niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przyjdź na Festyn Dominikański

Przyjdź na Festyn Dominikański

Przyjdź na Festyn Dominikański
Data publikacji: 2016-05-21 15:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 722 134584

Już w ten weekend odbędzie się Festyn Dominikański - jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu klasztoru i parafii św. Dominika w Szczecinie. Jego majowy termin związany jest z datą przybycia dominikanów do naszego miasta.

Festyn organizowany jest od 17 lat. Ma charakter rodzinny. Licznym atrakcjom na przykościelnym terenie towarzyszą przedstawienia teatralne, koncerty, pokazy talentów.

- W tym roku zapraszamy do wysłuchania koncertu szczecińskich muzyków "Bossa Na Boca" oraz występu Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie - zapowiadają organizatorzy. - Zatańczy dla nas Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie". W programie także pokazy walk rycerskich Bractwa Maltańskiego, spotkanie z Elą Wiater - autorką książki o św. Jacku, pierwszym polskim dominikaninie, i Danutą Szyksznian - "żołnierką wyklętą", mieszkającą na terenie parafii św. Dominika. Dzieci zapraszamy na warsztaty lalkarskie i garncarskie oraz przedstawienia teatralne grup "La Fayette" i "Na pół gwizdka". Liczymy na przybycie wielu gości na nasze wspólne świętowanie.

W sobotę o godz. 16 odbędzie się wykład z serii „9 sposobów modlitwy św. Dominika”, o godz. 18 msza św., a o 19.15 otwarcie Festynu w krypcie, z małym co nieco. W niedzielę zabawa potrwa od godz. 10 do 21.30. W programie m.in. pokaz walk rycerskich, występ zespołu The Saints’ Quartet, koncert pieśni gospel, turniej: Świeczczuchy kontra Klechy, loteria fantowa, przysmaki, antykwariat. W poniedziałek ostatni dzień nauk rekolekcyjnych prowadzi o. Dominik Jarczewski, dominikanin studiujący w Paryżu. Więcej na festyn.szczecin.dominikanie.pl. (g)

 

 

Przyjdź na Festyn Dominikański

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie