wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przygrywka do Dni Morza

Przygrywka do Dni Morza

Przygrywka do Dni Morza
Data publikacji: 2016-06-09 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 989 138238

W piątek (10 czerwca) w Szczecinie rozpoczynają się Dni Morza. Na mieszkańców i turystów czekać będą statki, muzycy, jarmark i wiele innych atrakcji.

- Jesteśmy już w pełnej gotowości do wejścia w etap realizacji tej największej imprezy plenerowej w tym roku w Szczecinie - mówił podczas środowej konferencji prasowej Krzysztof Soska, wiceprezydent Szczecina. - Zapraszamy także gości z regionu. Dzięki porozumieniu z Kolejami Regionalnymi podczas Dni Morza godzinę po zakończeniu imprezy będą kursowały pociągi w stronę Stargardu, Goleniowa i Gryfina.

Przy nabrzeżu zacumowany jest już pierwszy statek - to "Baltic Star".

- W czwartek o godz. 15 przypłynie "Dar Młodzieży" - zapowiadała Zofia Sadlowska z Centrum Żeglarskiego. - A o godz. 16 ORP "Toruń". Wszystkie jednostki będą witane na stacji pilotów zgodnie z morskim ceremoniałem i etykietą jachtową. Przy wpływaniu do Szczecina zostaną odegrane hymny każdej z bander odwiedzających nas jednostek. Jednostki będą zacumowane po obu stronach Odry.

Największą atrakcją wśród jednostek ma być hiszpańska "Nao Victoria", wierna replika szesnastowiecznego żaglowca, który jako pierwszy przepłynął cały glob.

W piątek o godz. 20 rozpocznie się koncert, podczas którego zagrają Golden Life oraz Alphaville. Na Łasztowni w sobotę i niedzielę będzie funkcjonowała scena szantowo-folkowa. Wystąpią: Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca, EKT Gdynia, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Svjata Vatra, Dikanda, Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Majtki Bosmana, Bloco Pomerania, Laboratorium Pieśni oraz Ryczące Dwudziestki. W sobotę w godz. 16-19.30 oraz w niedzielę w godz. 13-19 na okręcie typu Lublin zagrają zespoły szantowe.

- W sobotę w godz. 10-16 zapraszamy na wystawę Andrzej Forysia do Filharmonii Szczecińskiej - powiedziała Marta Zabłocka z FSZ. - A w niedzielę o godz. 19.30 na Wałach Chrobrego rozpocznie się koncert "Klezmafour Orkiestronicznie".

Dni Morza to także m.in. Strefa Dziecięca z występami wokalnymi, muzycznymi oraz interaktywnymi spektaklami, jarmark pod żaglami, tawerny piwne, ekomarket, foodtrucki z całej Polski z jedzeniem z całego świata a także Strefa Chillout. ©℗

(as)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

- Jesteśmy już w pełnej gotowości - zapewniają organizatorzy

Komentarze

timek
przygrywka to była ale na drogach
2016-06-09 18:50:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie