Wtorek 29 listopada 2022r. 
REKLAMA

Reakcja chemiczna na plaży miejskiej w Choszcznie. Kąpielisko zamknięte

Data publikacji: 2019-07-27 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-30 14:28
Reakcja chemiczna na plaży miejskiej w Choszcznie. Kąpielisko zamknięte
 

W jeziorze Klukom na terenie plaży miejskiej w Choszcznie w sobotę doszło do "nagłej reakcji chemicznej". Nikt nie został ranny, jednak kąpielisko zostało zamknięte. Policja na jego terenie znalazła fragmenty trzech opakowań z oznaczeniem chemicznym.

Irena Kornicz z biura prasowego zachodniopomorskiej policji poinformowała w sobotę PAP, że do „nagłej reakcji chemicznej” doszło po południu w Choszcznie w jeziorze Klukom na terenie plaży miejskiej. „Obok znajdowało się 3-letnie dziecko. Zostało przewiezione do szpitala, jednak po przeprowadzonych badaniach mogło z opiekunami wrócić do domu. Nie odniosło żadnych obrażeń” - powiedziała Kornicz. Dodała, że nie odniósł ich nikt z osób przebywających wówczas na plaży.

Ze względów bezpieczeństwa plaża została zamknięta do odwołania dla mieszkańców i turystów.

Kornicz poinformowała, że policjanci sprawdzali miejsce zdarzenia i znaleźli tam „trzy fragmenty opakowań z oznaczeniem chemicznym”. Nie ustalono, jaką substancję zawierały. - Opakowania nie były w całości. Potrzebne będą badania – zaznaczyła Kornicz.

Na miejscu pracował patrol saperski, który przeszukiwał plażę. Teren został sprawdzony. Nie znaleziono żadnej innej substancji, która zagrażałaby zdrowiu albo życiu.

Sprawdzaniem jeziora zajęła się straż pożarna. Dopiero po zakończeniu tych działań, które kąpielisko zostanie ponownie otwarte.

Policja, oprócz ustaleniem zawartości znalezionych fragmentów opakowań, zajmie się wyjaśnieniem tego, skąd się wzięły na plaży, będzie rozpytywać i przesłuchiwać świadków.

Organizatorem kąpieliska miejskiego nad jeziorem Klukom w Choszcznie jest Centrum Rekreacyjno-Sportowe. Jest tu trawiasta plaża, dwa boiska do siatkówki plażowej. Wypoczywający mają do dyspozycji tern o powierzchni ok. 1 ha.

(PAP)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA