piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > RAZEM przeciwko inwigilacji

RAZEM przeciwko inwigilacji

RAZEM przeciwko inwigilacji
Data publikacji: 2016-06-08 21:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1942 138330

„Hasło obrony przed terroryzmem nie może jednocześnie oznaczać nieuzasadnionej i nieproporcjonalnej ingerencji w prawa i wolności człowieka - zarówno obywateli RP, jak i cudzoziemców znajdujących się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej" - uważają przedstawiciele partii RAZEM oraz nieformalna koalicja wielu szczecińskich grup, organizacji i stowarzyszeń. Dlatego w środę (8 czerwca) na pl. Grunwaldzkim zorganizowali akcję protestacyjną: w obronie wolności.

Kolejna z ustaw „dobrej zmiany" budzi falę społecznego sprzeciwu. Tym razem tzw. antyterrorystyczna. Z założenia ma chronić nasz kraj i obywateli przed działaniami terrorystów. Jednak - jak zauważają protestujący - zamiast zwiększać ochronę społeczeństwa ogranicza wolności obywatelskie.

- Mówimy NIE: cenzurze internetu, stałej inwigilacji obywateli, ograniczeniu wolności zgromadzeń, 14-dniowym aresztom wydobywczym bez zgody sądu, nieograniczonym uprawnieniom służb specjalnych, natychmiastowym deportacjom - twierdzili pikietujący. - Planowana ustawa wzbudza poważne wątpliwości Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundacji Panoptykon, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Amnesty International Polska. Jest przygotowana pospiesznie, bez konsultacji społecznych: w aurze braku przejrzystości i wbrew wszelkim standardom. Dlatego wspólnie protestujemy przeciwko wprowadzaniu drakońskiego prawa! Sprzeciwiamy się tej groźnej inicjatywie legislacyjnej!

W oświadczeniu partii RAZEM czytamy również: „Sprzeciwiamy się postępującemu demontażowi „bezpieczników”, które mają gwarantować obywatelom, aby uprawnienia służb nie były wobec nich nadużywane. Prowadzą do tego wprowadzone ostatnio ustawy: „inwigilacyjna”, ustawa o prokuraturze oraz zmiany w kodeksie postępowania karnego. W połączeniu z procedowaną ustawą o działaniach antyterrorystycznych umożliwiają one służbom wykorzystywanie dowodów uzyskanych z naruszeniem prawa, co naszym zdaniem niesie to ogromne ryzyko nadużyć".

W szczecińskiej pikiecie uczestniczyło około 50 osób. ©℗
(isz)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

po-pis jeden pies
Brawo RAZEM. Pisowskie opłacane szczekaczki na smyczy żolibosrkiego pana z żoliborza i POowskie ciule są siebie warci. polskę bogatych i polskę fanatyków religijnych należy zniszczyć!
2016-06-09 20:18:14
wladyslaw.sikorski@zuk.szczecin.pl
Pan Litkiewicz nasz wolontariusz na demonstracji
2016-06-09 15:00:54
Marianciu jesteś jednym z wielu. Już, już otwierała ci się karira w Bezpiece
- byłeś młodym, obiecującym narybkiem. A tu komuna padła. A byłeś na tyle młody, że nie miałeś jeszcze zagwarantowanego dojścia do okrągłostołowego koryta.
2016-06-09 09:33:09
Nikt ważny
@Odwracanie kota ogonem... Człowieku, ocknij się! To właśnie "na każdym złodzieju, bandycie, przestępcy i czarnym czy czerwonym terroryście" ustawa nie zrobi żadnego wrażenia. Bo jest to bat na szarych obywateli, a nie na przestępców. Przestępcy, czy też terroryści wszelkiej maści są tutaj przykrywką do stworzenia legalnych narzędzi służących do inwigilacji społeczeństwa. I to właśnie uczciwi obywatele mają się czego obawiać, ponieważ pod przykrywką bezpieczeństwa i walki z terroryzmem chce się pozbawić ich prawa do prywatności i godności osobistej grzebiąc w życiu każdego obywatela.
2016-06-09 09:18:32
Osobno
Ciekawe, czy Ci ludzie nie wstydzą się trzymać takie transparenty, czy po prostu szefostwo im tak kazało, więc stoją.
2016-06-09 07:52:04
ccc
trzeba być ślepym by nie widzieć cięzkich czasów jakie zbliżają się do nas, Bliski Wschód w ogniu wojny, na Ukrainie Wojna, Rosja zbroi się na potęge, tabuny muzułmańskich imigrantów w Europie a jakieś gogusie z komunistycznej partii RAZEM mówią o rzekomym łamaniu praw obywateli.Gdyby nie cieżkie czasy to nawet byłoby to śmieszne.Niech oni lepiej wracają do swojej ukochanej Rosji sowieckiej.
2016-06-09 07:09:02
Odwracanie kota ogonem...
A czy ta PO-wyzsza 50-ka Razem... PO-rozmawiala wpierw ze swoimi Rodzicami, Wujkami i Dziadkami, ktorzy byc moze ZASMAKOWALI tak Komunistycznej jak i PO-stkomunistycznej inwigilacji... nim zacznie zabierac glos i do tego Publicznie ? Kto bedzie postepowal zgodnie z Prawem i Sprawiedliwoscia.... nie ma czego sie obawiac i moze spac spokojnie ! Tylko na kazdym zlodzieju, bandycie, przestepcy i czarnym czy czerwonym terroryscie... itp...."czapka gorrre" !!
2016-06-09 01:13:22
Marian
KOMUNA WRACA araz z dobra zmiana ale nie zrozumieja tego Ci mlodzi ludzie ktorzy nie musieli zyc w tamtych czasach. Ciekawe kiedy dobra zmiana rozpocznie nakaz miesiecznych obchodow smolenska, bo juz w Poznaniu nakazona w rocznice 56r zamiescic w przemowieniach odniesienie o tragedji smolenskiej. Nakaz z MON od samego Antoniego M. Czy o taka polske walczylismy i takiej polski chcielismy? Paliwo tanie a na stacjach wzroslo 50gr. Tylko podpuszcza sie polakow na siebie ale taka praktyka byla juz stosowana od 45 do 89r Widac dobrze sie szkolili nasi obecni wlodarze!
2016-06-08 22:26:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie