wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bliżej przebudowy chodników na Gumieńcach

Bliżej przebudowy chodników na Gumieńcach

Bliżej przebudowy chodników na Gumieńcach
Data publikacji: 2020-02-07 06:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-22 10:22
Wywietleń: 1309 441754

Jest szansa, że wiosną rozpocznie się przebudowa chodników i poboczy w ciągu ul. Braniborskiej na odcinku od ul. Wierzbowej do ul. Chobolańskiej. Zgłosili się chętni do realizacji tego zadania, a jedna z ofert zawiera się w zakładanym budżecie. Trwa analiza dokumentacji przetargowej.

W ramach projektu zaplanowano zawężenie północnej jezdni ulicy Braniborskiej do szerokości min. 5,5 m. Umożliwia to wydzielenie obustronnych chodników o szerokości 3,5 m. Pozostała część pasa drogowego będzie zagospodarowana opaską z kostki kamiennej.

Zjazdy na posesje będą miały zmienną szerokość, dostosowaną do wymiarów bram wjazdowych na przyległe posesje. Dodatkowo, na prostopadłych dojściach z ciągów pieszych ul. Osikowej i ul. Cisowej, pojawią się uliczne barierki. Słupki blokujące zlokalizowane będą w obrębie skrzyżowań z ul. Chobolańską i ul. Brzozową.

Oferty złożone w przetargu:

  • Elbud Szczecin sp. z o.o. – 829 976, 67zł
  • MDB sp. z o.o. – 939 800, 00zł
  • BEN – BRUK Benedykt Chłap – 602 262, 76zł

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 764 126 zł. Termin wykonania zadania wynosi 90 dni kalendarzowych liczonych od dnia przekazania placu budowy. Planowany termin przekazania placu budowy to 1 kwietnia 2020 r. Trwa weryfikacja złożonych ofert.

(ip)

Fot. Marzenna Głuchowska (arch.)

Komentarze

DC
Parę lat zajmowałem się brukarstwem i to co robią na braniborskiej to czysta amatorka. Pomijam linie proste ale chodnik jeszcze nie oddany a już płytki się bujają no i są położone krzywo, jedna wyżej druga niżej itd. karygodne jest też to że piasek którym powinno się zamulać przestrzenie między kostką po prostu sobie leży na chodniku rozwiewany gdzie się da przez wiatr. Po chodniku ciężko się poruszać, pieszy ślizga się na piasku jak na lodzie. Co mają powiedzieć osoby starsze ! Ulica jest cała w piasku, co stwarza zagrożenie w ruchu. Ten sam piach zatyka również studzienki odprowadzające wodę. Czy ktoś zwróci na to uwagę, czy zostanie to w takim stanie odebrane ? Potem ciągłe poprawki i utrudnienia dla pieszych, a przy tej ulicy mieszka wiele starszych osób. Mam nadzieję że miasto się tym zajmie, w końcu sami wybrali tą firmę.
2020-07-22 10:07:29
Szczecinianin
Harnasiów........ wiele przemawia za tym aby tą ulicę wreszcie zrobić. Coraz więcej samochodów robi sobie objazd tą ulicą. Ulicą Harnasiów został rownież „puszczony” autobus jakiś czas temu. Kiedyś to był mniejszy bus. Teraz coraz częściej jeździ pełnowymiarowy autobus - który zajmuje całą szerokość ulicy. Nie ma chodnika, nie mówiąc już o poboczu którego tez nie ma. Tą ulicą dzieci chodzą i wracają ze szkoły. Piesi nie mają szans ustąpić samochodom, nie wchodząc w błoto. Czy trzeba tragedii aby miasto uzmysłowiło sobie, że to, może i krótka ale ważna ulica? Pytanie: jeśli wydarzy sie jakiś nieszczęśliwy wypadek - czy można podać miasto do sądu? Czy można podać „decydenta” do sądu, oskarżając o zaniechanie, pomimo naszych (mieszkańców) monitów? O brak perespektywicznego myślenia? Odpowiedz: Można.....
2020-02-08 08:41:47
Eryk Korsak
Też jestem zdania że Harnasiów koniecznie trzeba zrobić!
2020-02-07 12:12:58
Szczecinianin
A kiedy remont skrzyżowania Malczewskiego - Matejki? Pełno tam dziur i walającego się gruzu.
2020-02-07 11:12:13
Rd
A na Harnasiów kiedyś coś zrobią. Widać nikt prominentny tam nie mieszka
2020-02-07 09:15:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie