poniedziałek, 17 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ratunek dla pogotowia

Ratunek dla pogotowia

Ratunek dla pogotowia
Data publikacji: 2016-03-24 23:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-22 09:35
Wywietleń: 715 125730

Czy Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego ma szansę na wyprowadzkę ze zrujnowanej siedziby przy alei Wojska Polskiego i przeprowadzkę do nowoczesnego kompleksu? Według planów dyrekcji stacji i marszałka województwa miałaby ona powstać przy ulicy Twardowskiego. Na działce należącej do miasta. Ale  szczecińscy radni mają wątpliwości.

Na ostatniej sesji Rady Miasta radni zajęli się projektem uchwały dotyczącym zbycia przez miasto za symboliczną złotówkę dwóch nieruchomości - przy ulicy Twardowskiego oraz przy ulicy Duńskiej. Obie działki miałyby trafić do marszałka zachodniopomorskiego. Mogłyby na nich powstać budynki nowej bazy pogotwia. W zamian województwo zobowiązało się sprzedać na rzecz Gminy Miasta Szczecin, również za złotówkę, nieruchomości położone przy ulicach Zygmunta Starego i Starzyńskiego (na tyłach Filharmonii) oraz część działki przy ulicy Broniewskiego z przeznaczeniem na Park Chopina.

Zdaniem dyrekcji WSPR, zmiana siedziby jest niezbędna. Ale pomysł zamiany działek wzbudził spore kontrowersje wśród radnych.

- Kto te lokalizacje wskazał? Na tym terenie, przy ulicy Twardowskiego, swoją działalność prowadzą jakieś firmy. Czy istnieje możliwość znalezienia innej lokalizacji dla pogotowia? - dopytywał radny Marek Duklanowski (PiS).

- Nie chcemy, aby ta propozycja była podłożem jakiegoś konfliktu. Urząd Marszałkowski i dyrektor WSPR uznali, że teren przy ulicy Twardowskiego będzie najlepszym dla nowej stacji. Nie sądzę, aby udało się znaleźć coś podobnego - wyjaśniał Piotr Mync, wiceprezydent Szczecina.

Więcej w magazynie Kuriera Szczecińskiego i e-wydaniu z 25 marca 2016

(dar)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Komentarze

abc
Było 20 mln z rezerwy celowej ministerstwa na nowa siedzibe przy Twardowskiego ale minister (który? ) dotacje cofnął,daczego o tym nie jest tu napisane, inne media o tym pisał, no ale na pomnik kilkaset tys z kasy podatnikow (kasa partyjna to kasa z podatkow) sie znalazlo prawda ,tak wlasnie dbaja o nasze miasto ,gratulacje.
2018-07-22 09:20:04
Eeeee, a po co...
nowe lokum dla Pogotowia ratunkowego? Czy nie lepiej o.2mln na FRYGĘ? Albo 200 mln na "FABRYKĘ WODY"? lub Xmln na stadion , na "Szklaną" pułapkę", na pomnik Bliżniaka... A służba zdrowia? To chorzy niech się martwią!!!
2016-03-25 13:58:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Kawa w roli głównej
Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy