wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rafał Zając oficjalnie prezydentem. Zastępcy E. Sowa i P. Mync

Rafał Zając oficjalnie prezydentem. Zastępcy E. Sowa i P. Mync

Rafał Zając oficjalnie prezydentem. Zastępcy E. Sowa i P. Mync
Data publikacji: 2017-04-14 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Wywietleń: 1109 239758

Rafał Zając oficjalnie pełni już funkcję nowego prezydenta Stargardu. Dziś (14 kwietnia) po przyjęciu zaświadczenia o wyborze na to stanowisko i złożeniu uroczystego ślubowania, Rafał Zając przedstawił także swoich zastępców: Ewę Sowę i Piotra Mynca.

Nagła śmierć dotychczasowego prezydenta miasta Sławomira Pajora w styczniu br. spowodowała, że w Stargardzie konieczne było przeprowadzenie wcześniejszych wyborów nowego gospodarza miasta.

Dziękując mieszkańcom za powierzoną mu funkcję, R. Zając podkreślał, że postara się nie zawieść zaufania, jakim go obdarzono.

- Decyzję o kandydowaniu podjąłem w bardzo trudnym dla Stargardu czasie - twierdzi Rafał Zając. - Podjąłem ją jednak w poczuciu odpowiedzialności za rozpoczęte sprawy, zespół, stan miasta i spuściznę świętej pamięci Sławomira Pajora. Trudno fetować to zwycięstwo, ale mam ogromną satysfakcję z zaufania mieszkańców. Ogromnie jestem też zbudowany frekwencją podczas wyborów. To prawdziwe święto demokracji. Wynik wyborczy skłania mnie jednak do refleksji, że nie można zawieść ogromnego zaufania, jakim stargardzianie mnie obdarzyli. Na dokończenie tej kadencji zostało półtora roku i trzeba zebrać wszystkie siły, aby z pełną odpowiedzialnością zrealizować wizję rozwoju Stargardu. Aby Stargard był miastem, w którym dobrze i wygodnie się żyje.

Radni miejscy jednogłośnie zgodzili się, aby wynagrodzenie nowego prezydenta wynosiło 12 178 zł (brutto). Następnie na specjalnej konferencji prasowej R. Zając przedstawił swoich zastępców: 52-letnią Ewę Sowę, która będzie odpowiedzialna za kulturę, sport, edukację i sprawy społeczne oraz 61-letniego Piotra Mynca, który zajmie się m.in. gospodarką przestrzenną i mieszkaniową.

R. Zając zapowiedział również, że w zespole jego najbliższych współpracowników znajdzie się także sekretarz miasta Zdzisław Rygiel, który będzie menadżerem urzędu i zajmie się zarządzaniem administracją magistratu w większym niż dotychczas zakresie. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Nowy prezydent Stargardu Rafał Zając (w środku) w towarzystwie swych zastępców: Ewy Sowy i Piotra Mynca.

Komentarze

Hah
Świeże kadry, nie ma co.
2017-04-14 17:53:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie