Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Przypomną kierowcom o zasadach

Data publikacji: 02 listopada 2016 r. 18:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Przypomną kierowcom o zasadach
 

PANtografik pojawił się na tylnej szybie szczecińskich tramwajów. Tym razem przypomina kierowcom o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o tym, żeby nie blokować torowiska. 115 okrągłych nalepek z graficznym przedstawieniem zasad znajdzie się na wszystkich tramwajach z zajezdni Pogodno.

- Każdego dnia na naszych drogach widać sytuacje, w których auta blokują torowisko. Kierowcy nie zwracają uwagi na to gdzie jest ich pas ruchu i wjeżdżają na tory lub zastawiają je przy próbie skrętu. Innym przewinieniem zmotoryzowanych jest brak zachowania bezpiecznej odległości od tramwaju, zarówno z tyłu jak i z boku. O tym jak się zachować na drodze przypomina PANtografik - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Wylicza ona, że tylko do końca października tego roku doszło do prawie 100 kolizji z winy kierowcy z udziałem tramwajów. - Liczymy na to, że dzięki akcji spółki Tramwaje Szczecińskie kierowcy będą pamiętali jak należy się zachować na drodze w pobliżu tramwaju, a dzięki temu zmniejszy się ilość zdarzeń niebezpiecznych - podkreśla rzecznik. (k)

Fot. Tramwaje Szczecińskie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paw
2016-11-04 11:44:58
Znowu ktos przytulil hajsik za gniotka w postaci "PANTOGRAFKA"... estetyka małego kazia ale cóż,przeciez nikt bez tego nie wiedziałby ze trzeba uwazac na tramwaje, świetna robota.
Tiry na tory, ale nie osobowe.
2016-11-03 07:34:04
Kiedyś mówiono, że Szczecin to wioska z tramwajami, a teraz jest tak, że to to przyjeżdżający mieszkańcy wsi robią ze Szczecinem takie rzeczy, że potem trzeba uczyć ich akcjami o takiej tematyce.
gabor łoś
2016-11-03 00:54:37
dnia 02-11-2016 byłem świadkiem jak kierowca białego samochodu osobowego z reklamą MAX- USŁUGI AUTOKAROWE ze SZCZECINA na pl. Kościuszki około godziny 18.30 wjechał na torowisko czym uniemożliwił przejazd tramwajowi lini nr.7. motorniczy wskazał dłonią kierowcy tego samochodu że może się wycofać i stanąć przed torowiskiem. kierowca nie miał ochoty się ruszyć swoim pojazdem. Po chwili kierowca otworzył okno i zaczął wyzywać i grozić motorniczemu, pokazał środkowy palec a na koniec opluł tramwaj. Oczywiście z torowiska zjechał dopiero kiedy inni kierowcy zaczęli na niego trąbić. BRAWO DLA WŁAŚCICIELA TEJ FIRMY ŻE MA TAKICH CHAMSKICH I NIE KULTURALNYCH PRACOWNIKÓW. NA PEWNO NIE BĘDĘ POLECAŁ NIKOMU TEJ FIRMY.
antybanderowiec
2016-11-02 20:20:59
A rano, jak trzy literowcy (oprócz ZPL) jadą do pracy w centrum ZS to jest cyrk! Ronda to dla nich masakra!!! P.s. a prym wiodą ZLO :-)
Pantografik
2016-11-02 18:39:16
Co to za dzicz, której trzeba przypominać tak elementarne zasady. To, że w ich ZGR, ZST, ZPL, ZGY, ZSW, ZGL, ZMY itp. nie ma tramwajów, nie oznacza, że mają w Szczecinie zachowywać się jak u siebie na polu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA