niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przypomną kierowcom o zasadach

Przypomną kierowcom o zasadach

Przypomną kierowcom o zasadach
Data publikacji: 2016-11-02 18:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:45
Wywietleń: 438 167412

PANtografik pojawił się na tylnej szybie szczecińskich tramwajów. Tym razem przypomina kierowcom o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz o tym, żeby nie blokować torowiska. 115 okrągłych nalepek z graficznym przedstawieniem zasad znajdzie się na wszystkich tramwajach z zajezdni Pogodno.

- Każdego dnia na naszych drogach widać sytuacje, w których auta blokują torowisko. Kierowcy nie zwracają uwagi na to gdzie jest ich pas ruchu i wjeżdżają na tory lub zastawiają je przy próbie skrętu. Innym przewinieniem zmotoryzowanych jest brak zachowania bezpiecznej odległości od tramwaju, zarówno z tyłu jak i z boku. O tym jak się zachować na drodze przypomina PANtografik - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Wylicza ona, że tylko do końca października tego roku doszło do prawie 100 kolizji z winy kierowcy z udziałem tramwajów. - Liczymy na to, że dzięki akcji spółki Tramwaje Szczecińskie kierowcy będą pamiętali jak należy się zachować na drodze w pobliżu tramwaju, a dzięki temu zmniejszy się ilość zdarzeń niebezpiecznych - podkreśla rzecznik. (k)

Fot. Tramwaje Szczecińskie

Komentarze

Paw
Znowu ktos przytulil hajsik za gniotka w postaci "PANTOGRAFKA"... estetyka małego kazia ale cóż,przeciez nikt bez tego nie wiedziałby ze trzeba uwazac na tramwaje, świetna robota.
2016-11-04 11:44:58
Tiry na tory, ale nie osobowe.
Kiedyś mówiono, że Szczecin to wioska z tramwajami, a teraz jest tak, że to to przyjeżdżający mieszkańcy wsi robią ze Szczecinem takie rzeczy, że potem trzeba uczyć ich akcjami o takiej tematyce.
2016-11-03 07:34:04
gabor łoś
dnia 02-11-2016 byłem świadkiem jak kierowca białego samochodu osobowego z reklamą MAX- USŁUGI AUTOKAROWE ze SZCZECINA na pl. Kościuszki około godziny 18.30 wjechał na torowisko czym uniemożliwił przejazd tramwajowi lini nr.7. motorniczy wskazał dłonią kierowcy tego samochodu że może się wycofać i stanąć przed torowiskiem. kierowca nie miał ochoty się ruszyć swoim pojazdem. Po chwili kierowca otworzył okno i zaczął wyzywać i grozić motorniczemu, pokazał środkowy palec a na koniec opluł tramwaj. Oczywiście z torowiska zjechał dopiero kiedy inni kierowcy zaczęli na niego trąbić. BRAWO DLA WŁAŚCICIELA TEJ FIRMY ŻE MA TAKICH CHAMSKICH I NIE KULTURALNYCH PRACOWNIKÓW. NA PEWNO NIE BĘDĘ POLECAŁ NIKOMU TEJ FIRMY.
2016-11-03 00:54:37
antybanderowiec
A rano, jak trzy literowcy (oprócz ZPL) jadą do pracy w centrum ZS to jest cyrk! Ronda to dla nich masakra!!! P.s. a prym wiodą ZLO :-)
2016-11-02 20:20:59
Pantografik
Co to za dzicz, której trzeba przypominać tak elementarne zasady. To, że w ich ZGR, ZST, ZPL, ZGY, ZSW, ZGL, ZMY itp. nie ma tramwajów, nie oznacza, że mają w Szczecinie zachowywać się jak u siebie na polu.
2016-11-02 18:39:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”