czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przypłynęły okręty [GALERIA]

Przypłynęły okręty [GALERIA]

Przypłynęły okręty [GALERIA]
Data publikacji: 2016-11-22 14:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:13
Wywietleń: 719 174678

Dwa okręty Marynarki Wojennej – ORP „Gen. T. Kościuszko” i ORP „Wodnik” z 3. Flotylli Okrętów z Gdyni – wpłynęły we wtorek (22 listopada) do Szczecina. Pozostaną do środy. ORP „Wodnik” jest udostępniony do zwiedzania.
 
ORP „ Gen. T. Kościuszko” zacumował przy nabrzeżu Polskim, w głębi portu, zaś ORP „Wodnik” u stóp Wałów Chrobrego, gdzie we wtorek w godzinach 14-18 udostępnia swój pokład zwiedzającym.

Przedstawiciele Centrum Żeglarskiego powitali okręty zgodnie z morskim ceremoniałem. Na Stacji Pilotów przy ul. Światowida odegrano polski hymn. Wykonano też tradycyjny pokłon banderowy.

– Dzieje się tak zawsze przy okazji goszczenia wyjątkowych jednostek w naszym mieście – zaznacza Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego. – Jest to element programu „Szczecin – przyjazny port”.

Jak dodaje, okręty opuszczą Szczecin 23 listopada o godz. 7.30.

ORP „Gen. T. Kościuszko” i ORP „Wodnik” to jednostki 3. Flotylli Okrętów w Gdyni. Wypłynęły z macierzystego portu w niedzielę. Odbywają na nich szkolenie metodyczne, dotyczące procedur obowiązujących w NATO, dowódcy 3. FO.
 
ORP „Gen. T. Kościuszko” to fregata rakietowa typu Oliver Hazard Perry, a ORP „Wodnik” jest okrętem szkolnym.

Tekst i fot. (ek)

Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA] Przypłynęły okręty [GALERIA]

Komentarze

@imber
Tyle nabełkotałeś, że tylko "prof" Pawlowicz może cię zrozumieć!:-)))
2016-11-23 10:37:29
2-ie strony Medalu,
Odp. do komentarza Obs.ryver...! Bo Nasze Okrety sa glownie nastawione na Obrone a Ruskie przede wszystkim na A-TAK !!
2016-11-23 00:51:45
Pytanie do Foto (ek) ...
A jak wygladalo: za mundurem Panny sznurem...??
2016-11-23 00:42:02
IMER
Do Obs. ryver... Widzę że taki POkemon z Ciebie. AmberGold to Super, ale jak okręty to drażnią ruskich, bardziej biegli w temacie wiedzą że "ruskie" i bez tego podrażnione. Najlepiej to jak Pani kłamacz przepraszam Kopacz. Uciekać przed zagrożeniem i zamknąć się od środka w domu. Bardzo ciekawa doktryna typowo.... pełowska.
2016-11-22 20:38:56
Obs.ryver
Ależ to łajby o kształtach z czasów I Wojny Światowej! pewnie służa do spacerów po Zatoce Gdańskiej dla Macirewicza i jego 19-letnich "doradców"... W 1965 czy 66 miałem okazję w Gdyni oglądać dwa sowieckie rakietowe niszczyciele:Grozny i Gromki.Już wtedy budziły respekt i przygniatały swym ogromem... Stojąca tam ORP"Burza" wyglądała bardzo mikro. Te dwa które do nas przypłynęły, chyba są starsze niż "Burza"... A kaczyści nieustannie drażnią ruskich...
2016-11-22 15:01:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy