środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pytania o Nord Stream II na sesji sejmiku

Pytania o Nord Stream II na sesji sejmiku

Pytania o Nord Stream II na sesji sejmiku
Data publikacji: 2018-02-27 11:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:04
Wywietleń: 1313 315980

Jakie sukcesy mamy w e-administracji? Jaka jest polityka regionu wobec gazociągu Nord Stream II? Między innymi o to pytali marszałka województwa zachodniopomorskiego radni podczas części obrad sejmiku poświęconej zmianom w budżecie.

O e-administrację pytali m.in. Dariusz Wieczorek z SLD oraz Paweł Mucha z PiS. Kontekstem ich zainteresowania był fakt, że systemami informatycznymi wdrażanymi przez Urząd Marszałkowski zajmował się prokurator. Mucha dopytywał także o szczegóły zaangażowania marszałka w sprawę Nord Stream II – marszałek zatrudnił na pół etatu osobę, która ma zajmować się sprawą gazociągu.

- Jaka jest strategia naszego województwa wobec Nord Stream II? - zapytała Agnieszka Przybylska z PiS.

Marszałek Geblewicz przypomniał, że śledztwo prokuratury w sprawie systemów informatycznych umorzono a jego urząd “dostał Kryształ Zamówień Publicznych za wzorcowe przeprowadzenie przetargów w tym zakresie”.

Co do sprawy Nord Stream II marszałek stwierdził, że uzasadnieniem dla jego zaangażowania jest zanipokoenie I troska mieszkańców regionów, wzdłuż których ta inwestycja ma przebiegać.

- Stąd wniosek o to, aby znalazły się pieniądze na to dodatkowe pół etatu – dodał. - Naszą racją stanu jest aby przyjrzeć się tej inwestycji jak najbardziej wszechstronnie, na jej skutki dla mieszkańców naszego reigonu i innych regionów.

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI 

Komentarze

PiS-widelec
PiS klęczy przed Orbanem najbliższym sojusznikiem Putina. Już wiadomo kto przybija żółwiki.
2018-02-27 21:59:29
?
A kto otrzymał te pół etatu?
2018-02-27 12:21:46
k
Na wypracowanie stanowiska wobec Nord Stream II pół etatu ? Mieszkańcy woj. nie interesują sie tym problemem , ponieważ interesuja sie kolejna edycja : piosenkarzy amatorów , konkursu pieczenia , gotowania , itp. doniosłymi sprawami . A szkoda ,że politycy -jako bardziej uświadomieni - nie mówią głośno o tym ,że w naszym regionie kładą rury , które mają wpływ na życie MIESZKAŃCÓW ! No chyba ,że są w partii , która przybija żółwiki z Putinem ?
2018-02-27 12:21:02

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie