niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Razem Szczecin. Przeciwko systemowej przemocy

Razem Szczecin. Przeciwko systemowej przemocy

Razem Szczecin. Przeciwko systemowej przemocy
Data publikacji: 2020-06-06 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-11 07:57
Wywietleń: 991 458269

"Czarne życie ma znaczenie" - skandują obywatele w marszach, jakie szeroką falą protestu rozlały się po USA. Powtarzają je obrońcy praw człowieka na całym świecie. Dziś (6 bm.) do tego grona oburzonych dołączą szczecinianie. Dla uczczenia pamięci wszystkich ofiar systemowej dyskryminacji zapalą znicze pod Trasą Zamkową. Będzie to akcja w obronie praw człowieka ph. "Sprawiedliwość dla George’a Floyda".

Jego śmierć wstrząsnęła nie tylko amerykańską opinią publiczną. Umierał przez 9 minut duszony kolanem policjanta Dereka Chauvina. Gdy czarnoskóry George Floyd błagał o życie, trzej inni funkcjonariusze nie zareagowali nawet wówczas, gdy przestał się ruszać. Oni zostali wydaleni ze służby. Jednak wciąż nie postawiono ich w stan oskarżenia. Policjant, który zabił na służbie, dziś przebywa w więzieniu o zaostrzonym rygorze - pod zarzutem morderstwa. Choć stało się to dopiero po dwóch dniach od tragedii, jaka wydarzyła się 25 maja br. W następstwie fali protestów, przez którą wciąż płonie wiele amerykańskich miast.

- Świat ujrzał setki nagrań na których policja atakuje protestujących, eskalując sytuację i prowokując wiele z zamieszek. George Floyd nie jest pierwszą ofiarą systemowej przemocy stosowanej przez amerykańską administrację, która na celownik zazwyczaj bierze osoby czarnoskóre. Dlatego w sobotę zbieramy się przy graffiti pod Trasą Zamkową przy Zamku Książąt Pomorskich dla uczczenia pamięci wszystkich ofiar systemowej dyskryminacji w USA i na świecie. Prosimy o przyniesienie symbolicznych zniczy - przekazują organizatorzy akcji w obronie praw człowieka z Partii Razem.

Solidarnościowe wydarzenie ph. "Sprawiedliwość dla George’a Floyda" w Szczecinie rozpocznie się dzisiaj (6 bm.) o godz. 20. Niemal w tym samym czasie, co wielki marsz - Black Lives Matter - w Waszyngtonie.

- Przypominamy, że dalej obowiązują obostrzenia w sprawie zachowywania należytego odstępu i noszenia maseczek. Prosimy o przestrzeganie tych zasad - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

(an)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Prawda
Systemowa przemoc to profile tej partii w mediach społecznościowych. Regularne zamieszki z niszczeniem mienia, kradzieżami, napadami na białych na tle rasowym, a teraz już morderstwami niewinnych ludzi oni nazywają pokojowymi manifestacjami. Tym się powinna zająć prokuratura, bo jeżeli to nie jest akceptacja i nawoływanie do nienawiści, to ja nie wiem, co jest.
2020-06-11 00:54:44
Znaczy sie "białe" życie nie ma żadnej wartości...
trudno o bardziej rasistowskie hasło...
2020-06-08 08:48:12
Ryba
"Świat ujrzał setki nagrań na których policja atakuje protestujących, eskalując sytuację i prowokując wiele z zamieszek." - jest dokładnie odwrotnie. Świat ujrzał jak wygląda rzeczywistość, gdy wdrażany jest marksistowski pomysł na urządzenie świata poprzez totalną rozwałkę oraz "dziel i rządź". Świat ujrzał palone sklepy, niszczone miejsca pracy, włamania do domów, masowe niszczenie mienia publicznego, pobicia przypadkowych ludzi i prymitywną dzicz. Można zobaczyć sceny, w których czarnoskórzy mieszkańcy miast płaczą, bo z rąk protestujących idiotów stracili dorobek swojego życia w postaci własnego, małego biznesu. Można zobaczyć sceny, w których czarnoskórzy ludzie w podeszłym wieku płaczą, bo nie mają gdzie zrobić teraz zakupów, gdyż wszystko w pobliżu zostało zniszczone. Można też zobaczyć jak wygląda w tej dżungli na co dzień praca szeregowego policjanta - jak w pół sekundy może stracić życie na ulicy, tylko dlatego, że druga strona postanowiła szybko się dorobić na handlu narkotykami. Kogo próbujecie tu okłamać? Wszystko jest w internecie. A już śmieszy mnie zupełnie, gdy ideowi marksiści, którzy programowo walczą z przejawami jakiejkolwiek kultury czy religii, nagle palą znicze i stoją w ciszy. Przecież ta hipokryzja jest żenująca.
2020-06-07 13:35:58
Art
Ogłupianie społeczeństw trwa.
2020-06-07 08:05:50
(*)
Igor Stachowiak - pamiętamy!
2020-06-06 17:08:31
Świat ujrzał setki nagrań na których policja atakuje protestujących, eskalując sytuację i prowokując wiele z zamieszek
Tak samo jak świat obiegły tysiące nagrań, na których tzw. demonstranci atakują policję, grabią sklepy, napadają przypadkowych ludzi, palą samochody i demolują miasta. Ten "artykuł" w swej retoryce bardzo przypomina te, które ukazują się w internecie a potem są rozpoznawane jako inspirowane przez rosjan i chińczyków. Brawo Kurier. Macie świetne wzorce
2020-06-06 16:49:34
beee
Dziękuję. Nie wybieram się. Mam gdzieś ta inicjatywę jak i tą waszą Amerykę. Kraj dewiantów i psychopatów
2020-06-06 15:40:26
Tyu
W Polsce mieliśmy niedawno swojego George'a Floyda tj. Igora Stachowiaka. Każdy z nas mógł być na ich miejscu
2020-06-06 15:22:41
A czerwony khmer
Ty sobie lepiej kup wazelinę. Mniej będzie bolało, jak się znów spotkasz ze swoim przewodnikiem duchowym. A następnym razem, wstając z kolan nie upadaj na łeb.
2020-06-06 15:14:05
bard
no to wszystkie chętne do Afryki tam na was czekają!
2020-06-06 14:38:14
kynio
Czy w planach jest roz**e połowy miasta i starcia z policją?
2020-06-06 14:32:31
czerwony Khmer
Pomaluję twarz na czarno, przygotuję koktajl Mołotowa i na pewno przyjdę.
2020-06-06 12:13:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie