Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Przygrywka do Dni Morza

Data publikacji: 09 czerwca 2016 r. 11:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Przygrywka do Dni Morza
 

W piątek (10 czerwca) w Szczecinie rozpoczynają się Dni Morza. Na mieszkańców i turystów czekać będą statki, muzycy, jarmark i wiele innych atrakcji.

- Jesteśmy już w pełnej gotowości do wejścia w etap realizacji tej największej imprezy plenerowej w tym roku w Szczecinie - mówił podczas środowej konferencji prasowej Krzysztof Soska, wiceprezydent Szczecina. - Zapraszamy także gości z regionu. Dzięki porozumieniu z Kolejami Regionalnymi podczas Dni Morza godzinę po zakończeniu imprezy będą kursowały pociągi w stronę Stargardu, Goleniowa i Gryfina.

Przy nabrzeżu zacumowany jest już pierwszy statek - to "Baltic Star".

- W czwartek o godz. 15 przypłynie "Dar Młodzieży" - zapowiadała Zofia Sadlowska z Centrum Żeglarskiego. - A o godz. 16 ORP "Toruń". Wszystkie jednostki będą witane na stacji pilotów zgodnie z morskim ceremoniałem i etykietą jachtową. Przy wpływaniu do Szczecina zostaną odegrane hymny każdej z bander odwiedzających nas jednostek. Jednostki będą zacumowane po obu stronach Odry.

Największą atrakcją wśród jednostek ma być hiszpańska "Nao Victoria", wierna replika szesnastowiecznego żaglowca, który jako pierwszy przepłynął cały glob.

W piątek o godz. 20 rozpocznie się koncert, podczas którego zagrają Golden Life oraz Alphaville. Na Łasztowni w sobotę i niedzielę będzie funkcjonowała scena szantowo-folkowa. Wystąpią: Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca, EKT Gdynia, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Svjata Vatra, Dikanda, Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Majtki Bosmana, Bloco Pomerania, Laboratorium Pieśni oraz Ryczące Dwudziestki. W sobotę w godz. 16-19.30 oraz w niedzielę w godz. 13-19 na okręcie typu Lublin zagrają zespoły szantowe.

- W sobotę w godz. 10-16 zapraszamy na wystawę Andrzej Forysia do Filharmonii Szczecińskiej - powiedziała Marta Zabłocka z FSZ. - A w niedzielę o godz. 19.30 na Wałach Chrobrego rozpocznie się koncert "Klezmafour Orkiestronicznie".

Dni Morza to także m.in. Strefa Dziecięca z występami wokalnymi, muzycznymi oraz interaktywnymi spektaklami, jarmark pod żaglami, tawerny piwne, ekomarket, foodtrucki z całej Polski z jedzeniem z całego świata a także Strefa Chillout. ©℗

(as)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

- Jesteśmy już w pełnej gotowości - zapewniają organizatorzy

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

timek
2016-06-09 18:50:49
przygrywka to była ale na drogach

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA