Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Rafał Zając oficjalnie prezydentem. Zastępcy E. Sowa i P. Mync

Data publikacji: 2017-04-14 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Rafał Zając oficjalnie prezydentem. Zastępcy E. Sowa i P. Mync
 

Rafał Zając oficjalnie pełni już funkcję nowego prezydenta Stargardu. Dziś (14 kwietnia) po przyjęciu zaświadczenia o wyborze na to stanowisko i złożeniu uroczystego ślubowania, Rafał Zając przedstawił także swoich zastępców: Ewę Sowę i Piotra Mynca.

Nagła śmierć dotychczasowego prezydenta miasta Sławomira Pajora w styczniu br. spowodowała, że w Stargardzie konieczne było przeprowadzenie wcześniejszych wyborów nowego gospodarza miasta.

Dziękując mieszkańcom za powierzoną mu funkcję, R. Zając podkreślał, że postara się nie zawieść zaufania, jakim go obdarzono.

- Decyzję o kandydowaniu podjąłem w bardzo trudnym dla Stargardu czasie - twierdzi Rafał Zając. - Podjąłem ją jednak w poczuciu odpowiedzialności za rozpoczęte sprawy, zespół, stan miasta i spuściznę świętej pamięci Sławomira Pajora. Trudno fetować to zwycięstwo, ale mam ogromną satysfakcję z zaufania mieszkańców. Ogromnie jestem też zbudowany frekwencją podczas wyborów. To prawdziwe święto demokracji. Wynik wyborczy skłania mnie jednak do refleksji, że nie można zawieść ogromnego zaufania, jakim stargardzianie mnie obdarzyli. Na dokończenie tej kadencji zostało półtora roku i trzeba zebrać wszystkie siły, aby z pełną odpowiedzialnością zrealizować wizję rozwoju Stargardu. Aby Stargard był miastem, w którym dobrze i wygodnie się żyje.

Radni miejscy jednogłośnie zgodzili się, aby wynagrodzenie nowego prezydenta wynosiło 12 178 zł (brutto). Następnie na specjalnej konferencji prasowej R. Zając przedstawił swoich zastępców: 52-letnią Ewę Sowę, która będzie odpowiedzialna za kulturę, sport, edukację i sprawy społeczne oraz 61-letniego Piotra Mynca, który zajmie się m.in. gospodarką przestrzenną i mieszkaniową.

R. Zając zapowiedział również, że w zespole jego najbliższych współpracowników znajdzie się także sekretarz miasta Zdzisław Rygiel, który będzie menadżerem urzędu i zajmie się zarządzaniem administracją magistratu w większym niż dotychczas zakresie. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Nowy prezydent Stargardu Rafał Zając (w środku) w towarzystwie swych zastępców: Ewy Sowy i Piotra Mynca.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hah
2017-04-14 17:53:26
Świeże kadry, nie ma co.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA