Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Przyznano Zachodniopomorskie Magnolie

Data publikacji: 2021-10-27 21:24
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-28 09:02
Przyznano Zachodniopomorskie Magnolie
Gala konkursu „Zachodniopomorskie Magnolie EFS”. Fot. Urząd Marszałkowski  

Po raz siódmy Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie przyznał „Zachodniopomorskie Magnolie EFS”. To nagrody za zaangażowanie w realizację projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uroczysta gala odbyła się w Operze na Zamku.

W obecnej perspektywie finansowej 2014-2020 konkurs jest dedykowany beneficjentom i osobom zaangażowanym w realizację i wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskie oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - przypomina Urząd Marszałkowski.

Zgłoszenia kandydatów do nominacji mogli dokonać beneficjenci korzystający ze wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego, podmioty lub osoby indywidualne zaangażowane w realizację, bądź korzystające ze wsparcia, czy też osoby ogólnie zainteresowane tematyką funduszy europejskich oraz Wydziały Wdrażające WUP w Szczecinie. W tegorocznej edycji dodano nową kategorię, w której doceniony został wkład i zaangażowanie beneficjentów w realizacje projektów zdrowotnych. W kategorii „Inwestycja w zdrowie” nagrodzone zostały projekty, w których główne działania ukierunkowane są na edukację zdrowotną, wykonywanie badań profilaktycznych, ale także na pomoc osobom w kryzysie zdrowotnym.

- Do tegorocznej edycji nadesłano aż 82 zgłoszenia - informuje Urząd Marszałkowski. - Wśród nominowanych były nie tylko duże instytucje, od lat realizujące projekty współfinansowane z funduszy europejskich, organizacje czy fundacje, ale także indywidualne osoby, które skorzystały ze wsparcia oferowanego przez EFS i zmieniły swoje życie. Kolejnym etapem konkursu było przyznanie nominacji. Komisja preselekcyjna, złożona z pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, dokonała wyboru ścisłej trójki nominowanych w ramach każdej z kategorii.

Oto laureaci tegorocznej edycji „Zachodniopomorskich Magnolii EFS”. W kategorii „Beneficjent z pasją”: Gmina Miasto Szczecin/Zespół Żłobków Miejskich. W kategorii „Ambasador EFS”: Sławomir Tkaczyk. W kategorii „Równość szans”: Fundacja Promocja Zdrowia. W kategorii „Najlepszy beneficjent PO WER”: Powiatowy Urząd Pracy w Sławnie. W kategorii „Młodzi w akcji”: Patryk Panasiuk. W kategorii „Najlepszy beneficjent RPO WZ”: Centrum Doradztwa I Szkoleń Zawodowych Aleksander Igielski. W kategorii „Inwestycja w kadry”: Stocznia Darłowo M&W sp. z o.o. W kategorii „Inwestycja w edukację”: Powiat Wałecki. W kategorii „Inwestycja w zdrowie”: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony W Szczecinie. W kategorii „Inwestycja w przedsiębiorstwo społeczne”: Zakład Aktywności Zawodowej Centralna Kuchnia w Stargardzie.

Gala podsumowująca konkurs odbyła się w poniedziałek, 25 października.

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

toi
2021-10-28 20:12:01
a te dwie gimnazjalistki w srodku to co tam robia??
Dwie dziunie
2021-10-28 08:58:32
Że zdjęcia to chyba pomyliły miejsce imprezy... Potańcówka w remizie była parę km dalej...
@zgred
2021-10-28 08:29:34
Bo? Myślisz że zachód tak łatwo zrezygnuje z dojnej krowy? Sami Niemcy przyznają że Polska to złote żniwa... Z każdego euro wpłaconego do UE mają ponad 85 eurocentów zwrotu a przecież to tylko drobna część zysków jakie ma niemiecka gospodarka z Polski... Zresztą raport zaprezentowany przez Jakiego jasno pokazuje że średnio wyprowadza się z Polski 3..4 razy więcej pieniędzy niż dotacje z UE. Sporo firm zachodnich żyje dzięki Polsce...
zgred
2021-10-28 06:51:25
Obawiam się ze to może być ostatnia gala z projektami unijnymi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA