Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Raport z kontroli na komisji

Data publikacji: 29 września 2016 r. 08:11
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Raport z kontroli na komisji
 
Radni z komisji rewizyjnej Rady Miasta Szczecin sprawdzili, jakie jednostki organizacyjne miasta oraz miejskie spółki były kontrolowane przez organy zewnętrzne w drugim kwartale tego roku. I nic szczególnego nie znaleźli.
W styczniu ubiegłego roku komisja rewizyjna Rady Miasta wpadła na pomysł informowania jej o kontrolach i audytach prowadzonych przez zewnętrzne organy a dotyczących działalności prezydenta, wydziałów i biur Urzędu Miejskiego, jednostek organizacyjnych i pomocniczych oraz spółek z większościowym udziałem miasta.
Okazuje się, że w ciągu ubiegłego roku i pierwszych pięciu miesięcy 2016 roku przeprowadzono ponad 400 kontroli. W pierwszym kwartale tego roku przeprowadzono 89 kontroli w jednostkach organizacyjnych miasta oraz kilka w spółkach miejskich. I tak m.in. 53 kontrole przeprowadzono w szkołach, 16 w przedszkolach, trzy w Pałacu Młodzieży, 2 w Powiatowym Urzędzie Pracy, jedną w Trafostacji Sztuki i jedną w Miejskim Ośrodku Sportu i Rehabilitacji.
Są już wyniki drugiego kwartału. We wtorek zapoznała się z nimi komisja rewizyjna Rady Miasta Szczecin. Łącznie tzw. organy zewnętrzne przeprowadziły 147 kontroli w jednostkach organizacyjnych miasta.
- Osiem przeprowadziła Państwowa Inspekcja Pracy, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej - 6 kontroli, Inspektorat Pracy - 15, pięć kontroli przeprowadził Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Inspektorat Budowlany - 13, Inspektor Sanitarny - 50 kontroli, kuratorium - 13. Przede wszystkim zajmowano się jednostkami oświaty: szkołami, przedszkolami. Sprawdzono też m.in. Centrum Kształcenia Sportowego i Miejski Ośrodek Sportu - wyliczał Henryk Jerzyk, przewodniczący komisji.
W drugim półroczu sprawdzono także spółki miejskie. Przeprowadzono 11 kontroli, w tym 9 w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji i 2 w Międzynarodowych Targach Szczecińskich.
Radni z komisji nie mieli uwag do przeprowadzonych kontroli.
- To, że statystycznie najwięcej kontroli przeprowadzano w jednostkach oświatowych nie powinno dziwić. Tak będzie na pewno, jeżeli obejrzymy wyniki trzeciego kwartału. To, że w tych placówkach są często kontrole wymusza na nich właściwe działanie - stwierdziła radna Renata Łażewska.
- Ja wśród nich nie znalazłem takiej kontroli, którą my byśmy mieli się zainteresować w jakiś szczególny sposób. Robimy to jednak po raz pierwszy w tej kadencji. Wcześniej, w ciągu ostatnich dwóch kadencji, komisja rewizyjna Rady Miasta nie zajmowała się taką tematyką. Jesteśmy pionierami. Jeżeli nie będzie żadnych wniosków i uwag z naszej strony do zgromadzonego materiału, to będziemy te kontrole, ich wyniki, po prostu przyjmować "do wiadomości" - dodał Jerzyk.
(dar)
Fot. Mirosław WINCONEK
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ochódzki
2016-09-29 11:09:14
Strach jest s=ale na wszelki wypadek warto mieć ze sobą kwit.
Kontrola
2016-09-29 09:17:20
ZWIKu też kontrolowali? Tramwaje i spalarnię też?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA