Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Koktajl Konsulów [GALERIA]

Data publikacji: 22 stycznia 2016 r. 21:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Koktajl Konsulów
 

W szczecińskim Hotelu Park zorganizowano Noworoczny Koktajl Konsularny. Pojawili się na nimi konsulowie honorowi związani z naszym miastem i naszym regionem. Spotkanie w Hotelu Park to już tradycja, zostało zorganizowane po raz dwunasty.

(as)

Fot. Robert STACHNIK

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

konsul
2016-01-25 15:21:34
do Gutek: Szanowny Panie, szkoda że Pan uważa że konsulowie to dziwny twór. Są setki drobnych i poważniejszych spraw (życiowych i papierowych)które załatwiają konsulowie - od zgubionych papierów, poprzez np.pomoc w wypadku choroby czy śmierci obcokrajowca, do wspierania inicjatyw gospodarczych czy kulturalnych. Szkoda, że nie widzi Pan efektów tychże, postaram się by Kurier, o co poproszę, cokolwiek przybliżył naszą pracę. A co do Meksyku czy Estonii - to państwo wysyłające decyduje gdzie i w jakim celu chciałoby mieć placówkę dyplomatyczną a władze RP się na to godzą lub też mają inny pogląd...Co do kadencyjności - decyduje wola tego państwa, nie ma otwartego naboru czy też wyborów konsula. Konsul Wielkiej Brytanii jest synem poprzedniego konsula ale to wyjątek... Wszyscy konsulowie znają języki obce, niektórzy po kilka, nie ma wymogu znajomości języka państwa wysyłającego chyba że ono sobie takowego zażyczy. Pozdrawiam
gutek
2016-01-24 20:46:05
DO; PAN KONSUL,Dziękuję za wyjaśnienia. Niektórzy konsulowie reprezentują tak egzotyczne Państwa jak na przykład Estonia czy chyba Meksyk w Szczecinie ,że trudno uwierzyć w jakąś ich szczególną aktywność i zaangażowanie w sprawy społeczne , gospodarcze , kulturalne czy promocji w tych sferach. między naszymi krajami.Nie ma widocznych efektów takiej działalności.Czy jest jakaś kadencyjność tych funkcji? Czy na przykład konsulowie znają języki ojczyste krajów które reprezentują? Konsul honorowy to jest jakiś dziwny twór !!!
konsul
2016-01-24 12:46:10
do Gutek Konsul honorowy jest urzędnikiem konsularnym określonego państwa (tzw. państwa wysyłającego) w innym państwie (państwie przyjmującym). W odróżnieniu od konsulów zawodowych za swoją pracę nie pobiera wynagrodzenia – pracuje honorowo, stąd i jego nazwa. Do celów konsularnych używa swego prywatnego mienia (w tym samochodu)i na swój koszt. Zakupy też robi za swoje. Co do prawa - http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/prawo_miedzynarodowe/umowy_miedzynarodowe/konwencja_wiedenska_o_stosunkach_konsularnych?printMode=true Gutek, gdybyś jeździł za granicę zapisuj sobie kontakty do konsulów RP - pomogą Ci w razie biedy. Po to m.in. są. W wielu miastach w Polsce ustanowienie konsulatu honorowego uważa się za wyróżnienie, ale możesz mieć inny pogląd. A co do tabliczki CC - Samochody w zależności od posiadanej rangi powinny mieć naklejkę owalną; ‘CD’ lub ‘CC’, przyklejoną z tyłu pojazdu. Występuje ona zamiast owali państwa. Symbol „C.D.”, z jęz. fr. Corps diplomatique, stosowany jest dla samochodów korpusu dyplomatycznego oraz organizacji międzynarodowych, natomiast „C.C.”, z jęz. fr. Corps consulaire, gdy należy do korpusu konsularnego.
gutek
2016-01-23 20:44:02
KONSULOWIE HONOROWI? CO TO TAKIEGO? ZNAM JEDNEGO KTÓRY JEŻDZI SAMOCHODEM PRYWATNYM Z EMBLEMATEM CC- NAWET JEGO ZONA JEZDZI PO ZAKUPY CZYLI PANI KONSULOWA. CZY NA TO POZWALA PRAWO???? CZY TO TYLKO OBJAW SNOBIZMU I SZPANU??? PROSZE O WYJASNIENIA NA TYM FORUM.
czytelnik
2016-01-23 16:04:09
Boli nie pij więcej
bolo
2016-01-23 10:50:54
Amerykanie wysyłają "go home" wszystkich konsulów honorowych (ruskich) jako karmionych przez Putina. Kto karmi naszych? Jest tam także ten konsul któremu "myszy zjadły zboże"?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA