasiów........ wiele przemawia za tym aby tą ulicę wreszcie zrobić. Coraz więcej samochodów robi sobie objazd tą ulicą. Ulicą Harnasiów został rownież „puszczony” autobus jakiś czas temu. Kiedyś to był mniejszy bus. Teraz coraz częściej jeździ pełnowymiarowy autobus - który zajmuje całą szerokość ulicy. Nie ma chodnika, nie mówiąc już o poboczu którego tez nie ma. Tą ulicą dzieci chodzą i wracają ze szkoły. Piesi nie mają szans ustąpić samochodom, nie wchodząc w błoto. Czy trzeba tragedii aby miasto uzmysłowiło sobie, że to, może i krótka ale ważna ulica? Pytanie: jeśli wydarzy sie jakiś nieszczęśliwy wypadek - czy można podać miasto do sądu? Czy można podać „decydenta” do sądu, oskarżając o zaniechanie, pomimo naszych (mieszkańców) monitów? O brak perespektywicznego myślenia? Odpowiedz: Można.....
Eryk Korsak
2020-02-07 12:12:58
Też jestem zdania że Harnasiów koniecznie trzeba zrobić!
Szczecinianin
2020-02-07 11:12:13
A kiedy remont skrzyżowania Malczewskiego - Matejki? Pełno tam dziur i walającego się gruzu.
Rd
2020-02-07 09:15:33
A na Harnasiów kiedyś coś zrobią. Widać nikt prominentny tam nie mieszka

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ