Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Święto rolników ziemi łobeskiej

Data publikacji: 04 września 2016 r. 16:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Święto rolników ziemi łobeskiej
 

W sobotę (3 bm.) w Unimiu świętowali rolnicy ziemi łobeskiej. Gminne uroczystości dożynkowe zgodnie ze staropolską tradycją były rozpoczęte mszą świętą dziękczynną na wzgórzu przy kaplicy. Po nabożeństwie główną ulicą wioski przeszedł barwny korowód w wieńcami i orkiestrą na czele.

Część obrzędową na boisku poprowadził Dariusz Ledzion, który prezentował delegacje z poszczególnych sołectw oraz przywołał na pamięć obyczaje polskich wiosek z okazji zakończenia żniw. W toku okolicznościowego ceremoniału ,starostowie dożynek, Marcin i Monika Andryszakowie zgodnie z tradycją, wręczyli gospodarzowi dożynek Piotrowi Ćwikle, burmistrzowi Łobza, bochen chleba, symbol rolniczego trudu.

– Dziękuję za ten chleb, który jest dla mnie, i myślę, że nas wszystkich, jest synonimem dobrobytu, synonimem waszej ciężkiej pracy – powiedział gospodarz dożynek. – Dziękuję wam serdecznie, z całego serca. Dziękuję wszystkim rolnikom, wszystkim mieszkańcom wsi za to, ze jesteście. Za to, że możemy zawsze na was liczyć.

Impreza została wzbogacona m.in. konkursem na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz występami artystycznymi.

Tekst i fot. (cz.b.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gosc
2016-09-04 18:20:14
jak tam ustawa o oobrocie ziemia ,oj macie co swietowac, jeszcze w czestochowie sie płaszczą przed paskudna zmianą i nierobami w sukienkach, poziom samozaorania polski rolnik 2015/2016

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA