sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Puszcza Bukowa pod kontrolą

Puszcza Bukowa pod kontrolą

Puszcza Bukowa pod kontrolą
Data publikacji: 2018-06-05 18:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Wywietleń: 7343 331501

Na terenie Puszczy Bukowej administrowanej przez Nadleśnictwo Gryfino, odbyły się wspólne działania policji i Grupy Interwencyjnej Straży Leśnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Jak podkreśla policja, na uwagę zasługuje fakt, że tereny leśne Puszczy Bukowej narażone są na bezprawne wjazdy osób poruszających się pojazdami silnikowymi. Stwarza to zagrożenie dla zwierząt, osób poruszających się pieszo i na rowerach. Dochodzi przez to także do niszczenia ściółki. Głównym celem akcji było więc zapewnienie bezpieczeństwa spacerujących w tym miejscu osób i porządku publicznego wzdłuż uczęszczanych szlaków komunikacyjnych i turystycznych. 

Działaniami objęto obszar Rozdoły „Puszcza Bukowa”, do których zaangażowano policjantów z OPP w Szczecinie, KMP w Szczecinie, KPP w Gryfinie oraz Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie. Policjanci do działań użyli koni oraz psów służbowych, które świetnie sprawdzają się na terenach zalesionych.

W trakcie działań funkcjonariusze wspólnie wylegitymowali 32 osoby, skontrolowali 18 pojazdów, nałożyli 14 mandatów na łączną kwotę 6200 zł. Ponadto zatrzymali sprawcę przestępstwa tj., kierującego z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz zatrzymali uprawnienia do kierowania innemu kierującemu.

(p)

Fot. policja

Puszcza Bukowa pod kontrolą Puszcza Bukowa pod kontrolą Puszcza Bukowa pod kontrolą

Komentarze

Walker
A o klasach wieku słyszała? :))))
2018-06-07 11:44:04
Agucha
Proszę Państwa piszących swoje komentarze - dajemy się wkręcić w spór motocykliści kontra miłujący kontemplację przyrody w ciszy i ogólnego spokoju. My się tu kłócimy a tymczasem prawdziwą demolkę lasu robi kto inny. A skończy się to tak, że dla nikogo kto chciałby rekreacyjnie korzystać z puszczy tej puszczy po prostu nie będzie! To jest klasyczne odwracanie kota ogonem i tworzenie konfliktu tam, gdzie go być nie musi, dla odwrócenia uwagi od zasadniczego problemu - grabieżczej gospodarki leśnej w Puszczy Bukowej. Bo my będziemy się nawzajem opluwać i wytykać, że ten to nawiedzony ekolog a ten drugi to maniak oparów z silnika a jak tak dalej będą pozyskiwać drewno i sadzić nowe drzewa (sorry ale to nie sałata, w miesiąc nie odrośnie) to będziemy mieli wydmy do zwiedzania i ujeżdżania a nie las z całym swoim bogactwem. Amen.
2018-06-06 23:50:54
Yogi
Po przeczytaniu wszystkich komentarzy uważam że podstawą byłoby udostępnianie terenów do jazdy. Sam swego czasu chciałem poświęcić swój grunt rolny o powierzchni 10 ha i przekształcić go na tor do zabawy dla amatorów Moto wrażeń wraz z wyznaczenie dróg dojazdu aby zkanalizować ruch tego typu pojazdów przez puszczę. Zgadnijcie kto się nie zgodził... Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Bo to park krajobrazowy i nie wolno A moje grunty leżą w jego otulinie i też nie wolno. Czyste kuriozum. No to teraz mamy co mamy.
2018-06-06 22:47:09
Śmieszneto.
AAA O twojej matce nic nie pisałem, ale widać, że nie potrafisz przeczytać kto co pisze... I jak taka osoba jak Ty żyje wśród ludzi?. Jak twój dzieciak by jeździł lub ktoś znajomy też byś kazał linki wieszać . Wypowiada się osoba która ma zapewne znikoma wiedzę na temat tego sportu i po prostu żal dupe ściska. Sądząc po twojej wypowiedzi to wykształcenie podstawowe nawet do poprawy. Puknij się w ten pusty leb może zadziała, ale wątpię 😏
2018-06-06 22:34:31
Walker
Brawo! Las dla odpoczynku.Crossy na poligon. Leśnik tnie, ale sadzi nowe.
2018-06-06 20:53:57
Jfk
Brawo Policja, brawo Straż Leśna!Lesnicy tną żeby nowe rosło. A po crossach tylko g@w...no.
2018-06-06 20:42:53
Kati
No rzeczywiście jest się czym chwalić. Żenada mieszkam koło puszczy crossowcy nikomu nie przeszkadzają. Parę osób się wypowie że dobrze ale ile wy w tej puszczy przebywacie że się tak plujecie ??? Śmieci lepiej po sobie pozbieracjie .będzie z was pożytek . Wypowiadają się ludzie bez pasji ...
2018-06-06 20:02:27
ZYGMUNT WALIDRUT
Kurła uczepili się biednych chłopaków, Żenada normalnie, las powinien być udostępniony endurowcom, w końcu to też miłośnicy przyrody tylko bardziej ambitni niż Ci piesi turyści, stare pierdy mochery, im to kurła wszystko przeszkadza. Każdy człowiek niszczy las nie ważne czy na pieszo, czy na motocyklu. XXI wiek ''człowiek przeciwko światu ,, . Wont od endurowców niegodni ludzie!
2018-06-06 19:36:09
Do Aaa Smieszneto
Moja MAMA nie chciała by naszszczać na to z czego ty się ulągłeś.
2018-06-06 19:27:48
antypatol- spacerowicz
Na pato-crossowców wystarczy wyszkolony pies i wyostrzone widły zapraszam w okolice Kobylanka Niedźwiedź Motaniec Reptowo możemy się spróbować...:)))
2018-06-06 19:12:18
MieszkaniecLasu3000
Bardzo dobrze! Więcej mandatów dla tej hołoty! Dzień w dzień ryk i hałas w lesie.
2018-06-06 18:54:39
Rider
Fajnie się czyta te posty mozna sie posmiac. Kilka motocykli doszczetnie niszczy puszcze no smiech na sali. Dalej niech traktory i inne sprzety tam jezdza i jeszcze im czerwony dywan rozwincie mat..oly. To tak jak by porownywac mrowke i slonia he he. Ciekawe czy spacerowicze wala kijami w te maszyny zniszczenia i wycinki.
2018-06-06 18:36:15
lasy
Nikt nie pisze że PO chciało lasy w Polsce sprzedać -Tusk narzucił limit kasy od leśnictwa i co mają robić to i lasy wycinają..
2018-06-06 17:50:14
Do AAA
Linkę to Ty możesz Swojej Matce powiesić za to że urodziła takiego głąba i wychowała idiotę.
2018-06-06 17:27:24
k
Zadziwiający spór - jedni chcą w lesie grzać na swoich wspanialych maszynach ile fabryka dała , drudzy chcą napawać się ciszą i śpiewem ptaków . A wszyscy korzystają z dróg leśnych , które zbudowal .. kto ? . Leśnicy są gospodarzami tej " puszczy " , a wy wszyscy jesteście tam goścmi / a czesto hałaśliwymi intruzami /. Możecie mówić : mnie wolno , bo ja mam szlachetne hobby -cross , a wszyscy inni to tylko piwo i co ? Jeżeli crossowcy uważają ,że pojazdy silnikowe są w lesie na miejscu , to w garażach co mają - mrowiska ? . Ja mam , mnie stać - to rozjadę wszystko ? Niech ktoś wybuduje tym ludziom jakiś zajebisty tor - z dala od lasu !
2018-06-06 17:04:00
Śmieszneto.
AAA Ale Ty masz pusto w główce. Zapewne jesteś osobą która woli pić browara i do tego ograniczyć swoje hobby niż zając się czymś pożytecznym i siedzieć narzekać jak ktoś potrafi zorganizować sobie czas.
2018-06-06 15:16:18
Śmieszneto.
Sxf 250 redbull Nie ma to jak chojraka zrywać w necie i pokazywać kim się nie jest a co do czego to płacz, że sie mandat dostało. Dzięki takim osobą jak Ty właśnie wszyscy jeżdżąc na crossach są postawieni w świetle takim a nie innym i nie mogą pojeździć w spokoju bo po takim komentarzu ludzie latają za nimi i wyzywają. Nawiązując do twojej wypowiedzi może zapłać mandaty za tych którzy je dostali w końcu Cię na to stać ? 😎😉. A i żeby nie było mi crossy i Quady nie przeszkadzają :)
2018-06-06 14:58:47
AAA
Linki wieszać.
2018-06-06 14:34:47
Sxf 250 redbull
Jeździłem jeżdżę i będę jeździł c**j kładę na wasze mandaty stać mnie na sprzęt to stać mnie na mandat. Pozdrowienia dla turystów i oby prędzej do weekendu
2018-06-06 13:37:36
ktm 250
no niestety ale pan crossowiec ma rację
2018-06-06 13:33:11
Do filozofującego , niezqykle miłego crossowca
Ty nie dostaniesz z liścia , tylko potęzny mandat ewentualnie pięścią w dziób !
2018-06-06 12:35:18
@crossowiec
No ładnie - masz rację ! SWOJĄ ! Jestes taki sam wrogi element w tej "puszczy " jak ci wszyscy szkodnicy , których wymieniłeś . I ...
2018-06-06 12:11:25
Zibi
W okolicy ul Akwarelowej praktycznie codziennie latają kłady i motory. Tutaj poproszę o interwencję odpowiednie służby. Co do Pana odważnego "Crossowiec" to szkoda, że nie trafiliśmy na siebie bo byś już tym swoim złomkiem nie polatał...
2018-06-06 12:09:35
Wreszcie !!! Wreszcie !!! Wreszcie !!!
Policjo, Straży Leśna bywajcie tam często, to resztki lasu, który jeszcze w latach 60tych był przepiękny. Niestety RESZTKI.
2018-06-06 11:39:33
Crossowiec
Co weekend latamy na crossach po tej puszczy, gdy mijam ludzi to zwalniam i omijam szerokim łukiem, wtedy nawet dziękują machając ręką w górę bądź skinieniem głowy, ale jak zwalniam specjalnie żeby nie zakurzyc człowieka i widzę ze ten się na mnie pluje, wyciąga badyle żeby łupnać po plecach to albo daje w gaz i zakurzam albo zsiadam i liścia wyłapuje gościu. Agresja budzi agresje norma, nie latamy tam gdzie ludzie chodzą, jak zajedziemy w głąb puszczy to jest ona nie przejezdna przez koleiny jakie robia tam przez wycinkę, wyglada to masakrycznie, następnym razem zrobie zdjecia i wstawię to zobaczycie co to kuźwa jest niszczenie ściółki. Hałas wiadomo ze robimy ale piłami nie robią? Jak dzieciaki drą mordę to tez nie robią? Z reszta bez przesady z tym hałasem, jak myśliwy napierdziela ze strzelby to tez ok? Policja i leśnictwo to nieudacznicy, zatrzymują tylko tych którzy się sami zatrzymają, chwalą się ile to ludzi zatrzymali ale chciałbym wiedzieć ile się im nie udało... pozdrawiam policję, leśnictwo i turystów, do zobaczenia w sobotę/niedziele co tydzień jak zawsze ;)
2018-06-06 10:42:41
maniek
Co trzeba mieć we łbie, żeby w tę głuszę, ciszę, w tę cudowną zieloność wjechać jakimś gratem z ryczącym silnikiem. Co trzeba mieć w tym łbie??
2018-06-06 10:31:16
Bartek
Puszcza Bukowa to jeden wielki huk silników, cały obszar ograniczony droga przez Kolowo i Binowo, szczególnie rejon Czajczej Góry i żółty szlak obok głazu krajoznawców to tor nielegalny tor motokrosowy. Nie dość, że bezprawnie się poruszają po lesie to czy te maszyny spełniają jakiekolwiek normy emisji hałasu? Czy Policja się weźmie w końcu także za ich kolegów na szosach , którzy w japońskich zabawkach stawiają na nogi całe osiedla. Obecnie przy 26 Kwietnia jest spokój związany z wymianą asfaltu ale jak tylko drogowcy skończą to nocami pojawia sie motocyklisci, których słychać na całym osiedlu, to samo na Taczaka, osiedlu przyjaźni itp. czy parę osób ryzykujących swoje życie a nie szanujących innych mieszkańców miasta ma większe prawa niż ciężko pracujący ludzie, którym należy się dobry sen? Wystarczy homologowany licznik decybeli i zabierać te maszynki. Nie raz w ciągu dnia widziałem jak rozpłakały się dzieci czy niemowlęta po przejdzie takich hałaśliwych motorow. Są przepisy tylko nikt ich nie respektuje.
2018-06-06 10:26:38
Agucha
To, jak tragicznie wygląda w tej chwili puszcza, to wina leśników i barbarzyńskiej wycinki drzew! Przetrzebione drzewa, zryta ściółka, nowe drogi wyjeżdżone przez ciężki sprzęt, zniszczone stare drogi... Wściekam się, kiedy to widzę, jeżdżąc po puszczy rowerem i mając porównanie do stanu sprzed 2 lat chociażby. Nie bronię hałaśliwych motocyklistów ale ich aktywność i zagrożenie dla lasu to pikuś w porównaniu z "legalną" działalnością państwowej firmy, której my jako obywatele jesteśmy właścicielami. Głupota i chciwość rządzą :(
2018-06-06 10:11:36
Finger
Nasza Puszcza to jeden wielki tartak. Rozjeżdżona przez ciężki sprzęt. Co tydzień widzę setki wyciętych drzew i nowe drogi wyrwane puszczy przez maszyny drwali. Cały las zaspany gałęziami z wyciętych drzew. Przypuszczam, że w tygodniu, gdy nie ma w Puszczy turystów, jest tam głośno jak w tartaku a ruch panuje jak w PKS. Podczas weekendu kilku facetów przejedzie w tą i z powrotem na motocyklach i wszyscy chcą ich ukamienować.
2018-06-06 10:07:37
xxx
Teren Szczecina administrowany przez Nadleśnictwo Gryfino. Szczecin nawet nie ma swojego oddziału Straży lesnej przy takiej ilości terenów leśnych.
2018-06-06 08:36:20
no to dev
Obs-ryver ma rację. Nikt tak Puszczy nie dewastuje jak leśnicy. Widziałem to na wł asne oczy spacerując po Puszczy zimą i wczesną wiosną. Teraz zieleń zakryła trochę rany.
2018-06-06 07:44:03
Zone X
Całe życie mieszkam niedaleko puszczy bukowej, często chodzę na spacery i jakoś nigdy nie widziałem zniszczeń wykonanych przez motocykle czy quady, często mijają mnie jak jadą, pierwszy podnosi ręke, reszta zwalnia, przejezdzaja i jadą dalej ale jak komuś wszystko dookoła przeszkadza bo nie ma pasji i jest domowym pantoflem to dzwoni jak tylko sąsiad puści bąka za głośno. Natomiast szkody dla lasu jakie powodują maszyny do ścinki drzew i pojazdy je transportujace że później nawet rowerem nie da się przejechać i hałas pił łańcuchowych to już nikomu nie przeszkadza? To nie odstrasza zwierzyny i nie powoduje zniszczeń sciółki? Ale taka nasza Polska mentalność, co tam że Puszczę wycinaja w pień, ważne by ktoś inny nie spędzał mile czasu ciesząc się swą pasją.
2018-06-06 03:06:16
Śmieszneto.
Tyle jest postów na temat jazdy po puszczy Crossem, Quadem to kiedy w końcu zostanie wybudowany tor?. Gdzie osoby które mają takie hobby a nie inne mają jeździć?. Niedługo zabroniona będzie jazda samochodem spaliny i te sprawy... Lepiej jak te osoby będą siedziały pod sklepem piły piwo i kradł wtedy może będzie w porządku?. Ludzie zawsze się czepili i będą czepiać nie ważne co to będzie. Można wyliczać w nieskończoność co komu przeszkadza.
2018-06-05 23:41:29
Ojj... Lewactwo
Bo PO-Puszcza juz nie mozecie Zarzadzac... to "Szl.g Was Trafia" !!
2018-06-05 23:24:44
ktm 250
a czy naszemu kochanemu nadleśnictwu święta się nie poj***ły
2018-06-05 22:31:58
Ewa
Oby Puszcza była Puszczą. A nie torem crossowym....
2018-06-05 22:15:41
Obs.ryver
Lepiej pózno niż wcale. "Na terenie Puszczy Bukowej administrowanej przez Nadleśnictwo Gryfino" przy wycince, zrywce i wywóżce kłód drewna zostały zniszczone drogi leśne poczynając od A6 aż do Masztu RTV w Kołowie i od ul.Leszczynowej w Zdrojach do Binowa na całej szerokości tego obrębu lasu! To zdrobili LEŚNICY z GRYFINA! Krzewy zostały niemiłosiernie zdewastowane przez traktory wuciągające powalone drzewa z poręby. To haniebne uczynki służb spolegliwych wobec PiSoszołoma-ministra niszczyciela!
2018-06-05 21:30:17
Brawo dla sił porzadkowych
Chwasty trzeba wyrywać wraz z korzeniami ! Czekamy na przepisy konfiskaty pojazdów , które były dziełem przestępstwa ....
2018-06-05 21:23:01
bieta
Tak? 14 mandatów? A kiedy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności ci , którzy rozjeżdżają puszczę ciężkim sprzętem i wciąż dokonują masowej wycinki drzew?
2018-06-05 20:33:48
324234324
a gdzie byliscie jak szyszko chcial wycinac pol puszczy ?!!! pewnie stali grzecznie daleko i sie nie wychylali, takie to :obronce" przyrody na zlecenie z torunia ,ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zyjcie sobie bez tlenu ,bez drzew, po co wam to ,pod domem diesla se odpal 24h ,i kopciucha i do tego fajki pal jak kazdy kołtun