Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Razem: Polska nie tylko dla bogatych

Data publikacji: 2018-09-12 13:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Razem: Polska nie tylko dla bogatych
Adrian Zandberg przedstawił swoich ludzi na konferencji na Wałach Chrobrego. Fot. Ryszard Pakieser  

„Polska: wygodny dom dla wszystkich” – z takim hasłem do wyborów samorządowych idzie lewicowa partia Razem. Jej współtwórca, Adrian Zandberg, przyjechał do Szczecina, aby przedstawić liderów list do sejmiku w naszym województwie.

- Chcemy, żeby płaca minimalna w Polsce wynosiła połowę przeciętnego wynagrodzenia - mówił Zandberg. - To prosty mechanizm, dzięki któremu najgorzej uposażeni pracownicy będą także w regularny sposób odczuwali korzyści ze wzrostu gospodarczego. Dzisiaj jest niestety tak, że podwyżki płacy minimalnej zależą od łaski i niełaski premiera Morawieckiego. Naszym zdaniem sensowniejszy jest prosty mechanizm: gospodarka idzie w górę, rośnie przeciętne wynagrodzenie, automatycznie rośnie wynagrodzenie minimalne.

Na pytanie, skąd wziąć pieniądze na transfery społeczne, odpowiedź ugrupowania jest następująca: trzeba skończyć z wydawaniem publicznych pieniędzy na Kościół katolicki i sponsorowaniem międzynarodowych korporacji.

- Kościół katolicki powinien utrzymywać się z własnych środków - przekonywał Zandberg. - Co roku miliardy z budżetu państwa w formie ulg, przywilejów i grantów trafiają do międzynarodowych korporacji. Polskie państwo zachowuje się, jakby ciągle trwały lata 90., jakbyśmy musieli błagać korporacje o jakąkolwiek inwestycję w Polsce. Mamy 2018 rok a nie 1990 i czas skończyć z tą archaiczną, poniżającą polityką. Czas, żeby wszyscy płacili podatki według tych samych sprawiedliwych zasad, niezależnie od tego, czy to jest Kowalski, czy to jest prezes wielkiej firmy w pięknym garniturze czy to jest ksiądz proboszcz w sutannie. Startujemy do sejmików z hasłem "Polska - wygodny dom dla wszystkich". Dziś Polska jest wygodnym domem tylko dla tych, którzy są bogaci, dla tych, którzy mieszkają w centrach dużych miast. Wystarczy poza te miasta wyjechać, żeby zobaczyć zupełnie inną Polskę, tę, w której są likwidowane połączenia kolejowe, połączenia PKS, tę, w której nie ma ośrodków zdrowia i w której państwo się zwinęło - i niestety wbrew zapowiedziom Prawa i Sprawiedliwości, nadal się zwija.

Jedynką partii Razem na liście w okręgu Szczecin - Police jest prawnik i działacz na rzecz praw osób nieheteroseksualnych, Michał Ziemski.

- W Szczecinie na ul. Rayskiego grupa pseudopatriotów zaatakowała piknik organizowany przez środowisko LGBT - powiedział. - Do takiej sytuacji w państwie w środku Europy nigdy nie powinno dojść. Niestety, rośnie przyzwolenie na tego typu działania za strony rządu, ze strony instytucji, które podlegają rządowi, ze strony Kościoła katolickiego. Partia Razem wprowadzi do szkół rzetelną, opartą na naukowych podstawach edukację seksualną. Taka edukacja pozwoli na to, żeby zwalczać kłamliwe mity na temat seksu, środowiska LGBT, które rozpropagowywane są przez prawice, Kościół katolicki. To nie wszystko. Dzięki edukacji seksualnej będziemy mogli zmniejszać ilość chorób przenoszonych drogą płciową oraz ilość ryzykownych zachowań wśród młodzieży. Nie ugniemy się przed biskupami i prawicą.

Liderzy pozostałych okręgów to: związany z leśnictwem Maciej Szabla, emerytowana lekarka dr Ewa Kościołek-Olof, rolnik Katarzyna Kosno oraz aktywistka ruchów kobiecych, Małgorzata Chełchowska. W Szczecinie partia Razem nie wystawi osobnej listy do Rady Miasta.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Adrian Zandberg przedstawił swoich ludzi na konferencji na Wałach Chrobrego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adam
2018-09-15 21:47:44
Takie niby nic: płaca minimalna powiązana ze wzrostem gospodarczym i zaprzestanie wspierania finansowego kościoła przez państwo, edukacja seksualna, to jest kurna demokratyczny elementarz. Mój głos macie.
preczZciemnogrodem
2018-09-15 00:26:39
lepiej zeby tym krajem rzadzil bogaty przedsiebiorca niz banda niewyksztalconych glabow faszystow..byle do koryta Bogaty na dzien dobry nie potrzebuje krasc Za granica chowany to ma obiektywny poglad i widzi roznice
pecs
2018-09-13 19:10:44
oj jakoś nikt normalny ich nie lubi!
SimoN
2018-09-13 14:53:14
Ta śmieszna pseudo opozycja nawet nie wie o czym mówi ! Byle do koryta. Każde podniesienie płacy minimalnej to nic innego niż podniesienie podatku dla przedsiębiorcy ;czyli podniesienie cen rynkowych wytwarzanego produktu !! Ale skoro chcą do końca osłabić w wyborach PO to jestem ZA...
rerik
2018-09-13 05:21:13
Taa... Glosujcie na Zandberga i jego maoistow a potem zatesknicie za Jaruzelskim i stanem wojennym.
Z uporem maniaka przypominam Zandbergom
2018-09-13 01:12:59
że w demokracji wygrywa większość i potencjalny program powinien być raczej taki by to większość zainteresować. Ja wiem ze to niesprawiedliwe ze nie wygrywają mniejszości no ale ten świat to wredne miejsce. Gej nie martw się - kiedyś do głosu dojdą ludzie którzy zalegalizują związki partnerskie. I odbędzie się to normalnie bez robienia z tego gwoździa w programie wyborczym.
Pytanie do... marg-a
2018-09-13 00:53:01
A ten za Zandbergiem, tez z broda i w okularach to Kto... tez jego Ziomek ??
A jakie ...
2018-09-13 00:45:53
Ten "zagramaniczny" Adrian Zandberg ma korzenie i pochodzenie... ze w Polsce - az tak sie z Razem "Sadzi"...?? A w jaki sposob i z jaka plcia odbywa Stosunki.... ten nie- hetero-seksualny - prosze i to dokladnie Nam wyjasnic...!!
chester
2018-09-12 22:48:56
Zandberg! Wyp..j ze Szczecina!
czytam
2018-09-12 21:14:22
żałosne !
marg
2018-09-12 19:00:28
Urodzony w Danii Żyd przyjechał robić Polakom politykę. Kto naiwny niech go słucha. Już zaczyna od robienia z Polski "domu dla wszystkich"... jakież to symptomatyczne. Co do pana działacza na rzecz praw "osób nieheteroseksualnych" (nie można krócej: dewiantów?), to wyjaśniam mu, że nie należy mówić o przyzwoleniu na coś, tylko o BRAKU przyzwolenia(na szerzenie dewiacji)! Za waszą edukację seksualną dla naszych dzieci też podziękuję i posłuchajcie jak grzecznie mówię: nie, dziękuję! Żebyście znowu się nie użalali, że was coś spotkało w środku Europy. Żegnam!
Gej ze Szczecina
2018-09-12 18:22:01
Adrian chyba masz złe źródła informacji!! Od kiedy Ziemski działa na rzecz LGBT?? Od 4 miesięcy kiedy reaktywował po 20 latach Lambdę? Otóż powiem Ci, że z tego co mi wiadomo to przez ostatnie 5 lat nie zrobił dla społeczności LGBT NIC! Kompletnie nic!! Wycieracie morde i dupe sprawami LGBT bo przyszły wybory, a jak już sie doczłapiecie do koryta to macie nas w DUPIE! Zostaw nas, społeczność LGBT w spokoju, sami potrafimy walczyć w swoje prawa. To że Ziemski pod przykrywką partii organizuje Marsz równości o niczym nie świadczy. NIe znacie środowiska LGBT i to widać niestety, bo swoimi nieudolnymi działaniami podzieliliście szczecińskie LGBT jeszcze bardziej niż było. Nazwijcie sobotni marsz marszem partii Razem i KODu, przynajniej miejcie na tyle odwagi, aby się przyznać do tego... To Wasz marsz nie LGBT!!!
Pejs
2018-09-12 17:46:21
Grupa siebie warta. Szkoda czasu.
Czytelnik
2018-09-12 17:27:49
do gg. A z kim niby ma się Razem dogadać - z PO i N, które zmieliły podpisy pod projektem "Ratujmy kobiety" czy z SLD, które wprowadziło wypłaty dla katechetów?
Bajki Zandberga.
2018-09-12 17:00:13
Zandberg i Barbara Nowacka przez wiele lat byli parą. Mieszkali w luksusowych warunkach. Nowacka jest milionerką. Co Zandberg i inni milionerzy - lewacy mogą wiedzieć o biedzie . Nic. Komuniści , dzisiaj zwani lewakami to elita finansowa Polski. A te bajery to Zandberg niech idzie opowiadać do żłobka.
Do Razem
2018-09-12 15:24:58
Precz z komuną.
gg
2018-09-12 15:06:38
Ale głupota! Postulaty słuszne, ale edukacja seksualna w szkołach via Sejmik Województwa?! No i jeśli się w ogóle zarejestrują to będą rozdrabniać głosy na lewo od PO. Nie lepiej się dogadać? Nie, przecież każdy musi mieć "swoją' konferencję prasową i to najczęściej na tyle jeśli chodzi o Razem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA