wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przyjdź na Festyn Dominikański

Przyjdź na Festyn Dominikański

Przyjdź na Festyn Dominikański
Data publikacji: 2016-05-21 15:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 878 134584

Już w ten weekend odbędzie się Festyn Dominikański - jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu klasztoru i parafii św. Dominika w Szczecinie. Jego majowy termin związany jest z datą przybycia dominikanów do naszego miasta.

Festyn organizowany jest od 17 lat. Ma charakter rodzinny. Licznym atrakcjom na przykościelnym terenie towarzyszą przedstawienia teatralne, koncerty, pokazy talentów.

- W tym roku zapraszamy do wysłuchania koncertu szczecińskich muzyków "Bossa Na Boca" oraz występu Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie - zapowiadają organizatorzy. - Zatańczy dla nas Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie". W programie także pokazy walk rycerskich Bractwa Maltańskiego, spotkanie z Elą Wiater - autorką książki o św. Jacku, pierwszym polskim dominikaninie, i Danutą Szyksznian - "żołnierką wyklętą", mieszkającą na terenie parafii św. Dominika. Dzieci zapraszamy na warsztaty lalkarskie i garncarskie oraz przedstawienia teatralne grup "La Fayette" i "Na pół gwizdka". Liczymy na przybycie wielu gości na nasze wspólne świętowanie.

W sobotę o godz. 16 odbędzie się wykład z serii „9 sposobów modlitwy św. Dominika”, o godz. 18 msza św., a o 19.15 otwarcie Festynu w krypcie, z małym co nieco. W niedzielę zabawa potrwa od godz. 10 do 21.30. W programie m.in. pokaz walk rycerskich, występ zespołu The Saints’ Quartet, koncert pieśni gospel, turniej: Świeczczuchy kontra Klechy, loteria fantowa, przysmaki, antykwariat. W poniedziałek ostatni dzień nauk rekolekcyjnych prowadzi o. Dominik Jarczewski, dominikanin studiujący w Paryżu. Więcej na festyn.szczecin.dominikanie.pl. (g)

 

 

Przyjdź na Festyn Dominikański

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie