piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Raport z kontroli na komisji

Raport z kontroli na komisji

Raport z kontroli na komisji
Data publikacji: 2016-09-29 08:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:16
Wywietleń: 1327 156839
Radni z komisji rewizyjnej Rady Miasta Szczecin sprawdzili, jakie jednostki organizacyjne miasta oraz miejskie spółki były kontrolowane przez organy zewnętrzne w drugim kwartale tego roku. I nic szczególnego nie znaleźli.
W styczniu ubiegłego roku komisja rewizyjna Rady Miasta wpadła na pomysł informowania jej o kontrolach i audytach prowadzonych przez zewnętrzne organy a dotyczących działalności prezydenta, wydziałów i biur Urzędu Miejskiego, jednostek organizacyjnych i pomocniczych oraz spółek z większościowym udziałem miasta.
Okazuje się, że w ciągu ubiegłego roku i pierwszych pięciu miesięcy 2016 roku przeprowadzono ponad 400 kontroli. W pierwszym kwartale tego roku przeprowadzono 89 kontroli w jednostkach organizacyjnych miasta oraz kilka w spółkach miejskich. I tak m.in. 53 kontrole przeprowadzono w szkołach, 16 w przedszkolach, trzy w Pałacu Młodzieży, 2 w Powiatowym Urzędzie Pracy, jedną w Trafostacji Sztuki i jedną w Miejskim Ośrodku Sportu i Rehabilitacji.
Są już wyniki drugiego kwartału. We wtorek zapoznała się z nimi komisja rewizyjna Rady Miasta Szczecin. Łącznie tzw. organy zewnętrzne przeprowadziły 147 kontroli w jednostkach organizacyjnych miasta.
- Osiem przeprowadziła Państwowa Inspekcja Pracy, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej - 6 kontroli, Inspektorat Pracy - 15, pięć kontroli przeprowadził Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Inspektorat Budowlany - 13, Inspektor Sanitarny - 50 kontroli, kuratorium - 13. Przede wszystkim zajmowano się jednostkami oświaty: szkołami, przedszkolami. Sprawdzono też m.in. Centrum Kształcenia Sportowego i Miejski Ośrodek Sportu - wyliczał Henryk Jerzyk, przewodniczący komisji.
W drugim półroczu sprawdzono także spółki miejskie. Przeprowadzono 11 kontroli, w tym 9 w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji i 2 w Międzynarodowych Targach Szczecińskich.
Radni z komisji nie mieli uwag do przeprowadzonych kontroli.
- To, że statystycznie najwięcej kontroli przeprowadzano w jednostkach oświatowych nie powinno dziwić. Tak będzie na pewno, jeżeli obejrzymy wyniki trzeciego kwartału. To, że w tych placówkach są często kontrole wymusza na nich właściwe działanie - stwierdziła radna Renata Łażewska.
- Ja wśród nich nie znalazłem takiej kontroli, którą my byśmy mieli się zainteresować w jakiś szczególny sposób. Robimy to jednak po raz pierwszy w tej kadencji. Wcześniej, w ciągu ostatnich dwóch kadencji, komisja rewizyjna Rady Miasta nie zajmowała się taką tematyką. Jesteśmy pionierami. Jeżeli nie będzie żadnych wniosków i uwag z naszej strony do zgromadzonego materiału, to będziemy te kontrole, ich wyniki, po prostu przyjmować "do wiadomości" - dodał Jerzyk.
(dar)
Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

Ochódzki
Strach jest s=ale na wszelki wypadek warto mieć ze sobą kwit.
2016-09-29 11:09:14
Kontrola
ZWIKu też kontrolowali? Tramwaje i spalarnię też?
2016-09-29 09:17:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie