czwartek, 13 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ratunek dla starszej pani

Ratunek dla starszej pani [GALERIA, FILM]

Ratunek dla starszej pani
Data publikacji: 2016-06-15 11:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:06
Wywietleń: 394 139253

Na trzy godziny w środę (15 czerwca) utknęła na balkonie mieszkania w al. Wyzwolenia w Szczecinie 81-letnia kobieta. Jej wołanie o pomoc usłyszała wreszcie osoba parkująca samochód i wezwała straż miejską. Jak się okazało, starsza pani zaklinowała się w krzesełku i nie była w stanie samodzielnie się z niego podnieść.

- Otrzymaliśmy informację, że na balkonie na drugim pietrze od kilku godzin krzyczy starsza kobieta - mówi Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej. - Natychmiast pojechaliśmy na miejsce, wezwaliśmy też pogotowie i straż.

 

Strażacy dostali się do mieszkania. Balkon był otwarty. Starsza pani tkwiła zaklinowana w składanym ogrodowym krzesełku, którego stelaż się rozsunął i wbił w jej nogę. Na szczęście nie odniosła obrażeń. Ratownicy ocenili, że kobieta nie wymaga pomocy medycznej.

- Ponieważ ta pani jest osobą samotną, zapytaliśmy, czy nie zechciałaby skorzystać ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, by czasem ktoś do niej zajrzał - mówi Joanna Wojtach. - Zgodziła się, o czym poinformujemy ośrodek. ©℗

(gan)

Film: Anna Gniazdowska
Fot. Dariusz Gorajski

Ratunek dla starszej pani Ratunek dla starszej pani Ratunek dla starszej pani Ratunek dla starszej pani Ratunek dla starszej pani Ratunek dla starszej pani Ratunek dla starszej pani

Komentarze

Ani@
ale z jednej strony np. 86 letnia osoba starcza z demencją sobie z takim urządzeniem nie poradzi, bo niestety umysł już nie tak sprawny - oczywiście nie każdy starszy człowiek cierpi na demencje, ale dla wielu takie urządzenie nie zda egzaminu, nie zastąpi opieki i uwagi żywej osoby, która sprawdzi, czy leki są brane regularnie, czy ma jedzenie w lodówce i środki czystości w domu... taki alarm to może być dodatkiem osobom starszym przede wszystkim brak towarzystwa rodziny, znajomych, zamiast gadżetów lepiej organizować jakieś zajęcia dla seniorów, wycieczki, warsztaty plastyczne, hobbystyczne
2016-06-16 13:53:54
Juz nie rob z Ludzi starszych az takich "ciemniakow"...
Odp do @ Propozycja z godz. 13:29:18...! W Krajach Europy Zachodniej, taka metoda dziala i funkcjonuje, a w Polsce wg. Ciebie juz z gory wiesz ze - NIE ? No to angazujcie wiele Osob ze Strazy Pozarnej, Policji i Karetki Pogotowia wraz ze sprzetem - jak Was w Polsce na to stac ! A moze zorgaznizujcie wpierw odpowiednie Kursy... by nauczyc Dziadkow i Bacie gdzie... jak... i kiedy... maja wcisnac od-PO-wiedni czerwony przyciesk, no i oczywiscie by nie wchodzili z Alarmem do wannny czy PO-d prysznic - jak woda PO-leci...
2016-06-16 01:28:04
@Propozycja
i taki starszy człowiek poszedłby z alarmem do kąpieli, zalał wodą i po alarmie, albo wcisnął go przez przypadek!!! wystarczy już, że emeryci dzwonią po karetki jak im się recepta skończy albo "muszą pilnie" iść do lekarza a w kolejce czekać nie chcą - niestety nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć, że numer pogotowia to nie usługi medyczne na zawołanie Takim osobom opiekę powinny zapewniać dzieci! a jeśli ich nie mają to MOPS w formie regularnych wizyt, bo jakoś wątpię czy staruszek/ka dostając zawału albo udaru będzie pamiętać i mieć siłę, świadomość by wcisnąć guzik alarmowy :/
2016-06-15 13:29:18
Propozycja...
A moze by tak MOPR itp. Organizacje... pozamawialy odpowiednie Alarmy dla Ludzi starszych i zyjacych samotnie np. po 75-ce, ktorzy mieli by je pozakladane na jednej z rak i jako zyjacy samotnie... wciskajac Alarmowy przycisk, sami mogli by na czas wezwac POMOC ! Bogatsi Emeryci, mogli by sami pokrywac koszta zakupu i eksploatacji takiego Alarmu, a tym najbiedniejszym... powinno zafundowac sie je "za darmo" tj. na koszt Podatnikow ! Gdyz starsi Ludzie maja bardzo duze trudnosci nosic przy sobie komorkowe telefony i Iphony, majac przy tym... slaby juz rozum i wzrok !!
2016-06-15 12:12:01
Pomoc
Otrzymali informację, że od kilku godzin krzyczy kobieta? Kilku godzin???? Owszem, jest tam głośno, bo to główna ulica, ale bez przesady! Jeszcze raz: kobieta utknęła na balkonie, skąd wołała o pomoc, a w artykule jest napisane, że strażacy dostali się do mieszkania...
2016-06-15 12:06:49
Stelaż wbił się w nogę i nie odniosła obrażeń.
Czy nie będzie obrażenia jak powiem, że tak może pisać tylko głupek??
2016-06-15 12:04:53