Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Przycmentarny ruch się wzmaga

Data publikacji: 26 października 2016 r. 18:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Przycmentarny ruch się wzmaga
 

Coraz większy ruch w okolicy Cmentarza Centralnego w Szczecinie i na samej nekropolii. Wiele osób nie odkłada na ostatnią chwilę porządków na grobach swoich bliskich przed 1 listopada. Chociaż do dnia Wszystkich Świętych jeszcze sporo czasu, przygotowują się do niego także służby komunalne.

Już od kilku dni, a dokładnie od minionego weekendu, wielu szczecinian można spotkać krzątających się przy sprzątaniu mogił. W środowy poranek tłumnie wręcz zrobiło się m.in. w alejkach cmentarnych i przy stoiskach z kwiatami i zniczami. Podobnie jak i w tramwajach linii 8 i 10, które kursują do Gumieniec.

Od środy rozpoczęło się wygradzanie pasa torowiska tramwajów biało-czerwoną taśmą. Zwożone są na pobocza stalowe bariery, które posłużą jak część wygrodzeń do blokad wjazdu w związku z ograniczeniem – co jest tradycją – ruchu samochodowego przy nekropolii. Pojawiły się pierwsze tymczasowe znaki drogowe. Ponadto na zlecenie ZDiTM kończone są właśnie prace brukarskie przy wymianie nawierzchni z płyt chodnikowych w obrębie przejść dla pieszych na wysokości drugiej bramy cmentarza u zbiegu ul. Ku Słońcu z ul. Karola Miarki.

Jak informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy ZUK, do 1 listopada zakończą się także prace prowadzone przy cmentarzu w Płoni. Odwiedzający groby najbliższych – jak zapewnia – będą mogli poczuć się tam teraz znacznie bezpieczniej. Zadanie realizowane jest z inicjatywy Rady Osiedla Płonia-Jezierzyce-Śmierdnica. Wybudowany został tam dojazd do nekropolii oraz poszerzona została brama wjazdowa od ul. Ceramicznej. Dodatkowo zamontowane zostały cztery latarnie. Koszt robót wyniósł 60 tysięcy złotych. ©℗

Tekst i zdjęcia:
Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

marek
2016-10-27 10:56:09
Dlaczego wjazd samochodami w tym okresie jest dozwolony? Czy naprawdę piesi muszą być zagrożeni na cmentarzu? Czy musimy się przeciskać pomiędzy samochodami? To jest cmentarz?czy parking przed sklepem ??? Im droższy samochód, tym bliżej grobu trzeba podjechać ...
smitny
2016-10-27 10:23:04
Tylko,że zdecydowana większość pędzi po alejkach samochodami, rozjeżdżając wszystko co napotka po drodze... Dlaczego zrobiono z Cmentarza Centralnego największy parking w Europie? Czy to miejsce dla ludzi, czy dla samochodów?
eden
2016-10-27 08:05:19
Ten pęd na cmentarz całej gawiedzi akurat 1 listopada jest chory. Każdy dzień w roku jest do dyspozycji

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA