niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > PSF przygotuje uchwałę

PSF przygotuje uchwałę

PSF przygotuje uchwałę
Data publikacji: 2016-02-03 20:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 1807 115690

Miasto proponuje, aby Polskie Forum Samorządowe przygotowało uchwałę w sprawie swojego pomysłu rozwiązanie sprawy pomnika prezydenta Kaczyńskiego w Szczecinie. Chodzi o przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących konkursu na sposób uhonorowania wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

W październiku ubiegłego roku szczecińskie Polskie Forum Samorządowe złożyło do prezydenta miasta wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących usytuowania pomnika Lecha Kaczyńskiego. Ale ten pomysł władzom miasta niezbyt się spodobał.

- Zakres konsultacji społecznych ma charakter bardzo ogólny, co sprawia, że mimo pozytywnej oceny samej idei, poddawanie opinii mieszkańców koncepcji budowy pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w zaproponowanym kształcie jest w tym momencie bezzasadne - stwierdza w odpowiedzi wiceprezydent szczecina Krzysztof Soska.

Dodaje, że przeprowadzenie konsultacji w sprawie pomnika mogłoby być możliwe z chwilą doprecyzowania jego koncepcji i wskazania nowej lokalizacji (pomysł usytuowania obelisku przy Bramie Królewskiej zakwestionował poprzedni wojewoda zachodniopomorski - przyp. red.). ©℗

Więcej w czwartkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 04.02.2016

(dar)

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Uwaga na rowery.
Człowiek, w pierwszym zdaniu, czyta szumną nazwę - Polskie Forum Samorządowe i myśli, że to jakiś organ nadzorczy nad miastem Szczecin, skoro Prezydent zwraca się do nich o uchwałę. Jednak nie, po wejściu w wyszukiwarkę, okazuje się, że to tylko jakiś twór założony przez "poziomki Napieralskiego", jak ładnie nazwała ich Gazeta Wyborcza. A wśród nich jest były radny SLD, który szukał sposobu na życie po weryfikacji jego politycznych działań przez wyborców. Od spadkobierców systemu komunistycznego (PZPR-SdRP-SLD-...) raczej nie można zbyt wiele oczekiwać.
2016-02-04 14:09:12
śp. Stalin
Nie dla Kaczyńskich ta rodzina to wstyd dla Szczecina
2016-02-04 13:00:51
Miś na Marę
Wolałbym się przejść ulica Religi... W centrum, nie na zadupiu.
2016-02-04 10:11:48
Dana
Nie dla pomnika Lecha Kaczyńskiego! Bracia Kaczyńscy nie zasługują na takie wyróżnienie! Popieram uhonorowanie wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.
2016-02-04 09:58:31
Jarun
Dlaczego chcemy postawić pomnik śp. Lechowi Kaczyńskiemu? Dlatego, że zginął w katastrofie ? Gdyby nie zginął, nikomu do głowy by nie przyszło stawiać Mu pomnik. To największa zasługa, że zginął ?
2016-02-04 09:50:12
krasnal
postawcie tam pomnik a każdego 10 brama i jej okolice (wjazd i wyjazd z miasta) będzie blokowany przez popleczników teorii wielkiego wybuchu... chcecie pomnik to postawcie go na cmentarzu gdzie spokojnie będziecie mogli oddawać cześć i chwałę nie przeszkadzając co by nie patrzeć większości
2016-02-04 09:08:17
Miś I
Jakie to ważne dla rzeszy bezrobotnej młodzieży ! Tak , tak trzeba się nad tą sprawą pochylić . A to ,że w Szczecinie zlikwidowano przemysł , zakłady produkcyjne - możemy powiedzieć ;Polacy nic się nie stało ! Jestem ciekaw ,czy w ekspozycji Muzeum Przełomów pokazano także ten przełom ? Jeżeli nie to będzie to nic innego jak zakłamywanie historii.
2016-02-04 07:50:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie