wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koktajl Konsulów

Koktajl Konsulów [GALERIA]

Koktajl Konsulów
Data publikacji: 2016-01-22 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1368 108303

W szczecińskim Hotelu Park zorganizowano Noworoczny Koktajl Konsularny. Pojawili się na nimi konsulowie honorowi związani z naszym miastem i naszym regionem. Spotkanie w Hotelu Park to już tradycja, zostało zorganizowane po raz dwunasty.

(as)

Fot. Robert STACHNIK

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

Komentarze

konsul
do Gutek: Szanowny Panie, szkoda że Pan uważa że konsulowie to dziwny twór. Są setki drobnych i poważniejszych spraw (życiowych i papierowych)które załatwiają konsulowie - od zgubionych papierów, poprzez np.pomoc w wypadku choroby czy śmierci obcokrajowca, do wspierania inicjatyw gospodarczych czy kulturalnych. Szkoda, że nie widzi Pan efektów tychże, postaram się by Kurier, o co poproszę, cokolwiek przybliżył naszą pracę. A co do Meksyku czy Estonii - to państwo wysyłające decyduje gdzie i w jakim celu chciałoby mieć placówkę dyplomatyczną a władze RP się na to godzą lub też mają inny pogląd...Co do kadencyjności - decyduje wola tego państwa, nie ma otwartego naboru czy też wyborów konsula. Konsul Wielkiej Brytanii jest synem poprzedniego konsula ale to wyjątek... Wszyscy konsulowie znają języki obce, niektórzy po kilka, nie ma wymogu znajomości języka państwa wysyłającego chyba że ono sobie takowego zażyczy. Pozdrawiam
2016-01-25 15:21:34
gutek
DO; PAN KONSUL,Dziękuję za wyjaśnienia. Niektórzy konsulowie reprezentują tak egzotyczne Państwa jak na przykład Estonia czy chyba Meksyk w Szczecinie ,że trudno uwierzyć w jakąś ich szczególną aktywność i zaangażowanie w sprawy społeczne , gospodarcze , kulturalne czy promocji w tych sferach. między naszymi krajami.Nie ma widocznych efektów takiej działalności.Czy jest jakaś kadencyjność tych funkcji? Czy na przykład konsulowie znają języki ojczyste krajów które reprezentują? Konsul honorowy to jest jakiś dziwny twór !!!
2016-01-24 20:46:05
konsul
do Gutek Konsul honorowy jest urzędnikiem konsularnym określonego państwa (tzw. państwa wysyłającego) w innym państwie (państwie przyjmującym). W odróżnieniu od konsulów zawodowych za swoją pracę nie pobiera wynagrodzenia – pracuje honorowo, stąd i jego nazwa. Do celów konsularnych używa swego prywatnego mienia (w tym samochodu)i na swój koszt. Zakupy też robi za swoje. Co do prawa - http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/prawo_miedzynarodowe/umowy_miedzynarodowe/konwencja_wiedenska_o_stosunkach_konsularnych?printMode=true Gutek, gdybyś jeździł za granicę zapisuj sobie kontakty do konsulów RP - pomogą Ci w razie biedy. Po to m.in. są. W wielu miastach w Polsce ustanowienie konsulatu honorowego uważa się za wyróżnienie, ale możesz mieć inny pogląd. A co do tabliczki CC - Samochody w zależności od posiadanej rangi powinny mieć naklejkę owalną; ‘CD’ lub ‘CC’, przyklejoną z tyłu pojazdu. Występuje ona zamiast owali państwa. Symbol „C.D.”, z jęz. fr. Corps diplomatique, stosowany jest dla samochodów korpusu dyplomatycznego oraz organizacji międzynarodowych, natomiast „C.C.”, z jęz. fr. Corps consulaire, gdy należy do korpusu konsularnego.
2016-01-24 12:46:10
gutek
KONSULOWIE HONOROWI? CO TO TAKIEGO? ZNAM JEDNEGO KTÓRY JEŻDZI SAMOCHODEM PRYWATNYM Z EMBLEMATEM CC- NAWET JEGO ZONA JEZDZI PO ZAKUPY CZYLI PANI KONSULOWA. CZY NA TO POZWALA PRAWO???? CZY TO TYLKO OBJAW SNOBIZMU I SZPANU??? PROSZE O WYJASNIENIA NA TYM FORUM.
2016-01-23 20:44:02
czytelnik
Boli nie pij więcej
2016-01-23 16:04:09
bolo
Amerykanie wysyłają "go home" wszystkich konsulów honorowych (ruskich) jako karmionych przez Putina. Kto karmi naszych? Jest tam także ten konsul któremu "myszy zjadły zboże"?
2016-01-23 10:50:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie