Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Międzynarodowe Targi Szczecińskie na lotnisku w Dąbiu

Data publikacji: 04 września 2018 r. 20:34
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:19
Międzynarodowe Targi Szczecińskie na lotnisku w Dąbiu
 

Tereny lotniska w Dąbiu jako nowe miejsce Międzynarodowych Targów Szczecińskich wskazał Piotr Czypicki - kandydat Szczecińskiego Ruchu Miejskiego na prezydenta Szczecina. Budowa takiego ośrodka ma kosztować do 100 milionów złotych.

- Działalność spółki Międzynarodowych Targów Szczecińskich została zakończona, nie ma zatem w mieście podmiotu odpowiadającego za działalność wystawienniczą - mówił podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami Piotr Czypicki. - Jedynym miejscem o jakimkolwiek potencjale wystawienniczym w Szczecinie pozostaje hala widowisko-sportowa Netto Arena. Jednak nie daje ona pełni możliwości jeśli chodzi o organizację targów, dla tego obiektu dominują bowiem inne funkcje.

Kandydat SRM na prezydenta Szczecina podkreślał, że obiekty targowe mają znaczenie i funkcjonują praktycznie w każdym mieście metropolitalnym.

- Targi nie tylko przyczyniają się do tworzenia nowych miejsc pracy, czy wspierania lokalnej przedsiębiorczości, ale świadczą także o prestiżu miasta, zachęcając inwestorów do lokowania właśnie w nim swojego kapitału - mówił kandydat na prezydenta.

Kandydat obalił również funkcjonujący mit, że zaniedbanej przez kilkanaście lat działalności wystawienniczej w Szczecinie nie da się już uratować.

- Branża targowa w skali globalnej stale się rozwija, odnotowując wzrost powierzchni wystawienniczych na świecie w skali 7 do 8 procent w roku - mówił. - W Polsce branża ta rozwija się niezwykle dynamicznie w ostatnich latach odnotowano wzrost powierzchni targowych o ponad 70 procent.

Piotr Czypicki wskazał tereny lotniska Dąbie jako nowe miejsce Międzynarodowych Targów Szczecińskich.

- Lokalizacja ta byłaby słuszną ze względu na bardzo dobre skomunikowanie z miastem, ale także z uwagi na charakter inwestycji - wyjaśniał. - Obecnie hale targowe są konstrukcjami lekkimi, co w tym miejscu znacznie obniżyłoby koszty. Lokalizacja jakiegokolwiek innego obiektu w tym miejscu byłaby nieracjonalna ze względu na wysokie koszty skomplikowanych robót ziemnych.

Czypicki twierdzi, że inwestycja stanowiłaby znaczne wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców i przyczyniłaby się do powstania nawet 1500 stanowisk pracy.

(KaNa)

Na zdjęciu: Kandydat SRM na prezydenta Szczecina podkreślał, że obiekty targowe mają znaczenie i funkcjonują praktycznie w każdym mieście metropolitalnym.

fot. Szczeciński Ruch Miejski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do AXA
2018-09-05 15:45:00
Ciekawe dlaczego Niemcy posadowili tu wlasnie lotnisko i jakos prawie przez 100 lat funkcjonuje i funkcjonowac bedzie ?? jaka masz wiedze ze takie pierdoly piszesz - ani wiedzy budowlanej ani lotniczej . To ze lotnisko jest zalewane to konkretnie wina firmy PEUK i WGKiOS , ktory nie goni PEUK do roboty .
AXA
2018-09-05 11:42:10
Nie ma czego żałować, ten teren nie nadaje się na lotnisko. Wie to każdy, kto choć trochę ma pojęcia o budownictwie i lotnictwie.
Kostek
2018-09-05 09:47:14
Dlaczego żaden inny kandydat nie mówi o lotnisku ?? To skandal !!! :)
chwilkowski
2018-09-05 08:56:54
Wszystko pieknie, ale mamy za duzo instytucji zakladow jednostek spolek miejskich prezesow rad nadzorczych krewnych i znajomych krolika itd itp -czyli ludzi na pensjach miasta Szczecin
Carlos
2018-09-05 08:14:55
Miasto potrzebuje lotniska. Powiem więcej, unowocześnione lotnisko to otwarcie miasta także na business.
żadne podmokłe tereny
2018-09-05 07:43:08
Tereny na lotnisku przeznaczone pod inwestycję nadają się na ustawianie lekkich konstrukcji jak hale, w przeciwieństwie do innych ciężkich obiektów typu stadion. Poza tym areoklub nie jest zagrożony bo to jest inny teren.
kermit
2018-09-05 07:32:25
Chyba zdrowo pogięło tego Czypickiego. Lotnisko chce nam zaorać. Takich chorych pomysłów nie chcemy. MTS zupełnie wystarczało do tej pory, tylko komuś to się nie podobało. Nie wiem dlaczego?
Jaspis
2018-09-04 23:26:56
Wpadł na lotnisko i "odleciał" - podmokłe tereny, targi w Szczecinie odbywają się "na siłę " w zasdzie to taka prezentacja lokalnych sklepów czy agencji w jednym miejscu, Kompletny brak chętnych poważnych firm do wystawiania się w Ciecinie , komu gościu chce wciskać takie pierdoły żeby zaistnieć ???
12213123132323
2018-09-04 22:03:49
@Targi TAK! :Przestan tu siac propagande partyjna, idz do MTS do władz i ogarnij temat dlaczego to nie działa ,skandal to twoje płatne wpisy ,moze cale miasto zrobic jedynm wielkim targiem !!! jak np manhatan, tam kazdy pali-truje innych ,pije, a paragonow nie wydaja, chyba trzeba tam wyslac cala filie us ze szczecina, no bo jak to sprzedaz gaci bez paragonu ? z tego polowa palaczy sprzedacow pali fajki chyba z przemytu0\? takie to patryjoty hahhahha a glosuja na tych co niby vat odzyskuja, zenada i wstyd jak z afera tasmowa i ruskim weglem,brexit.trump,cabridge analityca>tego w mediach rezymowych nie powiedza
bez ruch miejski
2018-09-04 21:58:30
Panie ogarnij się to teren podmokły -co roku zalewane są okoliczne mariny, są obiekty jak Netto Arena ,i nowy stadion ktory powstanie ,pozatym rozwoj lokalnego lotnictwa i reanimacja aeroklubu to priorytet- lepiej isc na skoki spadochronowe i dofinansowac klub niz marnowac kase na np cos poza miastem,taka postawa potwierdza to ze lepszych nastepcow nie bedzie, ciekawe czy pan wie ze jeden radny ogarnol projekt budzetu na remont dachu aeroklubu ? pewnie nie bo pan tam nigdy nie byl.Nawet ja forum wiezowcow o tym chyba bylo ,cos pan przeoczył jako aktywny uzytkownik.PS.Skoro obecne targi nie sa popularne to dlaczego nowe maja byc?zdjecie z mts na struga,a na Przestrzenej Pan nigdy nie byl, tylko prosze uwazac na dziki i wielu turystow .1500 miejsc pracy co pan bredzi, w tym miejscu lotnisko to priorytet, jak panu malo targow i przekup to idz pan na manhatan ,turzyn czy tam tobruk o ile to istnieje, no ale to tereny najradnej i ich wyznawcow, sie koles obudzil z reka w nocniku,chce budowac hale targowa na terenach podmoklych i zaorac aeroklub, ja dziekuje za takich amatorow ,prosze opuscic forum wiezowcow, bo nawet park and ride jest lepsze od tych bzdur ,no ale czego tu sie spodziewac po bylych razemkach, to samo co pis tylko bez ideologi ,chociaz kto wie
;(
2018-09-04 21:56:08
A co z aeroklubem mądralo?
Targi TAK!
2018-09-04 21:50:48
Dlaczego żaden inny kandydat na prezydenta nie mówi o targach? To skandal, żeby tak duże miasto jak Szczecin zupełnie poddało się w tej sprawie. Brawo panie Czypicki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA