Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Punkt Szczepień Powszechnych w Szczecinie ruszy od 5 maja

Data publikacji: 2021-05-01 22:38
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-01 22:38
Punkt Szczepień Powszechnych w Szczecinie ruszy od 5 maja
Fot. UM Szczecin  

Po kilkunastu dniach oczekiwania są szczepionki oraz pozwolenia od NFZ i Wojewody Zachodniopomorskiego na uruchomienie Punktu Szczepień Powszechnych przy ul. Sowińskiego 7. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w środę (5 maja).

- Cieszymy się, że wreszcie będziemy mogli szczepić naszych mieszkańców. Stworzyliśmy tu naprawdę dobre i bezpieczne warunki. Jesteśmy gotowi na przygotowanie kolejnych takich punktów – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Szczepienia w sali gimnastycznej US

Punkt przy ul. Sowińskiego znajduje się na terenie sali gimnastycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Będzie działać 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00. Za przeprowadzenie szczepień w tym miejscu będą odpowiadać specjaliści ze Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

- Na czterech stanowiskach, które tu mamy jesteśmy w stanie zaszczepić nawet 1000 osób dziennie. Bez względu na to czy to dzień roboczy, weekend czy święto – mówi prof. Beata Karakiewicz, dyr. Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

Na razie jednak liczba szczepionek, która trafi do PSP z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych będzie niższa i wyniesie 3000 sztuk na tydzień.

Punkt przygotowany przez miasto dołączy do listy tych już istniejących na terenie Szczecina. Obecnie znajduje się na niej ponad 40 punktów szczepień. Szczegółowy wykaz dostępny jest na stronie. trzeba jednak pamiętać, że do tych punktów będą mogły zgłaszać się wyłącznie osoby, które otrzymały skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Za Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19 odpowiada Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia. Zgodnie z wytycznymi rządu obowiązujący jest harmonogram zapisów dla poszczególnych roczników. Osoby, które mogą rejestrować się na szczepienie, maja cztery możliwości zapisu:

  • całodobowa i bezpłatna infolinia – nr 989
  • e-rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl
  • kontakt z wybranym punktem szczepień
  • SMS o treści „SzczepimySie” pod nr 664 908 556 lub 880 330 330.

Oprac. (k)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ