sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Kultura > Filharmonia z teledyskiem (film)

Filharmonia z teledyskiem (film)

Filharmonia z teledyskiem (film)
Data publikacji: 2015-10-20 15:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 1609 29935

Teledysk do piosenki „Bon - Ton" od dzisiaj można oglądać w internecie. Śpiewają w nim pracownicy Centrum Edukacji szczecińskeij filharmonii - Patrycja Kowalska i Mateusz Czarnowski, autorem tekstu jest Olek Różanek, a muzyki - Piotr Klimek. Wideoklip powstał na podstawie wydanego przez filharmonię komiksu dla dzieci „Bon Ton", opowiadającego m.in., jak należy się zachowywać w tej instytucji podczas koncertu.

Wspomniany teledysk to część szerokiej oferty filharmonii:

- Chciałbym, by każde dziecko, które chodzi do szkoły w Szczecinie, choć raz w roku w zorganizowanej grupie odwiedziło filharmonię - mówił na wtorkowej konferencji prasowej w filharmonii, wiceprezydent Krzysztof Soska.

- Oferta edukacyjna w tym sezonie artystyczym uległa rozszerzeniu - dodała dyrektorka instytucji, Dorota Serwa. - Edukacja jest bowiem dla nas priorytetem. Zresztą, jesteśmy prawdziwym domem muzyki, w którym każda muzyka znajdzie swoje miejsce.


W ofercie edukacyjnej filharmonii są m.in. sobotnie warsztaty dla dzieci od lat 2 - „Wszystko gra”, spotkania w Saloniku Wiolinowym, gdzie rodzice mogą zostawić swoje pociechy choćby w tym czasie, gdy sami uczestniczą w koncercie, koncerty „Nuta DoNuta taktuje", koncerty szkolne i rodzinne. Ważnym elementem edukacji w filharmonii jest tzw. kultura włączająca (z aktywnym udziałem tzw. grup wykluczonych, np. osób niepełnosprawnych) oraz projekt „Limuzynką do Filharmonii”, czyli udział w koncertach w filharmonii dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, wraz z organizacją dowozu do instytycji. ©℗

(MON)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu - od lewej: Dyrektorka filharmonii - Dorota Serwa, wiceprezydent Krzysztof Soska,pracownicy Centrum Edukacji filharmonii -  Mateusz Czarnowski, Agata Kolasińska, Patrycja Kowalska.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie