czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ranni z Wielgowa wracają do domów

Ranni z Wielgowa wracają do domów

Ranni z Wielgowa wracają do domów
Data publikacji: 2016-05-21 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 797 134737

Z dziesięciu poszkodowanych w wypadku drogowym, do którego doszło w piątek na szczecińskim Wielgowie, osiem wyszło już ze szpitali do domów. W lecznicach pozostali tylko dwaj kierowcy samochodów osobowych. Doznali bowiem najcięższych obrażeń.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w ubiegły piątek (20 maja) na skrzyżowaniu ul. Bryczkowskiego i  Fiołkowej. Prawdopodobnie samochód wyjeżdżający z ul. Fiołkowej wymusił pierwszeństwo i uderzył w inny pojazd, jadący ul. Bryczkowskiego.

- Autobus został poważnie uszkodzony, był uderzony przez oba auta osobowe - informuje dyspozytor Centrali Ruchu Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Siedem osób z autobusu zostało rannych, przerwa w ruchu na ul. Bryczkowskiego trwała od godz. 5.18 do 7.30.

Ranni w wypadku zostali odwiezieni do trzech szczecińskich szpitali – wojskowego przy ul. Piotra Skargi, kliniki na Pomorzanach i do Zdunowa . Na szczęście ich obrażenia, jak informuje rzeczniczka pogotowia, nie są groźne. 

- Doznali powierzchownych obrażeń, jednej osobie wystarczyła pomoc na miejscu, a 10 osób zostało odwiezionych do szpitali - informuje Elżbieta Sochanowska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Najbardziej poszkodowany jest kierowca samochodu osobowego. Ma obrażenia kończyny dolnej, biodra i głowy. Trafił do szpitala w Zdunowie.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący Renault Mégane wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na jadącym prawidłowo kierowcy audi - relacjonuje Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Samochód ten zjechał na sąsiedni pas i uderzył w jadący autobus komunikacji miejskiej. Wszyscy trzej kierowcy byli trzeźwi. 

(lw, sag, ToT, gan)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdj. W tym miejscu w piątek doszło do wypadku.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie