Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Dwa punkty szczepień powszechnych powstały w Policach [GALERIA]

Data publikacji: 2021-04-29 15:37
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-30 11:39
Dwa punkty szczepień powszechnych powstały w Policach
- Punkt ten spełnia wszystkie wymogi, jest tu wszystko, co potrzebne, łącznie z lodówkami i agregatami prądotwórczymi – mówi Agnieszka Lemańska, sekretarz Gminy Police.  

Dwa punkty szczepień powszechnych (PSP) przeciwko COVID-19 powstały w Policach. Termin ich uruchomienia zależy już tylko od dostaw szczepionek. Nie wiadomo, czy rozpoczną pracę w pierwszym tygodniu po weekendzie majowym. Organizatorzy będą o tym informować na bieżąco.

Jeden PSP w Policach zorganizował samorząd powiatowy we współpracy z tamtejszym szpitalem (to placówka będąca częścią SPSK nr 1 PUM w Szczecinie). Znajduje się w budynku szpitala przy ul. Siedleckiej 2 – w części, do której prowadzi wejście B.

- Punkt jest przygotowany, ale termin jego uruchomienia jest uzależniony od dostawy szczepionek – mówi dr n. med. Joanna Woźnicka, rzeczniczka szpitala. - Będziemy o tym na bieżąco informować.

W punkcie tym ma być podawanych 200 szczepionek dziennie. Będzie działał od poniedziałku do piątku, w godz. 9-19 (to może się zmienić, jeśli będą inne potrzeby).

Podobnie zorganizowany jest PSP zlokalizowany w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej 97 w Policach. Także ma podawać dziennie przynajmniej 200 szczepionek. I również planuje pracę od poniedziałku do piątku, ale w godz. 10-20. Także w tym przypadku jeszcze nie jest znana dokładna data uruchomienia punktu. Utworzył go samorząd gminny we współpracy ze spółką „Medika” Usługi Medyczne.

- Punkt ten spełnia wszystkie wymogi, jest tu wszystko, co potrzebne, łącznie z lodówkami i agregatami prądotwórczymi – mówi Agnieszka Lemańska, sekretarz Gminy Police. - Jesteśmy gotowi, ruszymy wtedy, gdy dostaniemy szczepionki.

Rejestracja do tych punktów będzie oparta o obowiązujący ogólny system rejestracji (infolinia, SMS, Internetowe Konto Pacjenta). Będzie możliwość także bezpośredniej rejestracji telefonicznej w konkretnym punkcie (numery telefonów do tych punktów zostaną podane, gdy już będzie znana dokładna data rozpoczęcia w nich szczepień). Ale i tak zdecydowana większość terminów (bo ok. 90 procent) będzie zewnętrznych, czyli widocznych we wszystkich kanałach rejestracji, a jedynie ok. 10 procent będzie widocznych tylko dla punktów szczepień.

Punkty szczepień powszechnych mają być uzupełnieniem działających już punktów populacyjnych. Są uruchamiane w związku ze spodziewanymi w maju zwiększonymi dostawami szczepionek przeciwko COVID-19.

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jac
2021-04-30 11:10:29
@ Helikopter z Misia - nie korzystaj, to będzie niezauważalna strata dla ludzkości.
Helikopter z Misia
2021-04-29 19:47:49
@Jac Pan/Pani już widzę skorzystał/skorzystała z jej usług a ja widząc skutki pozwolę sobie nie skorzystać.
Jac
2021-04-29 18:35:54
@ Helikopter z Misia - radzę zapoznać się z Helą Kopter - Szeptuchą z Lasku Arkońskiego.
Helikopter z Misia
2021-04-29 17:11:12
radzę zapoznać się choćby nawet przez translator google z niemieckimi mediami obywatelskimi. Albo bez trudu wygooglać polską grupę lekarzy grupa c19. Powodzenia !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ