poniedziałek, 28 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pytania o Nord Stream II na sesji sejmiku

Pytania o Nord Stream II na sesji sejmiku

Pytania o Nord Stream II na sesji sejmiku
Data publikacji: 2018-02-27 11:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-27 22:02
Wywietleń: 666 315980

Jakie sukcesy mamy w e-administracji? Jaka jest polityka regionu wobec gazociągu Nord Stream II? Między innymi o to pytali marszałka województwa zachodniopomorskiego radni podczas części obrad sejmiku poświęconej zmianom w budżecie.

O e-administrację pytali m.in. Dariusz Wieczorek z SLD oraz Paweł Mucha z PiS. Kontekstem ich zainteresowania był fakt, że systemami informatycznymi wdrażanymi przez Urząd Marszałkowski zajmował się prokurator. Mucha dopytywał także o szczegóły zaangażowania marszałka w sprawę Nord Stream II – marszałek zatrudnił na pół etatu osobę, która ma zajmować się sprawą gazociągu.

- Jaka jest strategia naszego województwa wobec Nord Stream II? - zapytała Agnieszka Przybylska z PiS.

Marszałek Geblewicz przypomniał, że śledztwo prokuratury w sprawie systemów informatycznych umorzono a jego urząd “dostał Kryształ Zamówień Publicznych za wzorcowe przeprowadzenie przetargów w tym zakresie”.

Co do sprawy Nord Stream II marszałek stwierdził, że uzasadnieniem dla jego zaangażowania jest zanipokoenie I troska mieszkańców regionów, wzdłuż których ta inwestycja ma przebiegać.

- Stąd wniosek o to, aby znalazły się pieniądze na to dodatkowe pół etatu – dodał. - Naszą racją stanu jest aby przyjrzeć się tej inwestycji jak najbardziej wszechstronnie, na jej skutki dla mieszkańców naszego reigonu i innych regionów.

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI 

Komentarze

PiS-widelec
PiS klęczy przed Orbanem najbliższym sojusznikiem Putina. Już wiadomo kto przybija żółwiki.
2018-02-27 21:59:29
?
A kto otrzymał te pół etatu?
2018-02-27 12:21:46
k
Na wypracowanie stanowiska wobec Nord Stream II pół etatu ? Mieszkańcy woj. nie interesują sie tym problemem , ponieważ interesuja sie kolejna edycja : piosenkarzy amatorów , konkursu pieczenia , gotowania , itp. doniosłymi sprawami . A szkoda ,że politycy -jako bardziej uświadomieni - nie mówią głośno o tym ,że w naszym regionie kładą rury , które mają wpływ na życie MIESZKAŃCÓW ! No chyba ,że są w partii , która przybija żółwiki z Putinem ?
2018-02-27 12:21:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”