czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Razem wzmacniać Europę

Razem wzmacniać Europę

Razem wzmacniać Europę
Data publikacji: 2018-04-10 17:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Wywietleń: 1759 322297

Polska i Francja powinny wspólnie działać na rzecz wzmocnienia Europy – stwierdził Pierre Levy, ambasador Francji w Polsce, podczas spotkania na Uniwersytecie Szczecińskim. Jego przyjazd był związany z tym, że Pierre Weber, pracownik Wydziału Filologicznego US, został oficjalnie mianowany na stanowisko konsula honorowego Francji.

Pierre Weber podkreślał olbrzymi “kapitał sympatii” między dwoma narodami, jaki wypracował jego poprzednik, Włodzimierz Puzyna.

- Konsul honorowy pełni nie tylko funkcje reprezentacyjne – podkreślał. - Jest pośrednikiem między kulturami.

Dodał, że między Polską a Francją zdarzają się “tarcia o charakterze punktowym, które mogą się powtarzać” - dlatego ważny jest dialog.

- Mamy wspólne obustronne wyzwania, którymi powinniśmy sprostać – mówił Pierre Levy. - Polska jest jednym z 5 państw, które powinny być głównymi aktorami tego, co się dzieje. Jedność nie oznaczna ujednolicenia. Ekonomicznie Europa wychodzi z kryzysu. Polska ma znakomite wyniki gospodarcze. Francja też rozwija się w sposób satysfakcjonujący.

(as)

Na zdjęciu: Ambasador Pierre Levy (z lewej) oraz konsul honorowy Pierre Weber (z prawej) opowiadali o stosunkach polsko-francuskich.

Fot. Filip Kacalski

Komentarze

ciemny lud pracuje.
Społeczeństwo biedne, bo nie ma komu wytwarzać wartościowe produkty. Mądrzejsi wyjechali na Zachód, a ciemny lud pracuje na PiS i na właścicieli boga. Z pańskiego stołu mało spada dla ciemnego ludu.
2018-04-11 10:06:01
@o
Wielu krajów wysoko rozwiniętych dług zbliża się bądź przekroczył 100% rocznego PKB. I co z tego? Jakie zarobki mają i na jakim poziomie żyją przeciętni Francuzi, Niemcy czy Belgowie, a na jakim przeciętni Polacy? Zadłużenie państwa może i mamy mniejsze, ale społeczeństwo biedne że aż piszczy
2018-04-10 20:24:32
o
dostał koryto i się zachwala...honorowy a już budowniczy multikulti . my problemów nie mamy - problemy to ma Francja której dług publiczny przerasta PKB.
2018-04-10 19:23:45
k
Zależy jaką Europę .
2018-04-10 17:53:38
dziwne
Jak można wzmacniać Europę, skoro działania takich krajów jak Szwecja, Niemcy, czy Francja ewidentnie ją niszczą poprzez zabijanie jej chrześcijańskich korzeni, jej odrębności kulturowej, a przede wszystkim poprzez brak szacunku do własnych obywateli, którzy we własnym kraju nie czują się bezpiecznie.
2018-04-10 17:50:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie