Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Ponaglają miasto

Data publikacji: 15 stycznia 2016 r. 23:12
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
Ponaglają miasto
 

Nadal nie wiadomo co z pomysłem Polskiego Forum Samorządowego na rozwiązanie sprawy pomnika prezydenta Kaczyńskiego w Szczecinie. Jego członkowie ciągle czekają na odpowiedź miasta.

W październiku ubiegłego roku szczecińskie Polskie Forum Samorządowe złożyło do prezydenta miasta wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie usytuowania pomnika Lecha Kaczyńskiego. Ale zdaniem władz Szczecina ten pomysł ma zbyt ogólny zakres i w tym momencie bezzasadny. Według Krzysztofa Soski , wiceprezydenta Szczecina przeprowadzenie konsultacji w sprawie pomnika będzie możliwe z chwilą doprecyzowania koncepcji a w szczególności wskazania nowej lokalizacji.

Dlatego PFS w grudniu 2015 roku złożył do władz miasta nową propozycję - ogłoszenia konkursu i wyłonienia sposobu uhonorowania wszystkich 96 ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Każdy z nich zasługuje na naszą pamięć. Bez zrobienia indywidualnego bilansu osiągnięć danej postaci nie powinniśmy wyróżniać jej z grona tych, z którymi połączyła ją tragiczna śmierć - stwierdził Piotr Kęsik, przewodniczący PFS.

Wybrana forma upamiętnienia np. pomnik i jego lokalizacja miałyby się stać przedmiotem konsultacji społecznych w internecie.
Ale miasto jak do tej pory, nie zajęło stanowiska w tej sprawie.

- Dlatego trzy dni temu wysłaliśmy kolejne pismo w tej sprawie do prezydenta Szczecina. Przypominające o całej sprawie. Podobne otrzymał także Bartłomiej Sochański - były prezydent miasta oraz członek i pełnomocnik Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Prezydenta RP w Szczecinie. Czekamy na odpowiedź - dodał Kęsik. ©℗

(dar)

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja proponuję...
2016-01-16 17:57:06
postawić jego figurę przed katedrą albo obok Frygi.... chyba, że z Żoliborza przyjdą inne rozkazy...
Kęsik
2016-01-16 03:12:38
Wychodzi z nory po głębokim szoku gdy wyborcy oderwali go i jego formację od koryta. A tyle sezonów bujał się po korytarzach UM jak "po swoim". A taki piękny był, amerykański. Szkoda :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA