czwartek, 18 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Posprzątali po sobie

Posprzątali po sobie

Posprzątali po sobie
Data publikacji: 2018-03-29 12:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 1470 320681

Drodzy Czytelnicy! Trzy dni temu pisaliśmy, zainspirowani postem z grupy „Podjuchy" na FB, o tym co działo się w weekend w okolicach Śnieżnej Górki w Szczecinie. Przypomnijmy fragment postu, od którego wszystko się zaczęło: „Dało się posłyszeć warkot wysokoobrotowych silników. To musiał być jakiś szerszy zjazd miłośników off-roda (...) w pobliskim lasku po tym weekendzie przybyło również sporo motoryzacyjnych odpadów. Niestety wciąż trwa dzika eksploracja, która bardzo doskwiera mieszkańcom tych okolic. Z różnych przyczyn nie powiodła się próba ustanowienia szlabanów drogowych na krańcowych odcinkach: Wieluńskiej, Sąsiedzkiej i Wschodniej. Zapewne miłośnicy motorowego crossu i tak znaleźliby sposób na przejazd. Niemniej zawsze wiązałoby się to z psychologicznym łamaniem jakiejś bariery administracyjnej."

„Puszcza to nie miejsce na takie rajdy. Oprócz tego, że raz do roku jest ta impreza to praktycznie co weekend albo amatorzy motocrossu albo quady. Nie wspominając o jeepach załadowanych panami w moro z bronią. Mieszkam pod samym lasem i 10 lat to obserwuję. Wystraszone zwierzęta potem jeszcze kilka dni pętają się pod domami. U nas wczoraj np. dziki. Rozjechane szlaki i koleiny. Wielokrotnie z dzieciakami w weekend na pieszej wycieczce musieliśmy schodzić na bok bo „rajdowcy" rozjeżdżali trasy. Post jest po to, żebyście posprzątali. Off-road spoko ale nie w puszczy" - pisał jeden z okolicznych mieszkańców.

Sprawa wzbudziła spore emocje i ożywioną dyskusję nie tylko w grupie „Podjuchy", ale także na łamach portalu 24kurier.pl. Nasz fotoreporter, Dariusz Gorajski, udokumentował zdjęciowo stan puszczy po weekendowym off-roadzie. Tym milej nam napisać, że, jak poinformowano w czwartek rano: „Dostaliśmy od społecznej ekipy miłośników motocrossu informację ze zdjęciem o częściowym ogarnięciu motoryzacyjnych odpadów z terenu Śnieżnej Górki w Podjuchach. W tym momencie odpady czekają na zadeklarowany odbiór. Ostatnio temat eksploracji podjuszańskich wzgórz wzbudził na naszym fanpage ogromne emocje. W tym wypadku należy chyba podziękować. Tak więc dziękujemy!".

To budujące! Amatorzy off-road nie tylko przejęli się krytyką, ale potrafili się błyskawicznie zorganizować i posprzątać po sobie (a zapewne nie tylko po sobie). Szacun! Cieszymy się, że być może jest w tym także drobna zasługa naszej redakcji.

(l)

Komentarze

ala66
"Szacun" to język dziennikarski czy podwórkowy?
2018-03-29 16:53:54
czyt
Trzeba pochwalić reakcję zmotoryzowanych ! Natomiast kwestią do rozwiązania są uszkodzenia murawy i drobnej roślinności w wypadku jazdy w terenie zielonym . To zawsze bedzie budzić kontrowersje .
2018-03-29 15:02:00
wszyscy powariowali zwierzęta też
jakieś nowe zjawisko: ,, Wystraszone zwierzęta potem jeszcze kilka dni pętają się pod domami" chyba wściekłe? ... coś nowego w przyrodzie?....
2018-03-29 13:42:54
Impreza raz na rok
Szkoda, że zamiast prowadzić z ludźmi dialog, napuszcza się na siebie grupy społeczne. Najlepsze jest to, że ci którym przeszkadzała rzekomo impreza wyleźli z domu i zrobili zdjęcia dopiero po tej imprezie, na którą wydane było zresztą zezwolenie. Bo te śmieci walały się w tam też przed imprezą. I nikt wtedy nie reagował. Zresztą w całych Podjuchach pełno jest porozrzucanych śmieci, których nikt nie sprząta. Pierwsze lepsze miejsce przystanek autobusowy w centrum Podjuch na ul. Granitowej przy warsztacie samochodowym. Tam pani Anecie i radzie osiedla Podjuchy śmieci nie przeszkadzają. Codziennie chodzą tam setki ludzi i muszą na to patrzeć. A radni osiedlowi albo udają że tego nie widzą, albo jeżdżąc samochodami faktycznie nie wiedzą, co się dzieje na "ich" osiedlu.
2018-03-29 13:31:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy