Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Filharmonia z teledyskiem (film)

Data publikacji: 20 października 2015 r. 15:09
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:41
Filharmonia z teledyskiem (film)
 

Teledysk do piosenki „Bon - Ton" od dzisiaj można oglądać w internecie. Śpiewają w nim pracownicy Centrum Edukacji szczecińskeij filharmonii - Patrycja Kowalska i Mateusz Czarnowski, autorem tekstu jest Olek Różanek, a muzyki - Piotr Klimek. Wideoklip powstał na podstawie wydanego przez filharmonię komiksu dla dzieci „Bon Ton", opowiadającego m.in., jak należy się zachowywać w tej instytucji podczas koncertu.

Wspomniany teledysk to część szerokiej oferty filharmonii:

- Chciałbym, by każde dziecko, które chodzi do szkoły w Szczecinie, choć raz w roku w zorganizowanej grupie odwiedziło filharmonię - mówił na wtorkowej konferencji prasowej w filharmonii, wiceprezydent Krzysztof Soska.

- Oferta edukacyjna w tym sezonie artystyczym uległa rozszerzeniu - dodała dyrektorka instytucji, Dorota Serwa. - Edukacja jest bowiem dla nas priorytetem. Zresztą, jesteśmy prawdziwym domem muzyki, w którym każda muzyka znajdzie swoje miejsce.


W ofercie edukacyjnej filharmonii są m.in. sobotnie warsztaty dla dzieci od lat 2 - „Wszystko gra”, spotkania w Saloniku Wiolinowym, gdzie rodzice mogą zostawić swoje pociechy choćby w tym czasie, gdy sami uczestniczą w koncercie, koncerty „Nuta DoNuta taktuje", koncerty szkolne i rodzinne. Ważnym elementem edukacji w filharmonii jest tzw. kultura włączająca (z aktywnym udziałem tzw. grup wykluczonych, np. osób niepełnosprawnych) oraz projekt „Limuzynką do Filharmonii”, czyli udział w koncertach w filharmonii dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, wraz z organizacją dowozu do instytycji. ©℗

(MON)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu - od lewej: Dyrektorka filharmonii - Dorota Serwa, wiceprezydent Krzysztof Soska,pracownicy Centrum Edukacji filharmonii -  Mateusz Czarnowski, Agata Kolasińska, Patrycja Kowalska.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA