niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wypadek w Wielgowie, 11 rannych

Wypadek w Wielgowie, 11 rannych (akt. 3)

Wypadek w Wielgowie, 11 rannych
Data publikacji: 2016-05-20 06:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:28
Wywietleń: 2628 134432

Do zderzenia dwóch aut i autobusu komunikacji miejskiej doszło po godz. 5 w Wielgowie. Poszkodowanych jest 11 osób.

Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ul. Bryczkowskiego i  Fiołkowej. Prawdopodobnie samochód wyjeżdżający z ul. Fiolkowejł wymusił pierwszeństwo i uderzył w inny pojazd, jadący u. Bryczkowskiego.

- Autobus został poważnie uszkodzony, był uderzony przez oba auta osobowe - informuje dyspozytor Centrali Ruchu Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Siedem osób z autobusu zostało rannych, przerwa w ruchu na ul. Bryczkowskiego trwała od godz. 5.18 do 7.30.

Ranni zostali odwiezieni do kilku szpitali na terenie Szczecina. Na szczęście ich obrażenia, jak informuje rzeczniczka pogotowia, nie są groźne. 

- Doznali powierzchownych obrażeń, jednej osobie wystarczyła pomoc na miejscu, a 10 osób zostało odwiezionych do szpitali - informuje Elżbieta Sochanowska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - 3 osoby trafiły do Szpitala Wojskowego przy ul. Piotra Skargi, 2 - na Pomorzany i 5 - do Zdunowa.

Najbardziej poszkodowany jest kierowca samochodu osobowego. Ma obrażenia kończyny dolnej, biodra i głowy. Trafił do szpitala w Zdunowie.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący Renault Mégane wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na jadącym prawidłowo kierowcy audi - relacjonuje Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Samochód ten zjechał na sąsiedni pas i uderzył w jadący autobus komunikacji miejskiej. Wśród dziesięciu poszkodowanych trzy osoby zostały ciężko ranne, w tym kierowcy samochodów osobowych. Pozostałe osoby odwiezione do szpitali skarżyły się głównie na bóle w okolicach szyi. Nie ma informacji, by w wypadku uczestniczyły dzieci. Wszyscy trzej kierowcy byli trzeźwi. 

Jeszcze przed godz. 9 ruch w tej okolicy był wahadłowy, kierowali nim policjanci. 

(sag, ToT, gan)

Komentarze

Lidia
Proszę o kontakt w sprawie wypadku tel 504940771
2016-05-21 00:31:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”