Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Wypadek w Wielgowie, 11 rannych (akt. 3)

Data publikacji: 20 maja 2016 r. 06:35
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Wypadek w Wielgowie, 11 rannych
 

Do zderzenia dwóch aut i autobusu komunikacji miejskiej doszło po godz. 5 w Wielgowie. Poszkodowanych jest 11 osób.

Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ul. Bryczkowskiego i  Fiołkowej. Prawdopodobnie samochód wyjeżdżający z ul. Fiolkowejł wymusił pierwszeństwo i uderzył w inny pojazd, jadący u. Bryczkowskiego.

- Autobus został poważnie uszkodzony, był uderzony przez oba auta osobowe - informuje dyspozytor Centrali Ruchu Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Siedem osób z autobusu zostało rannych, przerwa w ruchu na ul. Bryczkowskiego trwała od godz. 5.18 do 7.30.

Ranni zostali odwiezieni do kilku szpitali na terenie Szczecina. Na szczęście ich obrażenia, jak informuje rzeczniczka pogotowia, nie są groźne. 

- Doznali powierzchownych obrażeń, jednej osobie wystarczyła pomoc na miejscu, a 10 osób zostało odwiezionych do szpitali - informuje Elżbieta Sochanowska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - 3 osoby trafiły do Szpitala Wojskowego przy ul. Piotra Skargi, 2 - na Pomorzany i 5 - do Zdunowa.

Najbardziej poszkodowany jest kierowca samochodu osobowego. Ma obrażenia kończyny dolnej, biodra i głowy. Trafił do szpitala w Zdunowie.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący Renault Mégane wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na jadącym prawidłowo kierowcy audi - relacjonuje Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Samochód ten zjechał na sąsiedni pas i uderzył w jadący autobus komunikacji miejskiej. Wśród dziesięciu poszkodowanych trzy osoby zostały ciężko ranne, w tym kierowcy samochodów osobowych. Pozostałe osoby odwiezione do szpitali skarżyły się głównie na bóle w okolicach szyi. Nie ma informacji, by w wypadku uczestniczyły dzieci. Wszyscy trzej kierowcy byli trzeźwi. 

Jeszcze przed godz. 9 ruch w tej okolicy był wahadłowy, kierowali nim policjanci. 

(sag, ToT, gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lidia
2016-05-21 00:31:05
Proszę o kontakt w sprawie wypadku tel 504940771

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA