Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Działania alkohol i narkotyki

Data publikacji: 2016-09-28 22:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:16
Działania alkohol i narkotyki
 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie dbając o bezpieczeństwo na drogach każdego dnia kontrolują dziesiątki kierujących oraz sprawdzają ich stan trzeźwości. Niestety mundurowi nadal mają do czynienia z amatorami mocnych trunków, którzy lekceważą przepisy oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa i wsiadają za kierownicę na tzw. podwójnym gazie.

26 września 2016 r. odbyły się ogólnopolskie działania „Alkohol i Narkotyki”. Tego dnia policjanci szczecińskiej drogówki przebadali 1492 kierujących. Niestety i tym razem trafiali się tacy, którzy prowadzili pojazd „na podwójnym gazie”.

- Niechlubnym rekordzistą okazał się 25-letni kierujący, który wydmuchał 0,75 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna ten został zatrzymany po tym, jak jeden z obywateli zadzwonił, że pojazdem marki Daewoo porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna zdążył w tym czasie wysiąść z samochodu. Policjantom udało się go jednak odnaleźć i zatrzymać, a osoba zgłaszająca rozpoznała w nim kierowcę samochodu marki Daewoo - informuje st. asp. Marta Kucharska.

Zatrzymany przyznał się do spożywania alkoholu, ale stwierdził, że samochód prowadził kto inny. Zachowanie jego wskazywało na to, że mógł oprócz alkoholu używać również innych środków odurzających,. Jak się okazało później, badania wykazały obecność amfetaminy w organizmie. Mężczyzna ten został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie celem dalszych czynności.

Tego dnia funkcjonariusze szczecińskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę jeszcze dwóm kierującym, którzy prowadzili pojazd po wypiciu alkoholu. Pierwszy z nich na u. Potulickiej kierując samochodem skoda "wydmuchał" 0,17mg/l, a drugi na ul. Dąbskiej kierując pojazdem m-ki BMW miał 0,15 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznom zostały zatrzymane prawa jazdy, a dalsze czynności będą prowadzić wobec nich policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście i Dąbie.

Oprócz kierujących „na podwójnym gazie” trafił się tego dnia i taki, który „wcisnął gaz do dechy” i na ul. 26 Kwietnia przekroczył prędkość o 51 km/h. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, a zatrzymany, który siedział za kierownicą bmw, jechał z prędkością 101 km/h.  Mężczyźnie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i wystawili mandat na 400 zł.

(por)

Fot. Mirosław WINCONEK (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Alkoholicy i narkomani stop
2016-09-29 09:19:22
Od razu dób paki i bez taryfy ulgowej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA