Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Radni zadbają o perłę

Data publikacji: 21 października 2015 r. 16:43
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
Radni zadbają o perłę
 

Filharmonia otrzyma niemal milion czterysta złotych na poprawki i ulepszenia swojego budynku. Jednogłośnie i ponad partyjnymi podziałami zdecydowali o tym w środę członkowie komisji kultury Rady Miasta w Szczecinie.

O tym, że Dorota Serwa, dyrektor muzycznej instytucji zwróciła się z czterema wnioskami o dofinansowanie, w poniedziałek poinformowała radnych Jadwiga Kimber z Wydziału Kultury. Chodziło o rozbudowę systemu oświetleniowego (koszt to 1,2 miliona złotych), instalację zasilacza trójfazowego do rzutnika multimedialnego (47 tys.), poprawę oznakowania wizualnego (61 tys.) i zamontowanie klucza generalnego (100 tys.). Tak wysokie wydatki wzbudziły sprzeciw członków komisji, dlatego poprosili o wyjaśnienia dyrektor Serwę i wiceprezydenta Michała Przepierę. Ta pierwsza tłumaczyła, że nie chodzi o znalezienie pieniędzy w budżecie miasta, a jedynie o uzgodnione wcześniej przesunięcie środków z Wydziału Inwestycji do filharmonii.

- Próbujemy przeprowadzić zmiany niezbędne do usprawnienia naszej działalności - mówiła Serwa. - By zamontować nowoczesny rzutnik multimedialny w pomieszczeniu nad wejściem głównym, musimy to miejsce przygotować, dociągnąć tam trójfazowy prąd, zamontować wentylację. Obecnie zbieramy oferty od firm. Konieczność zainstalowania klucza generalnego sygnalizowałam już przed odbiorem budynku. W filharmonii jest kilkaset pomieszczeń, chodzimy z pękami kluczy. Podobnie istotna wydaje się potrzeba ulepszenia oznakowania budynku. Architekci odnosili się do tego sceptycznie, dlatego zaprojektowali je oszczędnie. Przybywa osób, które gubią się w naszym budynku, a nalepianie kartek na drzwi jest nieestetyczne. ©℗

Katarzyna Stróżyk

Czytaj więcej w czwartkowym „Kurierze"

Na zdjęciu: nalepianie kartek na drzwi jest nieestetyczne - ocenia dyrektor filharmonii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Melomanka
2015-10-22 16:44:05
przede wszystkim należy poprawić schody na złotej sali koncertowej. Kto wymyślił schody, które maja wąskie stopnie i zmienny "rytm" - dwa wąskie, trzeci szerszy. Nie ma koncertu, aby ktoś się nie potknął i przed groźnym upadkiem ratuje go osoba schodząca obok. Czy trzeba czekać do momentu aż ktoś się solidnie połamie?. Kto pozwolił na odbiór takich schodów. To nie jedyny skandal. Kolejnym, to tak wąskie odległości miedzy rzędami, ze nie ma gdzie nóg ptrzymac, nie mówiąc już o przejściu gdy inni już siedzą.
Kasa
2015-10-22 08:23:55
A czy tej kwoty nie mógłby pokryć projektant lub kierownictwo filharmonii lub osoby, które przekazywały ludziom od zamówień publicznych swoje uwagi dotyczące tego, co powinno znajdować się w filharmonii?
Paweł
2015-10-21 15:25:34
Już? Toż to taki cud świata, Polski na pewno, tyle achów jaka wspaniałość i już trzeba coś poprawiać? No nie może być, tyle nagród przecież to coś dostało, niektórzy to nawet orgazmu i spazmów na widać tego czegoś dostają, a tu poprawki i ulepszenia. Taki to cud.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA