piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu

Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu (akt. 1)

Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu
Data publikacji: 2018-04-24 13:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:09
Wywietleń: 2036 324552

Ponad trzy godziny dyskutowali szczecińscy radni o tym, czy na nadodrzańskich bulwarach stworzyć specjalną strefę, w której można byłoby legalnie spożywać alkohol. Przy tej okazji doszło do historycznego wydarzenia w dziejach Rady Miasta Szczecin. Ostatecznie projekt został skierowany do dalszych prac.

Temat alkoholu na nadodrzańskich bulwarach zdominował wtorkowe obrady Rady Miasta Szczecin. Przypomnijmy – w skład strefy wchodziłby bulwar Gdyński – teren położony od mostu Długiego do Trasy Zamkowej oraz nabrzeże Starówka. Projekt uchwały w sprawie jej utworzenia zgłosił klub radnych proprezydenckiego klubu Bezpartyjni.

– To jedno z najpopularniejszych miejsc spotkań szczecinian w ostatnim czasie. Ten projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – zapewniał radny Michał Wilkocki (Bezpartyjni).

Ale nie wszyscy radni byli o tym przekonani.

– Na bulwarach mamy brud, śmieci, alkohol, ostatnio kilku śmiałków próbowało skakać do Odry. Czy zniesienie zakazu picia alkoholu zmieni coś w tych sprawach? Nie. Ten projekt uchwały nie jest dopracowany. Nie ma np. określonej wysokości poziomu alkoholu w spożywanych napojach, czy jakie zabezpieczenia wprowadzić na bulwarach, bo Odra jest głęboka. Pomysł ogólnie jest dobry. Ale stwórzmy precyzyjne prawo – stwierdził radny Łukasz Tyszler (PO) i zaproponował wycofanie uchwały z programu sesji.

– Przyjęcie tego projektu spowoduje, że będzie dużo więcej niebezpiecznych sytuacji na bulwarach, np. w okolicach mariny przy Wyspie Grodzkiej – dodał radny Marek Duklanowski (PiS).

Dyskusja jaką wywołał projekt spowodowała zmianę decyzji wnioskodawców.

– Wnoszę o wycofanie tego projektu – oznajmił Władysław Dzikowski, szef klubu Bezpartyjni.

Ale po krótkiej przerwie okazało się, że to ugrupowanie po raz kolejny zmieniło zdanie.

– Wnoszę o wycofanie naszego wycofania uchwały – stwierdził radny Dzikowski.

Okazało się, że to nietypowa sytuacja i doszło do niej po raz pierwszy w historii Rady Miasta Szczecin

– Pierwszy raz słyszę o wycofaniu wycofania – dziwił się radny Paweł Bartnik (PO).

– Taka była decyzja klubu. Ja uważam, że można – zaznaczył Dzikowski.

– Proponuję przyjąć ten projekt jako uchwałę warunkową, żeby ta strefa na próbę działała do końca września. Okaże się, jak się sprawdzi – zaproponował radny Bazyli Baran (PO).

– W miejscu strefy nie ma budynków mieszkalnych, biurowce działają do godziny 17. Młodzi ludzie, bo to oni tam przychodzą bawić się, oni już tam są proszę państwa. I tego nie zmienicie. A garstka jakiejś patologii nie może wyznaczać nam, jakie decyzje mamy podejmować – uznała Małgorzata Jacyna-Witt (radna niezrzeszona)

– Ale to nie może być tylko enklawa pijących piwo. Ta uchwała jest populistyczna, stworzona pod wybory – oponowała radna Grażyna Zielińska (PO).

– Po tej dyskusji chętnie bym się wybrał na bulwary i wypił jakąś lampkę porto – oznajmił radny Robert Stankiewicz (PiS).

Ostatecznie radni w głosowaniu zdecydowali o odesłaniu projektu uchwały do dalszych prac.

(dar)

Fot. Mirosław Winconek

Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu Radni wycofali projekt uchwały o alkoholu

Komentarze

Sprzataj po sobie
a czy ja musze ogladac te pijane twarze na bulwarach ciekawe ile takich butelek juz jest w odrze po takich tam gdzie fajne miejsce zawsze zuleria siedzi bo ciezko buteleczke do plecaka wsadzic i zaniesc tylko trzeba je**ac na ziemie bo przeciez wolno tu pic bo w menelskim mniemaniu sie tak utarło .
2018-05-05 20:29:36
No konkret
Jedna Pani powiedziała coś mądrego. PO i "bezpartyjni" krzystki oczywiście odstawili politykierstwo i pokazali jak głęboko mają ludzi. Bulwary to prawie impreza masowa. Są śmieci? To dostawić śmietników, toalet i sprzątać. Dużo robić nie trzeba - wystarczy nie politykować i myśleć! PO i "bezpartyjni" krzystki do pieca
2018-04-30 08:19:28
wq
By było gdzie chlać, szczać i rzygać, po to przebudowano Bulwary i Łasztownię. Super. Brakuje malowniczych tojtojów, postawcie kilka, będzie gdzie zrobić zdjęcie.
2018-04-25 09:11:37
cogito
W Szczecinie brakuje miejsc w domach starców, brakuje opieki dla starych - to w tej lokalizacji umiescic taki osrrodek to zbawienie dla rodzin(dojazd dobry, darmowy parking) oszczednosc kasy na uslugach opiekunczych swiadczonych przez MOPR - jeden opiekun na kilku chorych a nie jeden opiekun na jednego; do tego obligacje socjalne dla rodzin i opiekunow - czyli etaty platne godziwie za prace przy starych i chorych; wiekszosc starych ma Alzheimera mozna to leczyc, tylko lekarz rodzinny sie na tym nie zna a w takim osrodku to super, tylko trzeba wladzom nieudacznictwo kultywowawac, szyny tramwajowe zle zrobic, meczyc sie rozpasanymi inwestycjami w gruszki na wierzbach itp...zrobic sobie fotosesje itp
2018-04-25 01:03:12
Śmieciarz
Postawić wystarczającą ilość koszy i karać za śmiecenie !!!Ograniczyć spożycie do tylko do piwa i wyłapywać pijanych !!!!!!!!!!!!!!!!
2018-04-25 00:45:58
STOP - dla Alkoholizmu i w Szczecinie
Przede wszystkim znacznie zmniejszyc ilosc Sklepow i Punktow w ktorych sprzedaje sie Alkohol 24 godz/dobe - wlacznie ze Stacjami Benzynowymi !!
2018-04-24 22:28:26
Do Mariusz
Raczej wstyd dla mieszkańców, którzy ten bałagan robią!
2018-04-24 22:22:42
endi
Bo pić to trzeba umieć!
2018-04-24 21:47:51
Do "ad"
Gościu co ty pierd.... Widziałeś taki syf na JB? Kiedy, bo jestem tam co weekend i jest czysto? Pokaż fotki to pogadamy.
2018-04-24 20:48:45
@ad
lepiej zamknac mieszkancow twojego pokroju i bedzie czysto
2018-04-24 17:59:22
ad
takie same śmietnisko jest na jasnych błoniach w każdy weekend , wniosek trzeba zamknąć Jasne Błonia dla mieszkańców, nie bedą śmiecić i nie trzeba bedzie sprzatać
2018-04-24 17:13:26
dziad
To jest ten zakaz spożywania alko na bulwarach czy nie ma? Na zdjęciach miejscówka wygląda jak po konkretnej imprezie, skoro jest zakaz picia to gdzie była policja i te nieroby ze straży miejskiej?
2018-04-24 16:24:03
dr.NO
widać że 'żabka' zbija na tym niezłe kokosy.
2018-04-24 15:46:11
mm
To było do przewidzenia ze nie ogarną tematu ,kwestią czasu jest jak ktoś po pijaku się utopi w okolicach bulwarow i wtedy powiedza ze "nieda sie "a za brak przyjecia uchwaly mozna m.in podziekowac idiotom ktorzy skaczą do wody po pijaku i nie potrafia zachowac porzadku.
2018-04-24 15:38:47
Mariusz
jaki to poziom mlodziezy reprezentuje to miejsce? co w takim brudzie podoba sie mlodziezy? jak wyglada reprezentacyjna czesc miasta? nie wspomne jak wyglada cale miasto bo kazdy mieszkaniec dobrze wie i widzi na co dzien wszechobecny balagan, smrod. wstyd dl agospodarza miasta!!!
2018-04-24 15:38:42
Andrzej
Jak to?! To gdzie mamy pić? W bramach i na klatkach schodowych?! W Warszawie już dawno sobie piją na bulwarach, nawet dostaną 90 szaletów!
2018-04-24 15:31:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie