środa, 22 sierpnia 2018.
Strona główna > Gospodarka > Partia Razem: „Pracujmy krócej!”

Partia Razem: „Pracujmy krócej!”

Partia Razem: „Pracujmy krócej!”
Data publikacji: 2018-05-23 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-25 12:37
Wywietleń: 2550 328970

Partia Razem proponuje skrócenie tygodnia pracy z 40 do 35 godzin tygodniowo przy zachowaniu dotychczasowych pensji. Żeby projekt trafił pod obrady sejmu, potrzebuje 100 tysięcy podpisów. W najbliższych dniach będzie można spotkać osoby zbierające podpisy również na ulicach Szczecina, Polic, Stargardu, Gryfic i Gryfina.

Wedle członków partii Razem Polki i Polacy pracują za długo. Jak twierdzą: „Jesteśmy jednym z najbardziej zapracowanych społeczeństw Europy. Według badań OECD z 2015 roku, pod względem liczby przepracowanych godzin (1963 godziny rocznie) zajmujemy drugie miejsce w całej Unii Europejskiej, a piąte na świecie. Czterdziestogodzinny tydzień pracy został ustanowiony w Polsce 100 lat temu, gdy poziom automatyzacji pracy był zdecydowanie niższy niż obecnie. Dziś, kiedy do dyspozycji mamy maszyny, komputery i roboty przemysłowe, potrzebujemy rozwiązań w organizacji pracy na miarę rozwoju technologicznego, który osiągnęliśmy”.

Dlatego Partia Razem zdecydowała się przedłożyć w sejmie projekt ustawy skracający czas pracy do 35 godzin tygodniowo. Był pisany wspólnie ze związkami zawodowymi (OPZZ i Forum Związków Zawodowych). Zakłada on stopniowe zmniejszanie czasu pracy do 35h w 2021 roku.

Informacje na temat projektu oraz treść projektu ustawy można znaleźć na stronie www.pracujmykrocej.pl. Ze strony można też pobrać listy do zbierania podpisów.

(as)

Fot. PR

Na zdjęciu: Maria Serafinowicz i Nina Lewandowska

Komentarze

Nic Nowego...?
Tego typu PO-suniacia... proponuja juz od dawna Komunisci i Socjalisci na Zachodzie... by Prywaciarze i ich Firmy - za Duzo sie Nie podorabiali !!!
2018-05-25 11:52:09
Lub inaczej...
PO-d warunkiem: ze przez te 35 godz. w tygodniu... trzeba bedzie pracowac Duzo szybciej i Wydajniej - czyli calo-tygodniowy... Akkkkkord !!
2018-05-24 00:01:05
Do... nie nowoczesnego
Przeciez widzisz na zdjeciu... ze ta para jest jeszcze Razem ! A dopiero PO Rozwodzie... Nie beda juz Razem i dlatego wystarczy Im juz pozniej - tylko 35 godzin tygodniowo !!
2018-05-23 23:52:13
nie nowoczesny
A PO PRAWEJ TO CHŁOP CZY KOBITA???
2018-05-23 20:20:28
hmmm
przepraszam, kto w dzisiejszych czasach chcąc zarobić pracuje 40h tygodniowo? chyba tylko budżetówka :D
2018-05-23 19:47:55
nn
Za kilkanaście lat problem pracy dla wielu osób zniknie z powodu automatyzacji i pojda na bezrobocie albo umra z glodu i co wtedy zrobicie ?, ogarnijcie sie tam ,komuna sie skonczyla.
2018-05-23 17:51:48
Nie ma problemu
Niech założą firmę - zatrudnią sami ludzi i płacą za 35 godzin jak za 70 nawet - kto im broni, przecież to teraz możliwe :)
2018-05-23 17:50:20
czyt
SUPER POSTULAT !!! A tak poza tym ta partyjka ma jakieś pomysły ? Panienki w Gryficach jest ładny park , moze pospacerować / aha , kupcie browary ! / .
2018-05-23 17:30:19
_
Panienki chcą zaistnieć.
2018-05-23 16:53:45
gg
Najlepiej moze w ogole nie pracowac i brac kase, a partia razem nie jest do niczego potrzebna bo ich wszelakie postulaty roszczniowo-socjalne realizuje obecna ekipa na wzór powtórki z Wenezueli i Grecji,zreszta przez partie razem zjednoczona lewica nie weszła do sejmu-razemki 3% zgarneli a zabrakło 0,5 procenta