piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > RAZEM przeciwko inwigilacji

RAZEM przeciwko inwigilacji

RAZEM przeciwko inwigilacji
Data publikacji: 2016-06-08 21:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 2060 138330

„Hasło obrony przed terroryzmem nie może jednocześnie oznaczać nieuzasadnionej i nieproporcjonalnej ingerencji w prawa i wolności człowieka - zarówno obywateli RP, jak i cudzoziemców znajdujących się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej" - uważają przedstawiciele partii RAZEM oraz nieformalna koalicja wielu szczecińskich grup, organizacji i stowarzyszeń. Dlatego w środę (8 czerwca) na pl. Grunwaldzkim zorganizowali akcję protestacyjną: w obronie wolności.

Kolejna z ustaw „dobrej zmiany" budzi falę społecznego sprzeciwu. Tym razem tzw. antyterrorystyczna. Z założenia ma chronić nasz kraj i obywateli przed działaniami terrorystów. Jednak - jak zauważają protestujący - zamiast zwiększać ochronę społeczeństwa ogranicza wolności obywatelskie.

- Mówimy NIE: cenzurze internetu, stałej inwigilacji obywateli, ograniczeniu wolności zgromadzeń, 14-dniowym aresztom wydobywczym bez zgody sądu, nieograniczonym uprawnieniom służb specjalnych, natychmiastowym deportacjom - twierdzili pikietujący. - Planowana ustawa wzbudza poważne wątpliwości Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundacji Panoptykon, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Amnesty International Polska. Jest przygotowana pospiesznie, bez konsultacji społecznych: w aurze braku przejrzystości i wbrew wszelkim standardom. Dlatego wspólnie protestujemy przeciwko wprowadzaniu drakońskiego prawa! Sprzeciwiamy się tej groźnej inicjatywie legislacyjnej!

W oświadczeniu partii RAZEM czytamy również: „Sprzeciwiamy się postępującemu demontażowi „bezpieczników”, które mają gwarantować obywatelom, aby uprawnienia służb nie były wobec nich nadużywane. Prowadzą do tego wprowadzone ostatnio ustawy: „inwigilacyjna”, ustawa o prokuraturze oraz zmiany w kodeksie postępowania karnego. W połączeniu z procedowaną ustawą o działaniach antyterrorystycznych umożliwiają one służbom wykorzystywanie dowodów uzyskanych z naruszeniem prawa, co naszym zdaniem niesie to ogromne ryzyko nadużyć".

W szczecińskiej pikiecie uczestniczyło około 50 osób. ©℗
(isz)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

po-pis jeden pies
Brawo RAZEM. Pisowskie opłacane szczekaczki na smyczy żolibosrkiego pana z żoliborza i POowskie ciule są siebie warci. polskę bogatych i polskę fanatyków religijnych należy zniszczyć!
2016-06-09 20:18:14
wladyslaw.sikorski@zuk.szczecin.pl
Pan Litkiewicz nasz wolontariusz na demonstracji
2016-06-09 15:00:54
Marianciu jesteś jednym z wielu. Już, już otwierała ci się karira w Bezpiece
- byłeś młodym, obiecującym narybkiem. A tu komuna padła. A byłeś na tyle młody, że nie miałeś jeszcze zagwarantowanego dojścia do okrągłostołowego koryta.
2016-06-09 09:33:09
Nikt ważny
@Odwracanie kota ogonem... Człowieku, ocknij się! To właśnie "na każdym złodzieju, bandycie, przestępcy i czarnym czy czerwonym terroryście" ustawa nie zrobi żadnego wrażenia. Bo jest to bat na szarych obywateli, a nie na przestępców. Przestępcy, czy też terroryści wszelkiej maści są tutaj przykrywką do stworzenia legalnych narzędzi służących do inwigilacji społeczeństwa. I to właśnie uczciwi obywatele mają się czego obawiać, ponieważ pod przykrywką bezpieczeństwa i walki z terroryzmem chce się pozbawić ich prawa do prywatności i godności osobistej grzebiąc w życiu każdego obywatela.
2016-06-09 09:18:32
Osobno
Ciekawe, czy Ci ludzie nie wstydzą się trzymać takie transparenty, czy po prostu szefostwo im tak kazało, więc stoją.
2016-06-09 07:52:04
ccc
trzeba być ślepym by nie widzieć cięzkich czasów jakie zbliżają się do nas, Bliski Wschód w ogniu wojny, na Ukrainie Wojna, Rosja zbroi się na potęge, tabuny muzułmańskich imigrantów w Europie a jakieś gogusie z komunistycznej partii RAZEM mówią o rzekomym łamaniu praw obywateli.Gdyby nie cieżkie czasy to nawet byłoby to śmieszne.Niech oni lepiej wracają do swojej ukochanej Rosji sowieckiej.
2016-06-09 07:09:02
Odwracanie kota ogonem...
A czy ta PO-wyzsza 50-ka Razem... PO-rozmawiala wpierw ze swoimi Rodzicami, Wujkami i Dziadkami, ktorzy byc moze ZASMAKOWALI tak Komunistycznej jak i PO-stkomunistycznej inwigilacji... nim zacznie zabierac glos i do tego Publicznie ? Kto bedzie postepowal zgodnie z Prawem i Sprawiedliwoscia.... nie ma czego sie obawiac i moze spac spokojnie ! Tylko na kazdym zlodzieju, bandycie, przestepcy i czarnym czy czerwonym terroryscie... itp...."czapka gorrre" !!
2016-06-09 01:13:22
Marian
KOMUNA WRACA araz z dobra zmiana ale nie zrozumieja tego Ci mlodzi ludzie ktorzy nie musieli zyc w tamtych czasach. Ciekawe kiedy dobra zmiana rozpocznie nakaz miesiecznych obchodow smolenska, bo juz w Poznaniu nakazona w rocznice 56r zamiescic w przemowieniach odniesienie o tragedji smolenskiej. Nakaz z MON od samego Antoniego M. Czy o taka polske walczylismy i takiej polski chcielismy? Paliwo tanie a na stacjach wzroslo 50gr. Tylko podpuszcza sie polakow na siebie ale taka praktyka byla juz stosowana od 45 do 89r Widac dobrze sie szkolili nasi obecni wlodarze!
2016-06-08 22:26:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie