piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ranni z Wielgowa wracają do domów

Ranni z Wielgowa wracają do domów

Ranni z Wielgowa wracają do domów
Data publikacji: 2016-05-21 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 669 134737

Z dziesięciu poszkodowanych w wypadku drogowym, do którego doszło w piątek na szczecińskim Wielgowie, osiem wyszło już ze szpitali do domów. W lecznicach pozostali tylko dwaj kierowcy samochodów osobowych. Doznali bowiem najcięższych obrażeń.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w ubiegły piątek (20 maja) na skrzyżowaniu ul. Bryczkowskiego i  Fiołkowej. Prawdopodobnie samochód wyjeżdżający z ul. Fiołkowej wymusił pierwszeństwo i uderzył w inny pojazd, jadący ul. Bryczkowskiego.

- Autobus został poważnie uszkodzony, był uderzony przez oba auta osobowe - informuje dyspozytor Centrali Ruchu Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Siedem osób z autobusu zostało rannych, przerwa w ruchu na ul. Bryczkowskiego trwała od godz. 5.18 do 7.30.

Ranni w wypadku zostali odwiezieni do trzech szczecińskich szpitali – wojskowego przy ul. Piotra Skargi, kliniki na Pomorzanach i do Zdunowa . Na szczęście ich obrażenia, jak informuje rzeczniczka pogotowia, nie są groźne. 

- Doznali powierzchownych obrażeń, jednej osobie wystarczyła pomoc na miejscu, a 10 osób zostało odwiezionych do szpitali - informuje Elżbieta Sochanowska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Najbardziej poszkodowany jest kierowca samochodu osobowego. Ma obrażenia kończyny dolnej, biodra i głowy. Trafił do szpitala w Zdunowie.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący Renault Mégane wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na jadącym prawidłowo kierowcy audi - relacjonuje Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Samochód ten zjechał na sąsiedni pas i uderzył w jadący autobus komunikacji miejskiej. Wszyscy trzej kierowcy byli trzeźwi. 

(lw, sag, ToT, gan)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdj. W tym miejscu w piątek doszło do wypadku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie